Friday, April 19, 2024
Home / Kultura  / Niepełnosprawne modelki w pokazie polskich projektantów

Niepełnosprawne modelki w pokazie polskich projektantów

Wielkimi krokami zbliża się podsumowanie projektu "Moda bez Ograniczeń" - Charytatywna Gala Finałowa!

na stronę pod patronatemCzy kobiety z niepełnosprawnością mogą być modelkami? Jak przełamać stereotypy i dokonać zmian wewnętrznych? W końcu w jaki sposób wzmacniać poczucie własnej wartości i wprowadzić w świat wielkiej mody osoby niepełnosprawne? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź podczas wielkiego wydarzenia – Charytatywnej Gali Finałowej projektu „Moda Bez Ograniczeń”!

10484773_317861301734659_5932762961038969806_n

„Moda Bez Ograniczeń” to długofalowy program edukacyjny skierowany do osób z niepełnosprawnością, poprzez który mogą tworzyć swój wizerunek. Przez wiele tygodni, poprzez zaangażowanie specjalistów ze świata mody i stylizacji, wspólnie z osobami z niepełnosprawnością wzmacnialiśmy pewność siebie i odkrywaliśmy ukryte w nich piękno. W projekt zaangażowało się wiele osób, wspierała go również topowa modelka Anja Rubik.
Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań. Na jedynej takiej imprezie w Krakowie, podczas Charytatywnej Gali Finałowej, pokażemy efekty pracy zespołu „Mody Bez Ograniczeń”.

W trakcie finału zaprezentujemy rezultaty 7-miesięcznego projektu i pokażemy, że zaistnienie w jednym miejscu, na profesjonalnym wybiegu osób z niepełnosprawnością oraz topowych projektantów i stylistów jest możliwe!

Goście imprezy będą mogli podziwiać przemiany jakich dokonały na uczestniczkach Zosia Ślotała i Jillian Mercado – nowojorska niepełnosprawna modelka i stylistka. Ponadto każdy będzie miał możliwość obejrzeć sesję zdjęciową trzech wyjątkowych pań, które swoimi historiami urzekły organizatorów projektu. (partnerzy sesji: FORUM Designu, Atelier Bernady, Sławomir Gubała Photography, Ewelina Szajnar Make-Up, stylizacja Wero Wysoczyńska)

To nie wszystko! Podczas imprezy odbędzie się niezwykły pokaz mody! “Niezwykły”, bo w rolę modelek wcielą się panie, które na co dzień borykają się z różnymi niepełnosprawnościami. Ale tego wieczoru postanowiły pokazać światu, że w modzie nie ma ograniczeń. Na jednym wybiegu dziewczyny zaprezentują kreacje topowych projektantów: Gosi Baczyńskiej, Roberta Kupisza, Zuo Corp, Joanny Klimas, Evy Minge, Lany Nguyen, Macieja Sieradzky’ego, Blessus, Dream Nation, Tomasza Karcza oraz Lewanowicz.

10700547_311317039055752_5297092123887287878_o

Dzięki charytatywnej aukcji, kreacje od projektantów będzie można zabrać do domu! W programie Gali jest również pokaz strojów zaprojektowanych przez niepełnosprawne uczestniczki warsztatów.

Gościem honorowym Gali Finałowej będzie nowojorska, niepełnosprawna modelka i blogerka Jillian Mercado, a wieczór uświetni recital Marka Dyjaka oraz wystawa obrazów Maggie Piu. Całość poprowadzi dziennikarka Magdalena Miśka-Jackowska!

Gala Finałowa odbędzie się 18 kwietnia w ICE Kraków – Congress Centre. Możliwość nabycia zaproszeń na Galę na stronie: zaproszenia.modabezograniczen.pl

W imieniu organizatorów – krakowskiej Fundacji Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych – serdecznie zapraszamy!

Organizator: Fundacja Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych

Partnerzy: Wero Wysoczyńska, Jazzy Innovations, ICE Kraków – Congress Centre, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Slow Fashion Cafe, Tomasz Karcz, NYX Cosmetics, Perfumerie Douglas, Szkoła Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, Lewanowicz, Edo Sushi, Vidok Restaurant & Cafe, Maggie Piu, Terravita, FORUM Designu, Sławomir Gubała Photography, Ewelina Szajnar Make-Up, Right PR, Atelier Bernady

Patroni medialni: TVN, RMF Classic – współpraca redakcyjna, Przylapaninamodzie.pl, Sophisti.pl, Miasto Kobiet, Niepelnosprawni.pl, Integracja, EKS Magazyn, KobietaMag.pl, VU MAG

Data: 18.04.2015 r.

Godzina: 18:00

Miejsce: ICE Kraków – Congress Centre, ul. Konopnickiej 17, Kraków

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ