Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Niacynamid, czyli magiczna witamina piękna

Niacynamid, czyli magiczna witamina piękna

Warto wiedzieć, jakie składniki kosmetyków dają im moc

Niacynamid

fot. Mitand73 / Adobe Stock

Czy wiesz, że istnieje witamina, która określana jest mianem synonimu piękna? Na szczęście wiemy, co to za witamina i w jakich kosmetykach występuje, a co ważne, jak ją stosować, by przywrócić swojej skórze utracony blask oraz witalność. Niacynamid bo o niej mowa to powszechnie znana witamina B3. Co warto o niej wiedzieć i dlaczego stosuje się ją, jako składnik kosmetyków?

 

Niacynamid to inaczej witamina B3, czyli powszechnie znana i rozpoznawana witamina, którą znajdziemy w takich produktach spożywczych, jak mięso, ryby, orzechy, jaja, czy owoce. Niacynamid jest bardzo ważnym składnikiem naszej diety, ale także warto o nim pamiętać w odniesieniu do produkcji kosmetyków. Wielu specjalistów, kosmetologów podkreśla, że witamina B3 subtelnie minimalizuje zmiany na skórze spowodowane występowaniem wyprysków, trądziku, ale również umożliwia walkę z przebarwieniami. To jednak tylko niewielki obszar zastosowania witaminy B3, bo wiele kobiet sięga po niego jako składnik kosmetyków na zmarszczki i poprawienie ogólnego wyglądu skóry.

Niacynamid, witamina B3, czyli jak działa najbardziej popularna witamina piękna?

Niacynamid uważa się za jedną z najbardziej skutecznych i powszechnie stosowanych witamin o działaniu korzystnie wpływającym na skórę. Dzięki swoim właściwościom wspaniale upiększa ją, zmniejsza oznaki starzenia, ale także spłyca zmarszczki, czy umożliwia zminimalizowanie oznak trądziku. Powszechnie stosuje się niacynamid także z innych powodów. Uważa się bowiem, że idealnie wspomaga procesy regeneracji skóry, ściąga rozszerzone pory, jak również przywraca niezbędny poziom nawodnienia skóry i koi zaczerwienienia.

 

Niacynamid, i to właśnie warto podkreślić, działa nie tylko łagodząco, ale również zapobiegawczo. Stosując go systematycznie w pielęgnacji skóry, możemy zauważyć znacząco mniej wyprysków, czy rzadsze występowanie trądziku. Znacznie mniejsze występowanie zauważa się również w przypadku problemów z zaczerwienieniem skóry.

Kosmetyki z niacynamidem – o tym pamiętaj!

Jeśli wyżej opisane właściwości witamin B3 Cię zainteresowały i zastanawiasz się, jakich kosmetyków użyć, by wykorzystać wszystkie właściwości tego składnika to koniecznie rozejrzyj się za odpowiednim tonikiem lub serum. Takie produkty ułatwią Ci przeprowadzanie codziennej pielęgnacji skóry zaczerwienionej lub pokrytej trądzikiem. Jednocześnie zapewnią też subtelne i matowe wykończenie na skórze.

Ponadto warto również sięgać po kremy nawilżające z niacynamidem, które sprawią, że skóra będzie wyglądała na dużo świeższą i rozpromienioną. Nieważne w jakim jesteś wieku i jak do tej pory wyglądała Twoja codzienne pielęgnacja skóry. Kremy z witaminą B3 na pewno Cię zachwycą.

 

Już wiesz, dlaczego warto sięgać po produkty, w których jednym z kluczowych składników jest witamina B3, czyli niacydamid? Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wybór kosmetyków pielęgnujących okaże się łatwiejsze niż dotąd. Poznaj przyjemne i kojące właściwości kremów i tonikow z niacynamidem i ciesz się piękną skórą.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ