Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Nie wiesz, która polisa na życie jest najlepsza? Sprawdź ranking!

Nie wiesz, która polisa na życie jest najlepsza? Sprawdź ranking!

Co to jest dobra polisa na życie?

polisa na życie

fot. Unsplash

Kobiety mają tendencję do zamartwiania się i lubią mieć wszystko pod kontrolą. Nic więc dziwnego, że jako matka, żona, przyjaciółka, siostra lub córka po prostu martwisz się o los swój i swoich bliskich. Jeśli jesteś odpowiedzialną kobietą, powinnaś wiedzieć, że polisa na życie gwarantuje spokój, jakiego potrzebujesz. Które ubezpieczenie jest najlepsze? Dowiedz się więcej

 

Polisa w trosce o swoich bliskich…

Dobre ubezpieczenie na życie pozwala kobietom chronić tych, których kochają najbardziej, czyli swoją rodzinę. Podstawowe wersje polisy ubezpieczeniowej zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić finansową ochronę osób uposażonych przed Twoją śmiercią. Według statystyk średnia długość życia kobiet wynosi 77,5 lat i przewiduje się, że do 2050 roku będzie to ponad 80 lat. Głównymi przyczynami zgonu młodszych kobiet w wieku od 25 do 44 lat są choroby serca i rak piersi, dlatego – chociaż czarnowidztwo nie jest wskazane – to jednak zabezpieczenie swojej rodziny przed taką sytuacją, jest zalecane. Nigdy nie wiesz, kiedy spotka Cię coś złego, a śmierć może być szokiem dla Twoich bliskich. Niejednokrotnie wypłacenie odszkodowania uposażonym ratuje finansową sytuację rodziny, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kredyt hipoteczny, pozostają małe dzieci lub młodzi dorośli na studiach.

Polisa w trosce o samą siebie…

Wbrew pozorom polisa na życie nie jest przeznaczona tylko dla tych kobiet, które posiadają rodzinę. Mogą ją również wykupić osoby samotne, ponieważ rozszerzone warianty ubezpieczenia na życie chronią przed ewentualnymi niekorzystnymi zdarzeniami, które mogą mieć wpływ na jakość życia kobiety. Oferują niezbędne gwarancje pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji, sytuacji niepełnosprawności, zapewniają pomoc w razie niesamodzielności lub zabezpieczenie finansowe w wyniku choroby, lub wypadku i niezdolności do pracy. Każda osoba samotna lub ta, która ma rodzinę, może uzyskać dostęp do innego rodzaju polisy w zależności od swoich potrzeb i możliwości płatniczych.

Najlepsza polisa na życie – ranking

O wysokości składki i zasadach ubezpieczenia na życie wiesz tyle, co nic? Bez obaw. Zawsze możesz wejść na stronę: https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator i tam dowiedzieć się więcej, a przede wszystkim wyliczyć dokładną stawkę. Uzupełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty, a w zamian otrzymasz najlepsze do wyboru oferty polis na życie.
Mimo wszystko masz obawy, że Cię nie stać na zakup ubezpieczenia? W takim razie zobacz, jak wygląda ranking TOP 3 przykładowych najtańszych składek miesięcznych w konkretnych towarzystwach ubezpieczeniowych (podane kwoty dotyczą grupowych otwartych polis na życie).

 

1. 40 zł – Uniqa, kwota ubezpieczenia 30 000 zł za zgon, 6 000 zł za poważne zachorowanie.
2. 68 zł – Generali, kwota ubezpieczenia 35 000 zł za zgon, 2 000 zł za poważną chorobę.
3. 80 zł – Ergo Hestia, kwota ubezpieczenia 40 000 zł w przypadku śmierci i 10 000 zł w razie choroby.

 

Oczywiście ostateczna kwota miesięcznej składki zależy od wielu czynników. Liczy się m.in:

 

• wiek,
• stan zdrowia,
• rodzaj wykonywanego zawodu,
• praktykowanie ekstremalnego hobby / sportu,
• wysokość ubezpieczenia,
• typ polisy ubezpieczeniowej (indywidualna, grupowa, ochronna, oszczędnościowa lub inwestycyjna),
• długość obowiązywania umowy,
• ilość rat do zapłacenia.

 

Dlatego, gdy na przykład jesteś zdrową osobą, która wykonuje spokojną pracę i nie ma zamiłowania do sportów ekstremalnych, a przy tym cieszysz się dobrym stanem zdrowia, ale jednocześnie pragniesz zabezpieczyć bliskich na wyższą kwotę, za składkę zapłacisz na pewno więcej. Są to już kwoty rzędu 100-140 zł miesięcznie dla sumy ubezpieczenia 65 000 – 70 000 zł w przypadku śmierci.

Zrób rachunek zysków i strat

Pamiętaj, że dobrze dobrana polisa na życie nie tylko chroni rodzinę, ale także i samego ubezpieczonego. Jeśli zastanawiasz się, czy warto rozszerzyć podstawowy zakres ochrony, zrób bilans zysków i strat. Czy w razie Twojej śmierci bliscy sobie poradzą bez pomocy finansowej? Czy gdybyś straciła zdolność wykonywania swojej pracy, będziesz miała z czego się utrzymać? Czy w razie wypadku i konieczności rehabilitacji będzie Cię na nią stać? Zabezpieczenie finansowe z polisy na życie może okazać się wówczas niezbędne.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ