Thursday, February 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Niezawodny iPhone 7 – prawda czy fałsz?

Niezawodny iPhone 7 – prawda czy fałsz?

Solidnie zabezpieczony posłuży długo

iPhone 7

fot. Noah Silliman / Unsplash

iPhone 7 to model, o którym jeszcze przed oficjalną premierą było bardzo głośno. Większość jego cech przysłoniły kontrowersje związane z wyeliminowaniem gniazda jack 3.5 mm i promowaniem w jego miejsce pierwszej generacji słuchawek AirPods. Ludzie obrażali się na Apple, pukali w czoło i masowo produkowali memy. Dziś słuchawki TWS to dla wielu standard, a tradycyjne gniazdo to rarytas

 

Po drodze telefony niejednego producenta zdążyły „zgubić” nawet ładowarki, a dawny skandal odszedł w niepamięć, na nikim nie robiąc już większego wrażenia. Sam iPhone 7 wyszedł ze starcia obronną słuchawką, o czym świadczy nieprzemijająca popularność i sympatia u osób wciąż korzystających z tego telefonu. Mało tego, iPhone 7 nieprzerwanie zyskuje nowych właścicieli, bo to najlepszy, wygodny w użyciu, budżetowy model, pozwalający oswoić się z marką i właściwościami iOS. Warto jednak przed zakupem przyjrzeć się potencjalnym problemom, mogącym wynikać z „metryki” tego urządzenia.

Najczęstsze usterki w iPhone 7

iPhone 7 okazał się urządzeniem solidnym, gwarantującą płynną i niezwykle wygodną pracę. Ulepszona względem poprzedników kamera z optyczną stabilizacją obrazu oraz certyfikowana wodoodporność to dodatkowe wisienki na i tak świetnym torcie. Model ten nie uniknął jednak kilku problemów – szczególnie tych wspólnych dla wszystkich urządzeń mających już swoje lata na liczniku.

 

Typowe dla iPhone 7 usterki pojawiające się w nielicznych egzemplarzach Apple szybko rozwiązało aktualizacjami oprogramowania. Warto generalnie dbać o to, by uaktualniać oprogramowanie do najnowszej stabilnej wersji iOS obsługiwanej przez iPhone 7.

 

Może się to odbyć kosztem redukcji czasu na baterii, niemniej zużyta bateria iPhone 7 sama w sobie stanowi odrębny problem wymagający interwencji, jeśli ma się zamiar jeszcze długo korzystać z tego telefonu. Wymiana baterii na nową powinna wyeliminować wszystkie „potknięcia” kilkuletniego smartfona, takie jak szybkie rozładowywanie, zawieszanie się, resetowanie i generalne spowolnienie w działaniu.

 

Kolejna sprawa również dotyczy kwestii ładowania, jednak odpowiada za nią uszkodzenie portu ładowania lub układu zasilania U2. Przeważnie to rezultat gromadzących się przez lata zanieczyszczeń, które w podobny sposób często odpowiadają za wadliwą pracę mikrofonu bądź głośników.

 

Oddzielna kategoria to usterki powstałe wskutek uszkodzeń mechanicznych, takich jak zalanie, uderzenie czy upadek ze znacznej wysokości. Dotyczyć mogą praktycznie każdego podzespołu, jednak najczęściej ulegają im te najbardziej narażone części, czyli szybka, ekran, moduł przetwarzania dotyku oraz przycisk Home.

Jak zlecić naprawę iPhone?

Jeśli decydujesz się na naprawę, wybierz taki serwis iPhone, który bez dodatkowej opłaty przeprowadzi na urządzeniu pakiet testów weryfikujących pracę poszczególnych podzespołów – pozwoli Ci to oszczędzić czas i pieniądze na usługach, które mogłyby nie przynieść oczekiwanego rezultatu za sprawą niewłaściwie zdiagnozowanej usterki.

 

W przypadku uszkodzenia przedniego panelu ograniczonego do pęknięcia samej osłony koniecznie postaw na punkt posiadający w swojej ofercie refabrykację – wymiana szybki iPhone 7 połączona z profesjonalnym oczyszczaniem i laminowaniem ekranu pozwoli Ci otrzymać efekt nowego wyświetlacza bez inwestowania w znacznie droższą naprawę.

 

Jak cieszyć się swoim urządzeniem jak najdłużej?

Stare przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. W przypadku iPhone 7 najlepiej sprawdza się prewencja w formie nałożenia na front dodatkowej warstwy szkła ochronnego oraz osłanianie rantów wzmocnionym etui. Pojawiające się problemy z gorszą responsywnością aplikacji może rozwiązać regularna aktualizacja systemu do najnowszej wersji lub okresowe „zerowanie” iPhone’a.

 

Ważne jest też kontrolowanie zużycia obciążających akumulator opcji i funkcji oraz aktywowanie zoptymalizowanego ładowania – dzięki temu możesz przedłużyć żywotność ogniwa i poprawić czas pracy telefonu bez konieczności podłączania do ładowarki. Ta natomiast koniecznie powinna posiadać certyfikat MFI, gwarantujący ochronę przed skutkami przepięć, a tym samym przed uszkodzeniem portu i układu ładowania.

 

Mając te detale na uwadze możesz jeszcze długo cieszyć się swoją Siódemką.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ