Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Noszenie protezy – czy jest się czego bać?

Noszenie protezy – czy jest się czego bać?

Trzecie zęby gryzą najmocniej

Protezy zębowe

fot. Pexels

Protezy zębowe to na pewno nie jest coś, na co każdy człowiek czeka z utęsknieniem ‒ mamy nadzieję, że uda nam się zachować nasze naturalne zęby tak długo, jak to tylko możliwe. Bywa jednak tak, że z czasem nie da się już zbyt wiele zrobić i lepszym rozwiązaniem jest faktycznie poprosić protetyka o wykonanie dla nas idealnie dopasowanej protezy. Nie oznacza to jednak jeszcze wcale, że w ogóle się tego nie boimy i szybko akceptujemy nową sytuację ‒ wręcz przeciwnie

 

Starsi ludzie walczą już tak czy inaczej z różnymi problemami zdrowotnymi, które są krępujące ‒ brak własnego uzębienia także tego nie ułatwia. Jeśli więc dodatkowo pojawiają się jeszcze jakieś kłopoty z protezą, może nam to dołożyć sporo dodatkowego stresu. Dzisiaj jednak trzeba przyznać, że protezy zębowe są już naprawdę bardzo profesjonalne i niezawodne. Jeśli my sami dobrze o nie dbamy to raczej nie powinno przydarzyć nam się nic złego. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie działają protezy zębowe Warszawa to odpowiednie miasto.

Protezy zębowe ‒ o czym trzeba pamiętać?

Na pewno musisz mieć cały czas świadomość tego, że chociaż nie masz naturalnych zębów – proteza dalej wymaga czyszczenia i tak samo jama ustna także powinna być odpowiednio chroniona przed bakteriami. Nie można tego zaniedbać tylko dlatego, że utrata zębów już nam nie grozi – dalej może wdać się infekcja i nie będzie to nic przyjemnego. Koszt wykonania protezy także nie jest niski, więc również tutaj nie chcemy dokładać sobie bezsensownie dodatkowych wydatków.

 

Wszelkie wskazówki dotyczące odpowiedniej pasty, szczotki czy płynu do płukania jamy ustnej – otrzymasz u swojego stomatologa. Stosuj się do tego z taką samą sumiennością, jak wtedy, gdy Twoje zęby były wciąż naturalne i zdrowe. Nie pozostawiaj protezy w wodzie i przechowuj ją w specjalnym opakowaniu – musi ono być całkowicie suche.

Nowa szansa

Proteza to żaden powód do wstydu – nikt tak naprawdę nie zauważa tego, że Twoje zęby nie są obecnie naturalne. Warto pamiętać o tym, że większość tego typu obaw jest zwykle po prostu w naszej głowie – nikt inny się nad tym nie zastanawia. Jeśli boisz się więc wychodzić z domu lub jeść w miejscu publicznym z powodu protezy – blokada jest tylko i wyłącznie w Twojej psychice. Spróbuj przyzwyczaić się do protezy w zaciszu swojego domu i być może dzięki temu uda Ci się przełamać lęk.

 

A jeśli czujesz, że proteza nie pasuje lub jest niewygodna – wybierz się z powrotem na wizytę do stomatologa lub protetyka. Prawidłowo dobrana proteza powinna być całkowicie niewyczuwalna – być może u Ciebie niezbędne będą jakieś poprawki. Sprawdź ofertę https://leczeniebezzebia.pl/

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ