Thursday, June 20, 2024
Home / Miasto Podróży  / Nieprzereklamowane Zakopane: 5 miejsc, które warto odwiedzić

Nieprzereklamowane Zakopane: 5 miejsc, które warto odwiedzić

Zanim zadasz sobie pytanie, czy warto przepychać się przez tłum, aby pochodzić po Krupówkach, przekonaj się, że to miasto do zaoferowania ma o wiele więcej

Chata w Zakopanem

Przekonajcie się, że to miasto do zaoferowania ma o wiele więcej. Oto 5 miejsc w Zakopanem, które warto zobaczyć. - fot. pixabay

Zakopane to miasto, o którym każdy Polak co najmniej słyszał. Trudno spotkać osobę, która nigdy tam nie była. Liczba turystów w każdym sezonie jest ogromna. Zanim zadasz sobie pytanie, czy warto przepychać się przez tłum, aby pochodzić po Krupówkach, przekonaj się, że to miasto do zaoferowania ma o wiele więcej. Oto 5 miejsc w Zakopanem, które warto zobaczyć

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

To idealne miejsce na chill z ponad 70. różnymi ptakami. Kolorowe papugi latają bez klatek, ale spokojnie – są wytresowane. Same chętnie przylatują i szukają kontaktu z człowiekiem. Chyba nikt im się nie oprze!
Gdzie: ul. Droga do Olczy 11
Więcej informacji

Niebieska papuga

Goście papugarni do dyspozycji mają bezpłatny parking, restaurację oraz sklepik z pamiątkami. / fot. pixabay

Dom do góry nogami

Jak sama nazwa wskazuje, ten dom pozwala spojrzeć z innej perspektywy. Atrakcja jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych. W domu chodzi się po suficie, zaczynając zwiedzanie od 1. piętra, a kończąc na parterze. Meble wiszą na suficie, a równowagę trudno jest czasem utrzymać. Po co komu grawitacja?
Gdzie: ul. Aleje 3 Maja
Więcej informacji

Plaża Gubałówka

Czy połączenie leżakowania na piaszczystej plaży z widokiem na góry nie brzmi idealnie? Takie właśnie jest. Plaża na Gubałówce jest darmowa i publiczna. Można tam skorzystać z usług gastronomicznych. Niezapomniane widoki na Tatry i Zakopane gwarantowane.

Ośrodek czynnej ochrony płazów i gadów

Ośrodek znajdujący się u wylotu Doliny Olczyskiej, jest niesamowitym skupiskiem tych wyjątkowych (choć czasem trochę strasznych) zwierząt. To naturalne miejsce życia wielu z nich. Zwierzęta mają zbiorniki zbliżone do zarośniętych bajor, znajdują się tam również zagrożone gatunki, więc bez obaw – są pod dobrą opieką. Warto odwiedzić piękne jaszczury, węże i salamandry.
Gdzie: Jaszczurówka 29
Więcej informacji

Salamandra w trawie

W Ośrodku czynnej ochrony płazów i gadów spotkamy m.in. salamandry. / fot. pixabay

Quadoo Adventure Zakopane

to firma, organizująca wycieczki quadami po górach. Zapewnione są trasy rekreacyjne z pięknymi widokami. Baza znajduje się na Butorowym Wierchu – szczycie Gubałówki. Po czasie poświęconym na zwiedzanie i chill, dobrze będzie trochę się rozerwać!
Więcej informacji

Zuzanna Kaznowska

Oferujesz atrakcje turystyczne w Zakopanem? Chcesz zamieścić reklamę swoich produktów lub usług w mapie „Sezon na Zakopane”? Zobacz ofertę!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Almarka 2 lipca, 2019

    Miałam okazję jakiś czas temu odwiedzić Zakopane i faktycznie jest tam fajnie. Fakt,ze jest wiele reklam i komercji ale podobnie jest w wielu innych miejscowościach turystycznych. I nie tylko w Polsce ale również i za granicą. Podoba mi się w Zakopanem fakt,ze mozna sobie tam zorganizować czas nawet jak pogoda jest taka sobie….

    Jeśłi lubicie chodzic po górach , polecam jeszcze Dolomity:
    https://www.m-canoe.pl/blog/posty/jak-przygotowac-sie-do-wspinaczki-wysokogorskiej-w-dolomitach-

    Wspinaczki po tych górach to cudowne widoki!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ