Wednesday, January 27, 2021
Home / Uroda  / Trendy  / Nie wszystko o Ewie

Nie wszystko o Ewie

Długi warkocz, wyrzeźbiona sylwetka i uśmiech – to atrybuty nowej idolki Polek. Za co Ewa Chodakowska, propagatorka sportu, jest kochana i znienawidzona?

Ewa Chodakowska / fot. LaMania

Ewa Chodakowska / fot. LaMania

Chodakowska na co dzień

Ewa Chodakowska proponuje nie tylko ćwiczenia do obejrzenia na YouTube czy płytach DVD. Wydaje też książki, które stają się bestsellerami. To czytelnicze zjawisko w kraju, w którym ponad 60 proc. osób w ogóle nie sięga po beletrystykę, leży na wątrobie specjalistom od rynku wydawniczego. Jak mówi Dąbrówka Mirońska, redaktorka z wydawnictwa PWN, jako wydawcy i filologowi ciężko jej się pogodzić z tym, że rynek książki bez umiaru chłonie tego typu publikacje. Kto w takim razie będzie zaglądał na półkę z dobrą i wartościową literaturą?

Ewa Chodakowska / fot. LaMania

Ewa Chodakowska / fot. LaMania

Ostatnią publikacją Chodakowskiej jest „Rok z Chodakowską” – książka, która ma służyć kobietom za dziennik ćwiczeń. Nie wzoruje się na klasyku, czyli „Kalendarzu Szalonego Małolata”, w którym treści było dużo. W dzienniku Chodakowskiej są głównie puste kartki i hasła zachęcające do niezaprzestania wiary w siebie.

Oprócz samych ćwiczeń Chodakowska koncentruje się na motywowaniu kobiet nie tylko do zmiany wyglądu, ale też do zmiany życia. Brzmi to górnolotnie, ale tak jest. Stara się wspierać ćwiczące kobiety. Na jej stronie czy w jej książkach można przeczytać takie hasła jak: „Zadbaj o swoje szczęście, żeby się nim dzielić”, „Tu i teraz zmieniasz jutro!”. Zapytałyśmy Monikę Ruckgaber, psychologa, trenera rozwoju osobistego z Centrum Edukacji, co o tym sądzi.

Ćwiczenia, które wymagają siły fizycznej, pomagają zbudować siłę psychiczną, a każdy sukces napędza tylko mechanizm motywacyjny – wyjaśnia. – Ta siła psychiczna pomaga przetrwać w trudnym momencie życiowym, takim jak np. rozwód. Wzmacniając wiarę w sukces, kobieta ćwiczy, zwiększa swoją atrakcyjność. Powoli powraca jej również wiara w możliwość kolejnych zmian, przywracając jej poczucie atrakcyjności i poczucie wartości w sytuacji np. odrzucenia. To tylko nakręca mechanizm kolejnych kroków w zmaganiu się z własnymi słabościami, czyniąc siłę z niedawnej słabości. Słusznym jest więc myślenie, że poprawiony wygląd fizyczny ułatwia dokonywanie zmian, gdyż uruchamia motywację, a więc siłę wewnętrzną potrzebną do rozpoczęcia procesu tych zmian.

A co na ten temat mówi sama Chodakowska? „Osoby pojawiające się u mnie to w 99 proc. wojowniczki, gotowe na walkę o nowe jutro, o nowe życie. Ja mam ten zaszczyt patrzeć, jak walczą! Moje treningi mają za zadanie dać ci siłę do walki z problemami codzienności, z przebytą traumą. To pewna forma psychoterapii. Kiedy w trakcie treningu pokonujesz swoje słabości, wychodzisz ode mnie z satysfakcją” (źródło: rozmowa w Na:temat.pl).

Fanki Chodakowskiej, jak i ona sama, podkreślają, że Ewa pielęgnuje więź z nimi, odpisując na wszystkie wiadomości. Na naszą wiadomość jednak nie odpisała. Zadałyśmy jej kilka pytań m.in. o to, co działo się z nią w Grecji (jej życiorys przed medialną popularnością przypomina czarną dziurę), kim się inspiruje i czy korzysta z usług agencji PR. Odpowiedzi musiałyśmy szukać na jej profilu (zachowujemy oryginalną pisownię): „Gdybym tak z każdą z Was mogła pogadać przez parę minut.. odpowiedzieć na pytania.. rozwiać wątpliwości .. Gdybym tak każdą z Was mogła złapać za rękę Nie jest łatwo mówić zza szklanego ekranu i przekonywać do swoich racji.. przecież każda informacja jaka słyszysz, jest tylko czyjąś wersją.. Już od Ciebie samej zależy, czy będziesz sceptycznie analizować wypowiedz.. gesty.. czy zwyczajnie uwierzysz..

Ja ostatnio coraz częściej słyszę :

„Ewka, gdyby każdy z Tobą mógł chwile porozmawiać, ruszyłby z miejsca bez zastanowienia”

Ja wiem, ze jesteśmy atakowani ze wszystkich stron kreacjami medialnymi.. ludźmi, którzy są stworzeni w swojej postaci.. czy wiarygodni? nie wiem.. do czasu, kiedy zderzamy się z nimi w realu, nasza opinia jest opinia względna .. Zatem ZDERZAJCIE SIĘ ZE MNĄ KAŻDEGO DNIA ..i przekonajcie się”.

Za sprawą mediów zderzenie z dziewczyną z sąsiedztwa, kilerką fitnessu, trochę celebrytką, trochę nie, jest dziś nieuniknione.

Co dalej, Ewo?

Kiedy Ewa coraz częściej zaczęła się pojawiać w mediach, niektóre jej fanki zarzuciły jej, że nie jest już dziewczyną z sąsiedztwa, tylko celebrytką. Fakt, Chodakowska dosłownie wyskakuje z lodówki. Co więc Ewa Chodakowska musi zrobić, by w następnym kroku nie wypaść z szafy jak medialny trup? Anna Wojtanowska mówi: „Zapewne agencja czy menedżer doradzą jej teraz, by na chwilę zniknęła z mediów. Ona od początku buduje siebie jako markę: wydaje płyty z ćwiczeniami, książki, występuje w telewizji – stała się już autorytetem dla setek tysięcy kobiet. Idąc za ciosem, powinna otworzyć klub fitness i wypuścić kolekcję ubrań sportowych. Znajomość z Joanną Przetakiewicz i fakt, że występuje jako twarz La Manii, na pewno pomogą jej zarówno w zdobyciu sponsorów, jak i skojarzeniu jej z modą. Ewa konsekwentnie idzie w kierunku, który wyznaczyła lata temu – miała doskonały produkt i od początku aktywnie szukała dróg, które pomogą jej go sprzedać. Nie bała się przy tym korzystać z PR-owców i mediów, które pomogły ją wykreować i zapewniły popularność. Jak sama mówi w trakcie ćwiczeń, nic samo się przez noc nie zrobi – i tak też działa na co dzień”.

Na jednym z filmów z fan page’a trenerki widzimy ją wbiegającą po schodach w parku. Ma na sobie modne ubranie do ćwiczeń, kaptur na głowie. Kamera jest za jej plecami. Komentarzem do tego obrazka jest równy oddech Chodakowskiej. Kiedy jest na szczycie, odwraca się do kamery. Ma na nosie żółte okulary przeciwsłoneczne i uśmiecha się szeroko. Jest jak Rocky Balboa. Trening skończony, można zacząć dzień z motywacją do zmian. Czy takie samopoczucie mają kobiety, które z siatkami zakupów wchodzą na szóste piętro bloku, w którym mieszkają? Czy Ewa Chodakowska pomaga je im zmienić? Zmienić oddech?

Edyta Hetmanowskaka i Iga Gierblińska

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Sex toys 15 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Find More here to that Topic: miastokobiet.pl/nie-wszystko-o-ewie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach