Sunday, March 3, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Boli Cię łokieć lub kolano? Przyczyna może cię zaskoczyć

Boli Cię łokieć lub kolano? Przyczyna może cię zaskoczyć

Czasem źródło bólu leży tam, gdzie najmniej się spodziewamy. Wiesz gdzie?

Czujesz się stale przemęczona i doskwierają ci bóle głowy, szyi czy odrętwiałe ramiona? Specjaliści odsyłają cię od drzwi do drzwi, a długie godziny spędzone na szukaniu rozwiązania nie przynoszą poprawy? Będziesz zaskoczona, ale przyczyna może tkwić w zębach

Odwiedź dentystę i nie daj się chorobom!/ fot. www.unsplash.com

Odwiedź dentystę i nie daj się chorobom!/ fot. www.unsplash.com

Znasz to? Nawracające bóle głowy, poczucie rozbicia, osłabienia i ociężałe ciało? Szukałaś rozwiązania w sieci, odwiedziłaś lekarza, ale diagnoza „przemęczenie i niezdrowy tryb życia” cię nie satysfakcjonuje? Zamiast do gabinetu internisty, neurologa czy psychologa, ze swoimi wątpliwościami powinnaś się skierować do stomatologa. – Niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę, jak ogromny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu mają ubytki w zębach. Zdiagnozowane i usunięte poprawią jakość życia i wyeliminują dyskomfort – przekonuje lek. dent. Agata Ostrowska, pracująca w poradni Nila Dent.

Brak jednego czy kilku zębów może wpływać na bóle głowy, karku lub ramion, ponieważ obciąża staw skroniowo-żuchwowy łączący żuchwę z czaszką. Dzięki niemu i licznym mięśniom możemy otwierać i zamykać usta, a także gryźć i przeżuwać. Ten stan nazywany jest w stomatologii TM – zaburzeniem stawu skroniowo-żuchwowego. Im dłużej i intensywniej mięśnie muszą pracować, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo i częstotliwość wywoływanych przez nie bólów głowy, karku czy szyi.

Co więcej, jama ustna otwiera drogę do dalszych struktur ustroju. Wszystkie zmiany chorobowe lub nieprawidłowości, które w niej występują, o ile nie są leczone, mogą prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń ogólnoustrojowych. Zanim rozłożysz ręce, zaufaj doświadczonym specjalistom. Odwiedź gabinet dentystyczny Nila Dent i pokonaj problem na dobre!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ