Tuesday, July 23, 2024
Home / Moda  / Design  / NIE TAKI DALEKI WSCHÓD

NIE TAKI DALEKI WSCHÓD

Moda na orient i Daleki Wschód w nowoczesnym wydaniu to najnowsze trendy design

RANGOLI. Szczęście na okrągło

Historyczny hinduski wzór kwiatowy — znak dobrobytu i gościnności. Zwyczajowo wykonywany z ryżu i barwnego piasku w kształcie różnorakich kwiatów, gałązek, liści i promieni. Układany w domu, na podłodze, blisko głównego wejścia, by zapewnić domownikom szczęście i bezpieczeństwo.
Inspirowany tą tradycją dywan projektu pochodzącej z Hiszpanii Nani Marquiny ma te same jak najlepsze intencje. We współczesnym kontekście jej wełniane Rangoli, niezależnie od koloru i wielkości, oprócz szczęścia wnoszą do mieszkań urok, przemycając kawał nadal żywej historii Indii. Poczynając od środka wzór rozszerza się na zewnętrz, tworząc okrąg z malowniczą bordiurą. Wyraźnie nieregularne kształty szlaczków nawiązują do sypanego ręką pierwowzoru. Powtarzane jeden za drugim, choć graficznie nieskomplikowane, tworzą w sumie wielki, bogaty ornament. Nawet najmniejszy rozmiar takiego dywanu gwarantuje pomyślność i dobrobyt w przestrzeni naszych jadalni, salonów i sypialni.
W ofercie słynącej z innowacji firmy Nanimarquina znaleźć można również Flying Carpet. To pierwszy model nowoczesnego, latającego dywanu przeznaczony na rynek europejski. A absolutna nowość z targów w Mediolanie to wykonany w technice kilimu dywan Lasanges autorstwa słynnych braci Bourouollec. To z kolei inspirowany tradycyjnymi perskimi dywanami ekskluzywny model stacjonarny, zawłaszczony przez charakterystyczne dla tych francuskich projektantów kolorowe romby.
www.nanimarquina.com

 

SLAB – 7 samurajów

Jeden dębowy stół i sześć krzeseł z serii SLAB – zgrana ekipa o szlachetnych rysach, która walczy o ochronę przestrzeni najmniejszych nawet mieszkań. Solidni, niezwykle wytrzymali osobnicy, powołani przez brytyjskiego projektanta Toma Dixona specjalnie do tego, żeby ją maksymalnie oszczędzać. Krzepkie i mocne meble w jednym momencie przekształcają mieszkanie, nawet to w samym centrum wielkiego miasta, w dobrze zorganizowaną, spokojną enklawę. Ich geometryczne kształty, z wyraźnym zaznaczeniem linii w różnych płaszczyznach, rytmicznie dzielą przestrzeń na mniejsze fragmenty, dając poczucie estetycznego ładu i harmonii. Pusta, nie zagracona przestrzeń to w efekcie przyjazne, ciepłe miejsce, które nie rozprasza uwagi pozwalając nam na głęboki relaks po pracowitym i pełnym stresów dniu.
www.tomdixon.net

 

HOOKEDONWALLS. Wziąć za żonę gejszę i zostać ministrem!
Marzysz by uciec od zwyczajności? Kimono Club, Hysterical Glamour, Jealous Walls, Stolen Diamonds, Tropical Chick, Secret Garden… Wymowne nazwy kolekcji belgijskich tapet podsuwają wielkie obietnice i inną szaloną perspektywę. HOOKEDONWALLS – nowy, seksowny i ekscentryczny brand renomowanej firmy Arte, przedefiniowuje znane nam dotychczas standardy. Śmiało sięga w przeszłość, czerpiąc garściami z najstarszych tradycji, bawi się konwencją i odważnie przekracza wszelkie granice. Ze szczyptą humoru w ultra nowoczesny, pełen przekory sposób wprowadza jakość oraz powab mniej i bardziej egzotycznych kultur wprost do naszego domu. Gąszcze paproci, stada ciekawskich flamingów, metaliczne Gejsze. Are you ready for Kimono Club…?
www.hookedonwalls.com

ETCH. Światła z tysiąca i jednej nocy.

Minimalizm wcielony. Żelazna, matematyczna logika połączona z cyfrową precyzją wykonania. Trawione kwasem lampy wytwarzane z arkuszy szlachetnej, mosiężnej blachy o grubości zaledwie 0,4 mm. Powstają dzięki wykorzystaniu przemysłowego procesu typowego dla produkcji skomplikowanych elektronicznych podzespołów, takich jak na przykład układy scalone. Geometryczna, modułowa konstrukcja lamp nie jest tylko dekoracją samą dla siebie. To ona pozwala na użycie tak ekstremalnie cienkiego arkusza metalu, usztywniając się po złożeniu w wytrzymałą, pewną konstrukcję. Światło wydobywa się z wnętrza lamp, filtrowane przez tysiące małych dziurek. Gdy świecą, tworzą niezwykle filigranowy wzór, pełen migocących detali i intrygujących cieni. Efekt? Bajkowy, designerski przepych!
www.tomdixon.net

Renata Kalarus

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ignou report 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] There you will find 28166 additional Info on that Topic: miastokobiet.pl/nie-taki-daleki-wschod/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ