Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Niebanalny wieczór panieński – jak go urządzić?

Niebanalny wieczór panieński – jak go urządzić?

Zaszaleć, zanim "Mendelssohnem zastukają kopyta"

wieczór panieński

fot. Skylake Studio / Unsplash

Wieczór panieński to wyjątkowe wydarzenie, a zorganizowanie takiej imprezy wymaga dobrej znajomości Panny Młodej. W takim spotkaniu liczą się przede wszystkim preferencje przyszłej małżonki w zakresie zabawy i sposobów na relaks. Jak zaplanować to kobiece spotkanie?

 

Wieczory panieńskie organizuje się z wyprzedzeniem – dwa tygodnie, a czasem nawet miesiąc przed ślubem, jeśli ważna jest dobra zabawa. Przygotowaniem imprezy zajmuje się najbliższa przyjaciółka Panny Młodej, która najczęściej pełni również rolę świadkowej, ale pomagają jej też inne uczestniczki. W organizacji ważne jest, by zaskoczyć gwiazdę tego spotkania, zarówno koncepcją, jak i miejscem. Możliwości jest naprawdę wiele.

Wieczór panieński – organizacyjne sprawy

Należy pamiętać o przygotowaniu jedzenia i napojów, których wybór będzie podyktowany charakterem spotkania. Czasem to menu może okazać się głównym bohaterem imprezy, np. kiedy organizuje się wieczór w stylu meksykańskim lub japońskim. Do tego nie musisz wybierać ciężkich alkoholi, ale np. oryginalne piwa. W tym celu warto odwiedzić sprawdzony sklep z piwem, by zainspirować się oryginalnymi smakami.

 

Ustal z pozostałymi uczestniczkami najpierw styl imprezy i miejsce, które są zależne nie tylko od tego, co lubi Panna Młoda, ale także od budżetu, jakim dysponujecie. Najczęściej koszt wieczoru panieńskiego pokrywają wszystkie uczestniczki, dzieląc kwotę po równo na każdą osobę. Określenie wydatków jest bardzo ważne.

 

Wspólnie stwórzcie plan wydarzenia. Powinny się w nim znaleźć wszystkie przewidywane czynności i atrakcje. Nie musi być szczegółowy, ale pozwoli uporządkować odpowiednią kolejność wszystkich atrakcji. Należy również zebrać pomysły na gry oraz zabawy i wkomponować je w harmonogram. W planach kluczowy jest motyw przewodni imprezy i potrzebne dekoracje.

Pomysły na kreatywny wieczór panieński

Aktualnie modne są wieczory panieńskie w stylu glamour, które dekoracjami nawiązują do popularnego art-deco. Popularne są także warsztaty kulinarne czy wycieczki do escape roomu, pełne tajemnic i niespodzianek. Do najpopularniejszych zabaw można również zaliczyć:

 

• nocne imprezy w muzycznym klubie połączone z karaoke,
• wieczór piękności w SPA,
• warsztaty na strzelnicy,
• degustacja win w znanej, lokalnej winiarni,
• filmowy wieczór w domowych pieleszach.

 

Ważne są zabawy, np. quiz dotyczący znajomości Pana Młodego czy też test na żonę. Do tego zalicza się dodatkowo wszelkiego rodzaju niespodzianki dla przyszłej Panny Młodej. Podczas wieczoru panieńskiego można wykorzystać planszówki czy karty.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ