Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Niepozorne objawy groźnych chorób

Niepozorne objawy groźnych chorób

Nie bagatelizujmy typowych objawów

zakrzepica żylna

fot. Pexels

Człowiek od młodego wieku jest przyzwyczajony do tego, że wiecznie coś mu dolega – boli nas brzuch, głowa, uderzymy się w palec. Sporo naszych wspomnień z dzieciństwa to też te momenty, gdy zdarzyło nam się coś sobie uszkodzić – spadliśmy z roweru, wywaliliśmy się na zajęciach z wychowania fizycznego. Problemy zdrowotne towarzyszą nam w różnym stopniu przez całe nasze życie. Można więc zrozumieć to, że często ignorujemy niektóre objawy, ponieważ po prostu nie wydają nam się one być niczym poważnym

 

Dzisiaj chcemy jednak pokazać Ci, że nawet te zupełnie niepozorne bóle mogą mieć tragiczne skutki dla naszego życia. Czy po ciężkich dniu w pracy zwracasz uwagę na to, że bolą Cię nogi i są one opuchnięte? Bardzo możliwe, że nie – wydaje Ci się to być zupełnie normalne. Być może także bolą Cię żyły i wydają Ci się one być trochę twardsze – ale to także usprawiedliwiasz długotrwałych chodzeniem i ogólną aktywnością fizyczną w ciągu dnia. A może być to zakrzepica żylna i być może w tym właśnie momencie Twoje życie jest już zagrożone. Sprawdź, co powie na ten temat specjalista ‒ jeśli potrzebny Ci flebolog Wrocław to idealne miasto na pierwszą wizytę.

Troska o własny organizm

 

Czasami wydaje nam się, że jak zrobimy raz w roku badania krwi to jest to już wystarczająca troska o swoje ciało i mamy tak naprawdę spokój. Nie możemy jednak zapominać o tym, że choroba może rozwinąć się w naszym ciele w każdej chwili – tym bardziej, jeżeli mamy do czegoś skłonności genetyczne. W takich sytuacjach musimy być szczególnie ostrożni ‒ a zakrzepica żylna potrafi właśnie pojawiać się u członków tych samych rodzin. Jeśli dodatkowo walczymy też z otyłością, jesteśmy w ciąży lub niedawno przeszliśmy operacje, zwracajmy uwagę na najczęściej występujące objawy tego problemu.

 

Twoje ciało jest dla Ciebie domem i nie możesz „naprawiać” go tylko wtedy, gdy zaczyna się już rozpadać. Potrzebne są profilaktyczne badania, testy i wizyty u specjalistów, którzy teoretycznie nie są nam jeszcze do niczego potrzebni. Lepiej zmarnować w taki sposób swój czas i pieniądze ‒ niż nigdy tego nie zrobić i dowiedzieć się o zakrzepicy przy okazji zatoru płucnego.

Zwracaj uwagę na wszystko

Obserwuj swój organizm i pamiętaj, że jeśli coś jest nie w porządku, nie są Ci potrzebne żadne usprawiedliwienia. Masz zawsze prawo poprosić o pomoc i możesz się tutaj także pomylić ‒ w dalszym ciągu będzie to lepsza decyzja niż ignorowanie problemu tak długo, jak tylko się da. Zaufaj specjalistom z https://flebetica.pl

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ