Saturday, April 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Niedrogie ubezpieczenia, które warto posiadać

Niedrogie ubezpieczenia, które warto posiadać

4 ubezpieczenia, które warto posiadać

Jakie niedrogie ubezpieczenia warto posiadać? / fot. materiały prasowe

Rynek ubezpieczeń stale się rozrasta, przez co pojawiają się setki nowych polis. Jedne z nich są bardziej, a inne mniej opłacalne, dlatego podpowiadamy, jakie niedrogie ubezpieczenia warto posiadać

Jakie niedrogie ubezpieczenia warto posiadać? / fot. materiały prasowe

Jakie niedrogie ubezpieczenia warto posiadać? / fot. materiały prasowe

Ubezpieczenie grupowe u pracodawcy

Wiele osób uważa, że ubezpieczenia grupowe u pracodawców są nieopłacalne, jednak jest to nieprawdą. Ubezpieczenie grupowe ma znacznie szerszy zakres ochrony niż szereg innych polis. Miesięczna składka opłacana przez pracownika wynosi z reguły około 50 złotych, a czasem zdarza się, że jej wysokość w całości pokrywa pracodawca. W ramach ubezpieczenia zyskuje się nie tylko polisę na życie. Świadczenie z ubezpieczenia jest wypłacane również, gdy pracownikowi urodzi się dziecko (odszkodowanie przysługuje zarówno przy urodzeniu żywym, jak i martwym), umrze małżonek, matka, ojciec, teściowie czy też gdy pracownik trafi do szpitala na okres dłuższy niż 3-5 dni. Ponadto polisa często zawiera assistance, które polega na pokryciu kosztów transportu pracownika do chorego dziecka lub przewiezienia dziecka chorego do szpitala w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania w podstawowej wersji kosztuje około 100 zł rocznie w przypadku nieruchomości wartej 300 tysięcy złotych. Jeżeli wybierze się dodatkowe ubezpieczenia przed zalaniem, włamaniem, kradzieżą lub zużyciem się sprzętów AGD i mebli zapłaci się za polisę około 2 razy więcej. Pomimo tego miesięczny koszt składki nie przekracza 15-25 złotych, a korzyści płynące z polisy są ogromne. Brak ubezpieczenia nieruchomości, w której się mieszka, może bowiem skutkować pozostaniem bez dachu nad głową i bez pieniędzy na zakup nowego lokum lub wyremontowanie mieszkania zniszczonego na skutek pożaru czy zalania przez powódź.

Ubezpieczenie smartfona

Phone Insurance to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych rocznie, jednak jest to kwota niewielka w porównaniu do kosztów związanych w wykonaniem najpopularniejszych napraw smartfona w serwisie telefonów mobilnych. Co ważne, Phone Insurance nie ma limitu szkód, jakie można usunąć w jego ramach, dzięki czemu naprawy mogą być wykonywane w ramach ubezpieczenia tyle razy, ile potrzeba.

Ubezpieczenie turystyczne

Polisa turystyczna kosztuje około 200 złotych w przypadku 14-dniowego wyjazdu z biura podróży. Może wydawać się to sporą sumą, jednak dzięki polisie zyskuje się gwarancję: pokrycia wszystkich kosztów leczenia za granicą, szkód związanych z nieszczęśliwym wypadkiem czy kosztów powrotu do kraju, jeżeli przebywanie w zagranicznym kurorcie będzie niebezpieczne.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ