Sunday, June 23, 2024
Home / Kultura  / Niespodzianka od Michaela Giacchino dla fanów FMF

Niespodzianka od Michaela Giacchino dla fanów FMF

Finał 8. FMF zapowiada się iście kosmicznie! Dla wszystkich fanów festiwalu, którzy wybierają się na koncert Star Trek, Michael Giacchino przygotował specjalną niespodziankę!

Finał 8. FMF zapowiada się iście kosmicznie! Dla wszystkich fanów festiwalu, którzy wybierają się na koncert Star Trek, Michael Giacchino przygotował specjalną niespodziankę! Tuż po projekcji filmu krakowska publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję aby usłyszeć jego najnowszą kompozycję, suitę do filmu Tomorrowland (Kraina jutra) wykonaną na żywo. Będzie to światowa premiera muzyki do najnowszego filmu dwukrotnego laureata Oscara Brada Birda. Na ten nieziemski koncert zapraszamy już 31 maja do TAURON Areny Kraków.

grafika FMF2015

Bardzo się cieszę, że Tomorrowland Suite będzie wykonana premierowo podczas tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Na przełomie lat 50tych i 60tych w Ameryce, perspektywa przyszłości była bardzo optymistyczna. Jednak, kiedy spojrzymy na dzisiejszy świat, nasze wspólne widzenie jutra jawi się w ciemnych barwach. Pytania, które stawiają twórcy Tomorrowland brzmią:  dlaczego kiedyś byliśmy społeczeństwem otwartym na przyszłość, a dziś snujemy rozpaczliwe wizje zagłady.  Czy ten proces da się odwrócić? Film i muzyka obrazują nostalgię, którą czujemy, wspominając czasy, gdy wszystko wydawało się realne.  Mam nadzieję, że słuchając muzyki pomyślicie o przyszłości, i zdacie sobie sprawę, że wszystko nadal jest możliwe – Michael Giacchino.

W niedzielny wieczór fani gwiezdnych przygód załogi statku kosmicznego Enterprise będą mogli odkurzyć swoje wspomnienia związane z amerykańską space operą. Michael Giacchino, komponując muzykę do filmu, musiał się zmierzyć z wielkimi poprzednikami i ich muzycznymi ilustracjami Star Treka (Jerry Goldsmith, James Horner czy Cliff Eidelman). Specjalnie na potrzeby festiwalowej projekcji Giacchino dokomponował też sporo nowej muzyki, której nie usłyszymy w oryginalnej wersji filmu. Ten słynący z rozbudowanych sekcji dętych kompozytor w pełni rozwija potencjał blisko 200-osobowego składu artystów orkiestrowych i chóru. W tę dwugodzinną podróż w międzygwiezdną przestrzeń zabierze publiczność dyrygent Ludwig Wicki wraz z Orkiestrą AUKSO i chórem Pro Musica Mundi.

Tomorrowland (Kraina jutra) to film opowiadający o niezwykłej podróży w czasie. Dwójka bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey wyruszają na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni, znanego jako „Kraina jutra”. To zadanie zmieni świat – i ich samych – na zawsze. W rolach głównych George Clooney – również laureat Oscara – i Hugh Laurie.

Zobaczcie zwiastun filmu

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ