Tuesday, March 5, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Niebanalne i zachwycające prezenty gwiazdkowe: poradnik

Niebanalne i zachwycające prezenty gwiazdkowe: poradnik

Upominkowych podpowiedzi ciąg dalszy

fot. Jakkapan / Adobe Stock

Święta za pasem, a ty jeszcze nie kupiłeś prezentów dla swoich bliskich i znajomych? Jeśli nie chcesz, aby kolejny rok z rzędu znaleźli oni pod choinką szalik, krawat czy skarpetki, już teraz pomyśl o niebanalnej niespodziance. Podpowiadamy, jakie świąteczne upominki rzeczywiście mogą zaskoczyć, a przy tym sprawić sporo radości!

 

Kalendarz inny niż wszystkie

Grudzień to ostatni dzwonek, aby zaopatrzyć się kalendarz na nadchodzący rok. Taki gadżet to również pomysł na świąteczny prezent – może być on zarówno praktycznym, jak i wzruszającym upominkiem. Kalendarz, który wręczysz bliskiej osobie, możesz kupić w sklepie, ale warto nieco wykazać się własną inwencją i przygotować go samodzielnie. Może mieć on np. formę fotokalendarza. To ty decydujesz, jakie zdjęcia znajdą się na wydruku – tym samym możesz wybrać fotografie, które są szczególnie ważne dla ciebie i dla tego, komu wręczysz taki prezent.

Ponadto ujęcia, które stworzą fotokalendarz, mogą prezentować się równie dobrze, jak fotografie wywoływane z myślą o umieszczeniu ich w albumie czy w ramce. Wystarczy, że wybierzesz opcję druku na papierze fotograficznym – gwarantuje on zdecydowanie lepszą jakość zdjęć niż papier kredowy. Kalendarz ze zdjęciami to pomysł na niespodziankę dla rodziców, drugiej połówki, a nawet dla znajomych. Pamiętaj jednak, aby wybrać dobrego wykonawcę – to od tego zależy, czy fotoupominek będzie elegancką ozdobą ściany.

Czy zdjęcia na prezent to dobry pomysł?

Jeśli z okazji świąt chciałbyś wręczyć ważnej dla ciebie osobie wyjątkowe zdjęcie, a jednocześnie zależy ci na tym, aby twój prezent był niebanalny, raczej zrezygnuj z ofiarowania fotografii w zwykłej ramce. Ciekawą alternatywą dla takiego upominku jest:

 

•  zdjęcie wywołane w dużym formacie – w przypadku zdjęć rozmiar ma znaczenie. Im większa odbitka, tym zdecydowanie lepsze wrażenie zrobi twój prezent. Dlatego wybierz ciekawe ujęcie, wywołaj zdjęcie w większym formacie, umieść je w stylowej ramce, starannie zapakuj i przewiąż czerwoną wstążką. Taki prezent na pewno będzie wyróżniał się pod choinką. Możesz np. wręczyć większy portret rodzinny wydrukowany na wysokiej jakości, matowym i aksamitnym w dotyku papierze Velvet – nie odbija on refleksów światła, ma miękką kolorystykę, dzięki czemu fotografia stanie się prawdziwą ozdobą ściany

•  fotografia na grubym bloku, czyli fotoblok – takie zdjęcie nie potrzebuje ramki, aby efektownie prezentować się na ścianie czy na biurku. Jest ono nadrukowane na specjalnym bloku – prostokątnym lub kwadratowym – wykończonym papierem fotograficznym. Sprawia to, że ujęcie zyskuje ciekawą perspektywę. Ponadto fotoblok jest na tyle lekki, że można przymocować go do ściany, używając jedynie taśmy samoprzylepnej. Taki fotoupominek – w zależności od rozmiarów – możesz zapakować w eleganckie pudełko lub tylko przewiązać wstążką.

•  Instapack, czyli pudełko ze zdjęciami i gadżetami do ich rozwieszania – takie prezent szczególnie spodoba się osobom, które lubią dekoracje i własnoręcznie tworzone ozdoby. W stylowym kartoniku mogą znaleźć się odbitki z charakterystyczną białą ramką, jutowy sznurek oraz ozdobne klipsy z magnesami, przy pomocy których można przypiąć zdjęcia w dowolnym miejscu – np. na lodówce czy na ścianie.

Album z wkładką

Pusty album to pomysł na niezobowiązujący prezent – jednak egzemplarz ze zdjęciami w środku to już dość osobisty upominek. Kompromisem między tymi dwoma podarunkami jest ciekawie zaprojektowany album, w którym znajdzie się voucher na wywołanie zdjęć. Aby taki świąteczny prezent rzeczywiście zrobił wrażenie, wybierz egzemplarz z gustowną okładką i w którym zadbano o miejsca na notatki przy fotografiach.

Wyjątkowy prezent na święta znajdziesz nie tylko w sklepie – jeśli wykażesz się odrobiną kreatywności, możesz w tym roku zaskoczyć fotoupominkiem innym niż wszystkie!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ