Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Niezbędne akcesoria fryzjerskie – sprawdź, czy Twój salon jest w nie wyposażony!

Niezbędne akcesoria fryzjerskie – sprawdź, czy Twój salon jest w nie wyposażony!

Dobrze wyposażony salon jest gwarancją sukcesu.

fot. materiały prasowe

Gdy zastanawiamy się nad elementami składającymi się na wyposażenie salonu fryzjerskiego, w pierwszej kolejności myślimy o meblach oraz sprzętach. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy ignorować akcesoria fryzjerskie, choć bowiem one same są drobne, ich znaczenie wcale nie jest małe. Dziś mówi się o nich jako o podstawowych atrybutach stylisty i nie można nie zgodzić się z tym, że trudno jest mu obyć się bez nich w swojej codziennej pracy

Designerski wystrój salonu fryzjerskiego to część sukcesu / fot. materiały prasowe

Designerski wystrój salonu fryzjerskiego to część sukcesu / fot. materiały prasowe

Pamiętajmy przy tym, że mówimy o rozwiązaniach, które będą wykorzystywane każdego dnia. W związku z tym warto zaopatrzyć się w rozwiązania charakteryzujące się nienaganną jakością, wiadomo będzie bowiem, że będą nam one służyły długo, a jednocześnie okażą się niezawodne. Takimi akcesoriami z pewnością są np. te produkowane przez markę AYALA. Sam termin akcesoria fryzjerskie jest dość szeroki, obejmuje więc nożyczki, szczotki do włosów i grzebienie, wałki i papiloty, brzytwy, siatki, wypełnienia loków, klipsy, przybory do farbowania włosów i tak zwane sprzęty pomocnicze. Również ostatnie z wymienionych kategorii nie jest nieliczna, do przedmiotów takich zalicza się bowiem wagi, pasy, kufry, peleryny i zapaski, specjalne miseczki, spryskiwacze, pędzelki i lustra.

Gdybyśmy mieli dokonać pewnej systematyzacji artykułów fryzjerskich, za najważniejsze uznalibyśmy z pewnością te sprzęty, które są wykorzystywane, aby układać włosy, modelować je i strzyc. Jeśli więc zastanawiamy się nad zakupem nożyczek fryzjerskich nie możemy zapominać o tym, że to precyzyjność cięcia jest tym czynnikiem, który w największym stopniu przesądza o efektywności fryzury. Już choćby dlatego niewskazane jest oszczędzanie, warto przy tym stawiać na renomowane marki. Jeśli zdecydujemy się na zaufanie dobrym firmom możemy mieć pewność, że wejdziemy w posiadanie rozwiązania, które będzie się charakteryzować ostrością, gwarancją długoletniego działania, a także dobrym ułożeniem w dłoniach fryzjera.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Również wybór brzytwy wiąże się z dużą odpowiedzialnością, najlepszym pomysłem wydaje się więc postawienie na tą, dla której charakterystyczna jest obecność wymiennych ostrzy. Pozwala to na tworzenie naprawdę pięknych fryzur, a jednocześnie nie wymaga dużego wysiłku. O jakości należy też pamiętać, gdy kupuje się grzebienie i szczotki do włosów, klient nie powinien bowiem cierpieć podczas prób rozczesywania. Jeśli w salonie fryzjerskim ma być świadczona usługa modelowania, konieczne jest wejście w posiadanie wałków i papilotów. Pozwala to na zwiększenie wachlarza proponowanych klientom możliwości, bez problemu można bowiem ułożyć nie tylko delikatne fale, ale i sprężyste loki.

Chyba jeszcze ważniejsze są przybory do farbowania włosów, żyjemy bowiem w czasach, w których zmiana ich koloru jest coraz łatwiejsza i coraz bardziej bezpieczna. Tu przydają się między innymi miseczki, pędzelki do farb oraz specjalne czepki do pasemek, klienci docenią przy tym z pewnością obecność specjalnych nakładek ochronnych na uszy oraz skrzydełek, którymi można wyciągać pasemka. A gdzie należy trzymać wszystkie przybory wykorzystywane w gabinecie? Również w tym przypadku mamy do czynienia z wieloma rozwiązaniami, za najbardziej atrakcyjne można przy tym uznać kufry fryzjerskie.

Zobacz więcej na www.ayala.com.pl

Oceń artykuł
3 komentarze
 • jm8 26 lutego, 2019

  Ayala ma bardzo fajne sprzęty i meble, to polski producent, więc kupując ich sprzęty mamy pewność, że wspieramy polski rynek.. Co ciekawe, od pewnego czasu producent oferuje nie tylko meble do salonów fryzjerskich, ale również te dla barbershopów, w tym bardzo fajne fotele barberskie, np. model Stig http://fricos.pl/pl/fotele-barberskie/3901-fotel-barberski-stig-brazowy.html – moim zdaniem oferta firmy bardzo się wyróżnia i jej atutem jest wysoka jakość.

 • bongdatructiep 23 listopada, 2019

  … [Trackback]

  […] There you can find 78464 additional Info to that Topic: miastokobiet.pl/niezbedne-akcesoria-fryzjerskie/ […]

 • bet168 2 grudnia, 2019

  Przeczytałem tak wiele treści dotyczących miłośników blogerów, jednak ten akapit jest naprawdę dobrym artykułem, tak trzymaj.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ