Friday, May 24, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie…

Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie…

W poszukiwaniu drugiej połówki wielu samotnych próbuje różnych dróg. Jedną z nich są z pewnością randki internetowe. Pierwsze spotkanie z poznanym w sieci człowiekiem jest często stresujące. Nawiązując kontakty w sieci, zwykle nie zastanawiamy się

Portale randkowe

Portale randkowe

W poszukiwaniu drugiej połówki wielu samotnych próbuje różnych dróg. Jedną z nich są z pewnością randki internetowe. Pierwsze spotkanie z poznanym w sieci człowiekiem jest często stresujące. Nawiązując kontakty w sieci, zwykle nie zastanawiamy się nad niebezpieczeństwem. Aby tego uniknąć, należy przestrzegać kilku prostych zasad.

Jak poznać w sieci drugą połówkę i nie wpaść w tarapaty? / fot. fotolia

Jak poznać w sieci drugą połówkę i nie wpaść w tarapaty? / fot. fotolia

1. Uważaj na osoby, które prezentują się zbyt perfekcyjnie. Pamiętaj, że osoba, z którą podejmujesz kontakt, może nie być tą, za którą się podaje. Zaufaj swojej intuicji! Jeżeli cokolwiek w zachowaniu Twojego korespondenta wyda Ci się podejrzane – zrezygnuj z dalszej znajomości.

2. Pilnuj swojej prywatności. Nie ujawniaj swoich danych, ponieważ nie masz pewności kto siedzi po drugiej stronie. Jeśli je ujawnisz, nie będziesz mogła już tego wycofać.

3. Poproś o zdjęcia osoby, z którą rozmawiasz. Najlepiej, aby były one wyraźne, wtedy będziesz mógł stwierdzić czy dana osoba rzeczywiście istnieje. Unikniesz rozczarowania, jakie niesie ze sobą zaangażowanie się w znajomość z kimś, kto być może wcale nie jest osobą realną.

4. Zaufaj swojej intuicji! To zależy wyłącznie od Ciebie, czy uznasz kogoś za godnego Twojego zaufania, szczerego. Postaraj się nie wiązać wielkich nadziei już z pierwszą zawartą w Internecie znajomością. Nie ignoruj więc swojej intuicji. W Internecie możesz spotkać się z różnymi osobami.

5. Zwracaj uwagę na słowa. Unikaj podrywaczy! Zwróć także uwagę na próby wywierania na Tobie presji oraz kontrolowania Cię. Obserwuj, czy występują jakiekolwiek przejawy agresji. Te symptomy powinny wzbudzić Twój niepokój i wzmóc Twoją ostrożność.

6. Jeżeli masz zamiar umówić się „w realu”, wybierz do tego celu miejsce publiczne. Będziesz mogła czuć się bezpiecznie i swobodnie i w każdej chwili będziesz mogła zakończyć spotkanie.

7. Przed pójściem na randkę z osobą poznaną przez Internet, najpierw dobrze ją poznaj. Postaraj dowiedzieć się o niej jak najwięcej oraz poznać Wasze wspólne zainteresowania.

Każdego dnia wiele osób na całym świecie poszukuje swojej drugiej połówki. Czasem ludzie szukają miłości na całe życie, innym razem szukają przelotnego romansu czy dzikiej przygody. W sieci czyha na nich niestety wiele niebezpieczeństw. Może okazać się, że informacje na profilu danej osoby są sprzeczne. Bądźmy czujni na te pułapki. Nie angażujmy się zbyt szybko emocjonalnie z osobą, która w stu procentach nie spełnia naszych oczekiwań.

Niestety nie ma jednej, sprawdzonej zasady, która pozwoliłaby ustrzec się przed kłamcami, oszustami, flirciarzami. Pozostaje nam tylko zdrowy rozsądek. Pamiętaj, że to, jak potoczy się Twoja dalsza znajomość, zależy przede wszystkim od Ciebie. Warto podchodzić o tego z dystansem. Najlepiej spotkać się „w realu”, aby lepiej poznać drugą osobę i sprawdzić, czy warto kontynuować znajomość. Pisząc z druga osobą, musisz zwracać uwagę na to, co do niej piszesz, bo przecież nie masz pewności kim ona jest. Nawiązując kontakty przez Internet jesteśmy bardziej otwarci niż w rzeczywistości. Czasem mówimy zbyt wiele i zbyt wcześnie. Często nowa osobę traktujemy jak kogoś bliskiego, nie mając pewności kim ona jest. Bez namysłu podajemy swój numer telefonu oraz adres, nie zważając na niebezpieczeństwa jakie mogą temu towarzyszyć. Czasami wrzucamy za dużo naszych zdjęć do Internetu. Ktoś, bez naszej zgody, może je wykorzystać, przerobić, wstawić na inny portal.

Portal randkowy to tylko narzędzie, dzięki któremu zawierasz nowe znajomości, miło spędzasz czas, ale także możesz znaleźć miłość. Internet i portale randkowe to dziś do doskonały sposób na zawieranie nowych znajomości. Często znajomość z portalu internetowego przeradza się w przyjaźń albo związek.

We współczesnym zabieganym świecie portale internetowe są formą kontaktu, która ułatwia poznanie się. Jednak nie powinny być jednym sposobem poznawania ludzi.

Klaudia Lekston

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ