Saturday, July 13, 2024
Home / Moda  / Design  / Niebiański design

Niebiański design

Gadżety religijne dla hipsterów? W sam raz na rozpoczynające się dzisiaj Światowe Dni Młodzieży

„Dama z łaską” / fot. materiały prasowe

„Nie macie czasem wrażenia, że świat dookoła przesycony jest nadmiarem bubli, kiczu i świecidełek z importu? Machina konsumpcji pożera własne dzieci zostawiając po sobie małostkowość, smutek i pustkę”. W opozycji do tego świata powstał Dayenu – wyjątkowy sklep z religijnymi gadżetami, którego właścicielką jest Dorota Paciorek 

Dorota Paciorek

A może selfie z Papieżem? / fot. materiały prasowe

„My wierzymy, że świat to efekt miłości Boga – odbicie Jego majestatu, designu i piękna. Otacza nas nadmiar – ale jest to nadmiar jego zmiłowania, którego nie jesteśmy w stanie objąć, ani pojąć, a którego doświadczamy każdego dnia, zupełnie za free. Tym właśnie chcemy się z Wami dzielić: radością niewymowną i pełną chwały” – czytamy na stronie sklepu internetowego Dayenu.

Dorota Paciorek

Dorota Paciorek wnosi świeże spojrzenie do liczącej ponad dwa tysiące lat tradycji / fot. materiały prasowe

Hebrajskie „dayenu” oznacza nadmiar, przesyt, stan marginalny. To także pieśń śpiewana przez Żydów podczas Paschy.

Dorota Paciorek

Gadżety religijne dla hipsterów? Czemu nie! / fot. materiały prasowe

„Kiedy Izraelczycy dotknęli samego dna niewoli Faraona, zakrzyknęli: dayenu! Wystarczy. Mamy dość. Ale to samo dayenu powtarzali w osłupieniu po tym, jak Pan wyrwał ich z niewoli, rozstąpił przed nimi morze, prowadził do Ziemi Obiecanej, opiekując się i obdarzając wciąż pomnażanymi dobrodziejstwami. Dayenu! Wystarczy! Wystarczy nam Twojej łaski”.

„Dama z łaską” / fot. materiały prasowe

„Dama z łaską” / fot. materiały prasowe

#selfie / fot. materiały prasowe

#selfie / fot. materiały prasowe

 

Dorota Paciorek / fot. archiwum prywatne

Dorota Paciorek / fot. archiwum prywatne

 Dorota Paciorek – dziennikarka, właścicielka DAYENU design for God, autorka nie książki kreatywnej „Cud Book”. Na co dzień projektuje designerskie gadżety religijne dla katolickich hipsterów. Popularność przyniosły jej komentarze do tekstów liturgicznych w postaci nieoczywistych grafik i memów, które wirusowo rozprzestrzeniają się w sieci. Wnosi świeże spojrzenie do liczącej ponad dwa tysiące lat tradycji.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ