Sunday, July 21, 2024
Home / Uroda  / Nici liftingujące – idealne odmłodzenie nie tylko na wiosnę

Nici liftingujące – idealne odmłodzenie nie tylko na wiosnę

Chcesz wyglądać promiennie i młodo? Nici liftingujące to prawie bezbolesny zabieg, który wygładzi twoją skórę, poprawi jej jędrność i odmłodzi ją.

Nici liftingujące (fot.materiały prasowe)

(fot.materiały prasowe)

Nici liftingujące to doskonała metoda odmładzania właściwie na każdą porę roku, ale wiosną i latem sprawdza się jak żadna inna. Ponieważ zastosowanie nici nie wymaga unikania słońca podczas rekonwalescencji, można je wykonać nawet bezpośrednio przed urlopem. Komu i kiedy nici są najbardziej polecane? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości.

Jak nazywa się metoda?

Zabieg z użyciem nici liftingujących samorozpuszczalnych.

Jak to działa?

Rodzajów nici jest kilka: proste, skręcone i z haczykami. Są podawane przez lekarza pod skórę pacjenta za pomocą igły lub kaniuli (na twarz lub różne partie ciała) w sposób całkowicie bezbolesny, ponieważ stosuje się znieczulenie iniekcyjne. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt odmłodzenia, nici liftingujące często łączy się z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi. Takie skojarzone zabiegi dają bardzo szybkie i długotrwałe rezultaty odmładzające.

Dla kogo ta metoda odmładzania jest przeznaczona?

Nici proste służą do likwidacji drobnych zmarszczek. Drugi rodzaj nici – skręcone, działają niczym sprężynka, która ściąga nadmiar skóry. Dlatego polecane są osobom, których dotyczy wiotkość skóry przy jednoczesnym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej. Natomiast nici z haczykami, podciągają skórę twarzy, dzięki czemu można ją ładnie wymodelować. Stosuje się je przede wszystkim u osób po czterdziestym roku życia, z tzw. „chomikami”, czyli opadającą skórą policzków.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy boli?

Dzięki znieczuleniu nie powinno w ogóle boleć. Można jedynie odczuć bardzo delikatne ukłucia, jak przy akupunkturze.

Ile trwa zabieg?

W zależności od okolicy twarzy lub ciała od 15 do 60 min.

Czy należy wykonywać go w serii?

Nie. Wystarczy jedna wizyta.

Po jakim czasie widać efekty?

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a ostateczne do 3 miesięcy.

Jak długo utrzymują się rezultaty?

Rezultaty odmłodzenia utrzymują się pól roku lub więcej nawet już po rozpuszczeniu się i wchłonięciu nici. Dla podtrzymania uzyskanego rezultatu, warto powtarzać zabieg raz w roku.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Tak: ciąża, karmienie piersią, poważne choroby immunologiczne, poważne choroby ogólnoustrojowe.

 Ile kosztują nici liftingujące?

W zależności od okolicy od 700 nawet do 4000 PLN.   Cena zależy od ilości i rodzaju nici, jakie są zakładane.

 

————————————

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ