Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / Noc Muzeów w Krakowie

Noc Muzeów w Krakowie

To 11. edycja Nocy Muzeów w Krakowie. Bogaty program na tą niezwykłą noc przygotowało Muzeum Narodowe w Krakowie i jego oddziały.

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Krakowie / fot. Michał Ramus

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Krakowie / fot. Michał Ramus

Prawdziwą atrakcją programu Nocy w Muzeum Narodowym w Krakowie będzie pokaz obrazu Jacopa Tintoretta „Portret weneckiego admirała” w EUROPEUM – Ośrodku Kultury Europejskiej przy pl. Sikorskiego i przedpremierowe otwarcie wystawy „Clare Strand. Lektury dodatkowe” w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego przy pl. Szczepańskim.

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Krakowie / fot.  Michał Ramus

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Krakowie / fot. Michał Ramus

Z tegorocznym tematem Nocy łączy się prezentacja pamiątek legionowych w Gmachu Głównym MNK i spotkanie z kuratorem wystawy „Legiony Polskie 1914–1918″ oraz pokaz grup rekonstrukcji historycznej: GRH Artyleria Krakowska, GRH 13. Galicyjski Pułk Piechoty „Dzieci Krakowskie”, GRH „Gorlice 1915″. W Domu Józefa Mehoffera zaprezentowany będzie wątek pierwszej wojny światowej w pracach Józefa Mehoffera a w Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego wykłady i pokazy pt. „Wojna i numizmatyka”.

Zapraszamy do udziału w przygotowanych przez nas grach miejskich dla dorosłych i dla rodzin – w tym roku muzeum opanują „Muzealne Paskudy i Psotostwory oraz GRAsownicy”, a także zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnej akcji pt. „Pod osłoną nocy wyznaj muzeom swoją miłość”. Przy pomocy hashtaga #KochamMuzeaZa na Facebooku, Twitterze i Instagramie zachęcamy do dzielenia się swoimi wzruszeniami związanymi ze zwiedzaniem muzeów. Szczegóły akcji na profilu muzeum na Facebooku.

We wszystkich Oddziałach czynne będą – oprócz propozycji przygotowanych specjalnie na Noc Muzeów – również galerie stałe i wystawy czasowe. Przypominamy, że w każdą niedzielę wstęp do galerii stałych jest wolny.

Ambitny program o wysokich walorach edukacyjnych jest odpowiedzią na wielkie zainteresowanie widzów, jakim co roku cieszy się nasze Muzeum. Z prawdziwą radością obserwujemy najwyższą frekwencję w Noc Muzeów w naszych Oddziałach (w 2013 roku odnotowaliśmy 34 tys. odwiedzin). MNK bardzo się angażuje w promocję Nocy Muzeów i programu wszystkich placówek. Staramy się również pozyskać sponsorów dodatkowych atrakcji dla widzów. W tym roku chcemy podziękować za współpracę naszemu Mecenasowi – PZU, dzięki któremu będzie to NIECONOCNA NOC MUZEÓW.

Więcej informacji na www.muzeum.krakow.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ