Saturday, February 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Nowe 5-drzwiowe MINI Hatch – czym nas zaskoczy?

Nowe 5-drzwiowe MINI Hatch – czym nas zaskoczy?

Może, mimo jesieni, czas na mini?

Mini hatchback

fot. materiał Partnera

Gdyby mężczyźni zaskakiwali nas tak często i tak pozytywnie, jak nowe 5-drzwiowe MINI Hatch, to nasze życie z pewnością byłoby znacznie bardziej kolorowe. Ale z tym zaskakiwaniem u mężczyzn bywa różnie. Pozostaje nam więc MINI. Sprawdźmy, czym może nas zaskoczyć ten miejski przystojniak

 

Spodnie dzwony, szpilki czy kopertówki przyzwyczaiły nas do tego, że podążanie za modą, stylem i trendami wymaga poświęceń oraz wyrzeczeń w kwestii wygody i aspektów praktycznych. Nowe, 5-drzwiowe MINI Hatch udowadnia, że wcale nie musi tak być. Jako wzorowe auto dla kobiety nadąża za trendami, jest stylowe, a dzięki dodatkowej parze drzwi pozostaje wygodnym i wyjątkowo praktycznym kompanem w naszych codziennych zadaniach.

5-drzwiowe MINI – stylowe i zaskakująco praktyczne

W designie auta zaskakuje nie tylko udane połączenie stylu z praktycznością. Kiedy podejdziesz do niego bliżej, z pewnością zaskoczą Cię również subtelnie podkreślone detale nadwozia. Okrągły, klasyczny korek wlewu paliwa, ozdobniki po bokach nad nadkolami z oznaczeniem wersji silnikowej, tylne lampy świecące wzorem Union Jack i świetlne pierścienie przednich reflektorów są niczym designerska biżuteria – stanowią idealne dopełnienie modnej kreacji MINI. Trudno się nie zakochać.

Odrobina indywidualnego wyrazu

Potem przychodzi czas na coś, co lubimy najbardziej – możliwość nadania naszemu modnemu, 5-drzwiowemu MINI Hatch odrobiny indywidualnego wyrazu. MINI w 5-drzwiowej odmianie można przystroić kontrastującymi kolorami dachu i lusterek, ekstrawaganckimi wzorami 17- i 18-calowych felg oraz detalami połyskującymi fortepianową czernią. Kropką nad (M)i(NI) będą sportowe pasy na masce, wzbogacające nasz samochód o nieco bardziej sportowy image. Najwyższym wyrazem indywidualizacji w 5-drzwiowym MINI Hatch jest tzw. Multitone Roof – kontrastujących dach, lakierowany specjalną techniką aż trzema kolorami. W ten sposób uzyskiwany jest unikatowy gradient, który sprawia, że nie ma na świecie drugiego takiego MINI, jak Twoje.

Czym zaskoczy wnętrze nowego MINI Hatcha?

Pora na kolejne zaskoczenie – tym razem we wnętrzu. Czym 5-drzwiowe MINI zadziwia tutaj? Z pewnością przestrzenią, bo na tylnej kanapie mogą wygodnie rozsiąść się nawet trzy osoby. Z kolei bagażnik o pojemności 278 litrów pomieści bagaże na dłuższy wypad za miasto.

Wnętrze 5-drzwiowego MINI Hatcha zaskakuje również, a może przede wszystkim, klimatem. W najnowszej odsłonie ten klimat jest jeszcze bardziej premium niż dotychczas. I to nie tylko za sprawą świetnej jakości materiałów, mięsistej skórzanej tapicerki czy miłych dla oka listw ozdobnych, ale również przez odczuwalną solidność i dbałość o detale. To aspekty, w których jesteśmy szczególnie wymagające i MINI doskonale o tym wie.

 

Pamiętaj, że wnętrze Twojego 5-drzwiowego MINI Hatch wcale nie musi być ciemne. Fotele i ozdobne wstawki możesz wykończyć jasną bądź brązową skórą. Zawsze też możesz zdecydować się na skórę ekologiczną lub przyjemną w dotyku tapicerkę tekstylną.

Klimat to również światło, a MINI fenomenalnie wykorzystuje je w kabinie. Kolor delikatnego oświetlenia ambientalnego wnętrza możesz dobrać do aktualnego nastroju lub w opozycji do niego – aby go podbudować. Ale zabawy ze światłem jest tu więcej, bo MINI nie zapomniało o tym, co szczególnie lubimy w samochodach – dużym, przeszklonym dachu.

Jak w smartfonie

Kolejne zaskoczenie – technologie. Mnogość i funkcjonalność tych wszystkich elementów, które niczym smartfony wspierają nas w wielkomiejskim stylu życia. Dzisiaj jednak sama technologia to za mało, aby nas zaskoczyć, musi iść pod rękę ze stylem. Dokładnie tak jak w nowym, 5-drzwiowym MINI Hatch.

 

Patrząc na duży, dotykowy ekran systemu multimedialnego otoczony świetlnym pierścieniem czy niewielką, czytelną cyfrową tablicę wskaźników MINI widać, że minimalizm i designerski polot wcale nie wykluczają wzorowej funkcjonalności. Ta funkcjonalność to m.in. łatwa w obsłudze nawigacja wyświetlająca na żywo informacje o ruchu drogowym czy widgety pozwalające dopasować system multimedialny do Twoich preferencji – zupełnie jak w smartfonie.

 

Smartfon z kolei pozwoli Ci pozostać w stałym kontakcie z Twoim 5-drzwiowym MINI Hatch. Dzięki aplikacji MINI zdalnie sprawdzisz zasięg, to, czy pozamykane są szyby oraz drzwi, a w chwilach największego roztargnienia aplikacja pomoże Ci zlokalizować Twoje MINI na zatłoczonym parkingu centrum handlowego.

Małe grzeszki za kierownicą MINI Hatch

Bezpieczeństwo jest ważne, to oczywiste, ale ważne są również osiągi. Wiemy o tym równie dobrze jak mężczyźni, prawda? Wiemy też, że osiągi muszą iść w parze z łatwością ich wykorzystania. Że samochód ma dawać frajdę z jazdy i poprawić humor po najcięższym dniu. I nie psuć tego humoru, kiedy przychodzi nawet do najbardziej karkołomnych manewrów w mieście. Nowe MINI Hatch spełnia te założenia.

 

5-drzwiowe MINI Hatch zaskakuje synergią między osiągami oraz właściwościami jezdnymi i oferuje je pod hasłem gokartowej frajdy z jazdy. Pamiętaj również, że ta frajda – Twoje małe grzeszki za kierownicą – dzięki nowoczesnym silnikom nie będzie okupiona nadmiernym zużyciem paliwa, a łatwość jazdy i przyjemność z niej płynącą zapewni płynnie działająca automatyczna skrzynia biegów. To jak, może pora dać się zaskoczyć nowemu 5-drzwiowemu MINI Hatch?

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ