Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / Noc z Marilyn Monroe

Noc z Marilyn Monroe

Właśnie minęła 50 rocznica śmierci Marilyn Monroe. Postanowiłyśmy uczcić jej pamięć seansem filmów, w których wystąpiła. Przypominamy 5 najbardziej znanych tytułów!.

W tym roku minęło 50 lat od śmierci Marilyn Monroe. Z tej okazji proponujemy nocny seans filmowy z jej udziałem. Zobacz 5 najbardziej znanych filmów z Marilyn Monroe! Nie wszystkie są arcydziełami, ale i tak warto je obejrzeć własnie dla kreacji boskiej Marilyn.

„Pół żartem, pół serio”

Zdjęcie 1 z 12

Film opowiada o bezrobotnych muzykach, którzy są świadkami porachunków gangsterów. W obawie o swoje życie przebierają się za kobiety i dołączają do damskiego zespołu jazzowego. (fot. Vivarto)

 

„Mój tydzień z Marilyn”, Dystrybutor: Forum Film Poland Sp. z o.o.

A jeśli jeszcze będziecie czuły niedosyt, obejrzyjcie film „Mój tydzień z Marilyn” z Michelle Williams w roli głównej. Będziecie mogły się przekonać jak złożoną była osobowością.

 

czas trwania: 1 godz. 39 min

produkcja: USA, Wielka Brytania

reżyseria: Simon Curtis

scenariusz: Adrian Hodges

muzyka: Conrad Pope

zdjęcia: Ben Smithard

na podstawie: Colin Clark „My Week with Marilyn” / „The Prince, the Showgirl and Me” (autobiografia)

 

 

Marilyn to kobieta, która wciąż inspiruje artystów mimo że od jej śmierci minęło 50 lat. Ikona stylu dla projektantów, ideał piękna dla mężczyzn. Zagrała w ponad 30 filmach. Stworzyła kultowe komediowe role, grała w dramatach,  a także w epizodach. Twórcy przede wszystkim eksponowali jej urodę i obsadzali w roli „głupiutkiej blondynki”. Jednak jej prawdziwe oblicze było zaprzeczeniem filmowych kreacji. Chciała, by ktoś poza śliczną buzią dostrzegł także talent oraz inteligencję. Cały czas czytała oraz pisała wiersze. Umarła niespodziewanie 5 sierpnia 1962 roku. I chociaż jej śmierć jest owiana mroczną tajemnicą, Marilyn pozostaje wciąż symbolem obok którego nie można przejść obojętnie.

M. Machowska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ