Sunday, March 3, 2024
Home / Moda  / Niech żyje wolność! Czyli 4 powody, dla których kochamy styl boho

Niech żyje wolność! Czyli 4 powody, dla których kochamy styl boho

Daj się zainsiprować!

sukienki boho

Boho jest lubiany również dlatego, że przynosi na myśl wakacje, a więc czas, w którym można odpocząć od zmartwień i problemów dnia codziennego / fot. materiały prasowe

Boho nieodzownie kojarzy się z wolnością, z wygodą i z lekkim podejściem do życia. Jest to nietuzinkowy styl, który charakteryzuje się dużą ilością kwiatów, falbanek, frędzli i koronek. Często, punktem głównym modowych stylizacji boho są dodatki. Są one widoczne, przyciągają wzrok i cieszą oko. Styl boho ma wielu wielbicieli, jest jednym z najbardziej znanych sposobów ubierania się na świecie. Co sprawia, że cieszy się on tak dużym zainteresowaniem?

Pochodzenie i początki boho

Boho wziął swoją nazwę od bohemy, która z języka francuskiego oznacza cyganerię. Styl ten miał swój początek właśnie w środowisku artystów, którzy jawnie wyrażali swój bunt przeciw powszechnie panującym zasadom i normom społecznym. Większość czasu spędzali na pracach twórczych i zabawie. Protest wyrażali między innymi poprzez ubiór, łamali wszystkie zasady, w modzie stawiali na wygodę i luz.
Styl boho został podchwycony przez wielu znanych projektantów, a także osoby związane z branżą filmową i muzyczną. Jest to w dużej mierze powiązane z tym, że moda ta przyciąga uwagę, zostaje w pamięci, a także oznacza bycie otwartym na rzeczy nowe, wcześniej niespotykane i  pozornie niepasujące do siebie. Aktualnie, styl boho przywodzi na myśl środowisko hipisowskie.

Charakterystyczne elementy ubioru

sukienki w stylu boho, przykłady

Sukienki boho są długie, luźne, nieopinające, najczęściej wielobarwne i wzorzyste / fot. materiały prasowe

Są pewne cechy, które charakteryzują ten styl, natomiast najważniejsze jest ich połączenie.

Sukienki boho są długie, luźne, nieopinające, najczęściej wielobarwne i wzorzyste.

Dominuje mieszanka materiałów, popularny jest dżins, sztuczne futro, a także lekkie i zwiewne tuniki. Często pojawiają się etniczne wzory, falbanki, koronki i frędzle. Dodatki są duże i wyraziste. U pań popularnym trendem są kwiaty i wianki we włosach. Biżuteria jest sporych rozmiarów, torebki, okulary i paski, także. Elementami ubioru są również kamizelki, kapelusze, dziewczęce bluzki z odkrytymi ramionami, długie spódnice i szerokie, luźne spodnie. Kobiece obuwie musi być przede wszystkim wygodne, więc przeważają trampki, baleriny i sandały na płaskiej podeszwie.
Dopełnieniem stylizacji są fryzury „tworzone przez wiatr’ i pozostające w 'twórczym’ nieładzie. Makijaż zazwyczaj jest lekki i bardzo naturalny.
Więcej inspiracji znajdziecie tu.

4 powody, dla których kochamy styl boho

Boho to wolność

Jest to styl uwielbiany przede wszystkim za wolność. Najważniejsza pozostaje wygoda i luz, więc trend ten doskonale sprawdzi się u osób, które mają małą ilość czasu i nie mogą poświęcić go na dopracowanie stylizacji.

Wygoda

Jest świetną opcją dla matek z małymi dziećmi i dla osób zapracowanych. Sukienki boho spełnią swoją rolę zarówno w życiu codziennym, jak i na wielkie wyjścia, a dzięki nim można zaoszczędzić czas, bo same w sobie stanowią kompletną całość.

Boho jest oryginalny

Poza tym, boho poprzez swoją nietuzinkowość idealnie nadaje się dla osób, które lubią być w centrum uwagi, a także dla tych, którzy w subtelny i ciekawy sposób chcą ogłosić swoje podejście do życia i priorytety, którym się kierują.
Jest to jednocześnie bardzo dobra opcja dla tych osób, którym brakuje pewności siebie i odwagi. Z racji tego, że styl boho przyciąga wzrok innych ludzi, może stanowić swego rodzaju trening asertywności i hartu ducha. Osoby nieśmiałe, które chciałyby się przełamać i nawiązać kontakt z drugim człowiekiem, mogą poprzez styl boho znaleźć wspólny temat, a to będzie krokiem naprzód w walce ze swoimi lękami.

Boho to zastrzyk energii

Boho jest lubiany również dlatego, że przynosi na myśl wakacje, a więc czas, w którym można odpocząć od zmartwień i problemów dnia codziennego. Może być także „umilaczem” w dniach niepogodnych i takich, w których brakuje energii i tęskni się za słońcem i ciepłym powietrzem. Dla wielu osób jest to pomysł na sentymentalną podróż i powrót do beztroskich lat młodości.

Boho zawsze modny

Dla lubiących modę, te charakterystyczne stylizacje mogą być łącznikiem ze światem projektantów i znanych osób. Boho dobrze sprawdzi się zarówno w profesjonalnych sesjach zdjęciowych, a także tych prywatnych, wykonywanych dla własnego użytku. Zabawa kolorami i swoboda w materiałach tylko dodaje plusów. Modowa sesja fotograficzna jest świetną odskocznią i sposobem na spędzenie czasu ze znajomymi. Może także stanowić przyjemną pamiątkę na kolejne lata. ]

Jak łączyć styl boho i tworzyć niepowtarzalne stylizacje?

sukienka boho

Sukienka w kwiaty w stylu boho / fot. materiały rasowe

Z uwagi na mnogość dodatków i na to, że stanowią one duży procent tego stylu, boho jest dobrym punktem wyjścia dla kobiet, które cenią sobie ubraniowy minimalizm. Bazę może tworzyć na przykład tylko kilka sukienek, a dzięki dużej ilości drobiazgów, można tworzyć z nich wiele różnych dziennych stylizacji.
Boho jest lubianym trendem na całym świecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować i dzięki temu odnaleźć swój własny, niepowtarzany styl. Warto brać przykład nie tylko z ubioru, ale i z całej filozofii, od której się on wywodzi. W czasach dominujących w stres i nerwy, odrobina podejścia, którym kierowała się cyganeria artystyczna będzie wręcz pożądana, aby zachować dobre zdrowie i uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi.

źródło: materiał Partnera MK 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ