Thursday, June 13, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście!

Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście!

Jak przetrwać lato w mieście? Jak podarować sobie namiastkę wakacyjnego luksusu? Oto kilka sprawdzonych porad, dzięki którym łatwiej przetrwać lato w mieście.

Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście!

Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście! / fot. Shutterstock

Twoi znajomi wylegują się na plażach i delektują morskimi kąpielami. Ty męczysz się w mieście, bo szef nie dał ci urlopu. Taka sytuacja może być frustrująca, nie musi jednak oznaczać tragedii. Osoby, które nie mogą cieszyć się urlopem i możliwością wypoczynku z dala od miasta, mogą przecież miło spędzić czas w mieście. Jak przetrwać takie lato? Jak podarować sobie namiastkę wakacyjnego luksusu? Oto kilka sprawdzonych porad, dzięki którym łatwiej przetrwać lato w mieście.

Nie jesteś w beznadziejnej sytuacji!

Lato w mieście wcale nie musi być męczące. O tym, że wielu turystów z własnej woli spędza w nich wakacje, można przekonać się dzięki opiniom gości i gospodarzy na serwisie www.wimdu.pl, który oferuje prywatne noclegi. W wielu polskich miastach, np. we Wrocławiu czy Warszawie, wynajem mieszkań na czas wakacji cieszy się dużym powodzeniem. Są przecież tacy, dla których wielkie miasto to świat pełen atrakcji, w którym nie brak i ważnych zabytków, i typowo wakacyjnych rozrywek. Wybierz się więc na weekend do któregoś polskiego miasta. Kto powiedział, że wakacje w mieście musza być nudne!

Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście!

Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście! / fot. Shutterstock

Sposób na upały

Czynnikiem, który w wakacyjnych miesiącach poważnie utrudnia życie mieszkańcom miast, są upały. Prażące słońce w świecie betonu jest znacznie bardziej uciążliwe niż w górach lub nadmorskich kurortach. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z takim problemem. Orzeźwiający prysznic, zimne napoje oraz lodziarnie – oto recepta na walkę z wysokimi temperaturami w wielkim mieście. W miejskich parkach, w ogrodach botanicznych oraz na terenach leśnych znajdujących się w pobliżu miasta również można znaleźć odrobinę wytchnienia od uciążliwego skwaru. Upał nie musi być problemem. Jak jednak zagospodarować czas wolny w taki sposób, by skorzystać przynajmniej z namiastki wakacyjnych rozrywek?

Letnie atrakcje w wielkich miastach

Lato to wymarzony czas na organizację wszelkiego rodzaju imprez plenerowych. Oferty miejskich ośrodków kultury i placówek kulturalnych skierowane są głównie do dzieci i młodzieży, jednak i dla tych nieco starszych znajdzie się coś ciekawego. Festyny, koncerty i festiwale – oferta w większych miastach może zaskoczyć swym bogactwem.

Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście!

Nie dostałaś urlopu? Sprawdź, jak przetrwać lato w mieście! / fot. Shutterstock

Kuszą także oferty obiektów sportowych, które w sezonie wakacyjnym głównie możliwością spędzania czasu na basenie. Nowością są też sztuczne plaże, na których można wypoczywać w centrach wielkich miast. Dawniej taką atrakcją zaskakiwał Paryż, dziś jest to pomysł chętnie powielany i w polskich miastach. Czysty piasek, leżaki do opalania i sztuczne palmy tworzą namiastkę turystycznego raju dostępną dla każdego. Z takich rozrywek znana jest Bydgoszcz, która może pochwalić się pięknymi miejscami do plażowania na terenie Starego Miasta. Zaprasza zarówno Wyspa Młyńska, jak i plaża urządzona nad Młynówką. Sztuczną plażą może się pochwalić również łódzka Manufaktura, która z powodzeniem może zastąpić nadmorski kurort tym mieszkańcom miasta, którym brak urlopu uniemożliwił wypoczynek na prawdziwym wybrzeżu.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ