Wednesday, February 21, 2024
Home / Kuchnia  / Niewidzialna chłodziarka w Twojej kuchni

Niewidzialna chłodziarka w Twojej kuchni

Na co zwrócić uwagę wybierając?

lodówka do zabudowy, kuchnia, zamrażalka, dom

Podpowiadamy, jak wybrać lodówkę do domu / fot. materiały prasowe

Na pierwszy rzut oka prawie wszystkie lodówki do zabudowy wyglądają tak samo. Jednak gdy przyjrzymy się im z bliska, szybko okaże się, że każda chłodziarka jest inna. Warto poznać różnice między nimi, aby wiedzieć czym się kierować kupując lodówkę do swojego mieszkania. Elementy mające znaczenie podczas wyboru lodówki to przede wszystkim standardowa wysokość czy szerokość. Równie istotne są funkcjonalność, praktyczność oraz estetyka wykończenia

Lodówka do zabudowy – jakie ma wymiary?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele modeli lodówek nadających się pod zabudowę, w tym lodówej Samsung, jak np. model BRB260010WW. Do wyboru mamy szeroki zakres wysokości lodówek. Dostępna jest chłodziarka o wysokości:

 

 • do 89,9 cm,
 • od 120 do 129,9 cm,
 • od 140 do 149,9 cm,
 • od 150 do 169,9 cm,
 • od 170 do 179,9 cm,
 • od 180 cm,
  oraz o szerokości:
 • do 54,9 cm,
 • od 55 do 57,9 cm,
 • od 58 do 61,9 cm.

 

Jeśli wybieramy lodówkę do zabudowy, jej wymiary są niezwykle istotne. Lodówka do zabudowy jak np. BRB260010WW ma bardzo podobne do lodówki wolnostojącej, różni się jednak pojemnością. Jest węższa, płytsza i ma cieńsze ścianki niż tradycyjna lodówka, ponieważ musi zmieścić się w specjalnej kasecie zabudowy. Jeżeli podoba nam się lodówka do zabudowy warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi wariantami cenowymi.

Co powinna zawierać dobra lodówka do zabudowy?

Lodówka do zabudowy powinna być przede wszystkim bezawaryjna, energooszczędna oraz gwarantująca długi czas pracy. Z racji, iż będzie ona zamontowana w kasecie zabudowy, dostęp do niej będzie na pewno utrudniony, przez co wprowadzenie jakichkolwiek zmian okaże się trudne. Najlepiej wybrać lodówkę wyposażoną w system No Frost czy Space Max, dostępne np. w modelu Samsung BRB260010WW, oraz Multiflow (czy All-Around Cooling).

 

System No Frost to system odpowiedzialny za wymianę oraz osuszanie powietrza. Dzięki No Frost szron nie osadza się na ściankach lodówki, półkach, czy na samych produktach. Lodówki zaopatrzone w system No Frost są wyposażone w specjalne pojemniki – parowniki, w których zbiera się para wodna, aby później zmienić się w lód. W lodówkach tych należy pamiętać o przechowywaniu żywności w plastikowych lub szklanych, szczelnie zamykanych pojemnikach, ponieważ niższa wilgotność sprzyja przesuszaniu produktów.

Multiflow to system umożliwiający równomierny obieg chłodnego powietrza wewnątrz lodówki i zamrażalki. Zimne powietrze zostaje nawiewane na każdą półkę, dzięki czemu zapewnia to chłodzenie z jednakową intensywnością we wszystkich częściach chłodziarki. Technologia Multiflow przyspiesza również chłodzenie po otwarciu przez nas lodówki, oraz wydłuża czas przechowywania żywności.

 

Lodówka do zabudowy, taka jak Samsung BRB260010WW to doskonały sposób na dopracowanie kuchennego designu. Lodówkę w takiej formie docenią przede wszystkim miłośnicy klasycznych mebli kuchennych. Zostały one stworzone jako element aranżacyjny dostosowany do otwartych stref dziennych.

 

Jeśli jesteś wielbicielem klasycznych rozwiązań i pragniesz być posiadaczem niewidzialnej chłodziarki w Twojej kuchni, lodówka do zabudowy będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ