Thursday, May 23, 2024
Home / Inne  / Uncategorized  / 9. NETIA OFF CAMERA: Poczuj to na własnej skórze!

9. NETIA OFF CAMERA: Poczuj to na własnej skórze!

Zobacz, czego możesz się spodziewać po festiwalu w tym roku

Netia Off Camera: 29.04-08.05.2016 Kraków / fot. materiały prasowe

Nazwiska z pierwszych stron gazet i z napisów końcowych, 100 propozycji filmowych w ramach 10 sekcji, kino autorskie z całego świata – już 29.04 rozpocznie się 9.edycja NETIA OFF CAMERA. Zobacz, na co warto się wybrać do kina

Netia Off Camera: 29.04-08.05.2016 Kraków / fot. materiały prasowe

Netia Off Camera: 29.04-08.05.2016 Kraków / fot. materiały prasowe

Konkurs „Wytyczanie Drogi” adresowany jest do reżyserów stawiających pierwsze kroki w kinematografii. O Krakowską Nagrodę Filmową100 000 USD – walczy w tym roku 10 filmów z całego świata: „Dusky Paradise”, „Budkin Ras”, „Aloys”, „California” i „Dzika”. Więcej o nominowanych filmach przeczytasz tutaj.

Zasadą festiwalu jest, że przewodniczącym konkursu głównego zostaje Polak. W tym roku zaproszenie organizatorów przyjął Krzysztof Zanussi.

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych konkursie startuje 10 polskich produkcji z ostatniego roku. Na festiwalowym ekranie zobaczymy m.in.: „Obce Niebo”, „Moje córki krowy”, „Demona”, czy „Czerwonego Pająka”. Chcesz wiedzieć, jakie filmy powalczą o nagrodę najlepszego? Zajrzyj na stronę Festiwalu. Przyznane zostaną również nagrody aktorskie za najlepszą rolę męską i żeńską.

W programie Festiwalu pojawiły się trzy nowe sekcje specjalne: „Strach się bać”, „Tylko dla dorosłych?”, „Do utraty tchu”. Na dużym ekranie zobaczymy nietypowe, przekraczających konwencje gatunku horrory, przyjrzymy się uważnie ekstremalnym postawom, skrajnościom i pasjom, w końcu opowiemy o dorosłości w niekonwencjonalny, a przy tym pełen humoru sposób.

Kolejna nowość to SerialCon – szereg interesujących prelekcji, dyskusji panelowych i wykładów przygotowanych przez fanów seriali, krytyków, dziennikarzy, naukowców i youtuberów. Perspektywa fanowska połączy się z akademicką i branżową. O pracy nad serialami opowiedzą ich twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy – jak i ci sterujący serialowym światem zza kamery: scenarzyści, reżyserzy i producenci.
Z mistrzami drugiego planu związana jest inna festiwalowa aktywność.

Kolejny raz częścią NETIA OFF CAMERA jest OFF CAMERA PRO INDUSTRY to wydarzenia adresowane do profesjonalistów związanych z polską i międzynarodową branżą filmową. To miejsce, w którym filmowcy mogą nawiązać kontakty i podnieść swoje kwalifikacje, ucząc się od najlepszych specjalistów z całego świata. Wszystko to w swobodnej atmosferze Krakowa i Festiwalowego Centrum w Kinie Pod Baranami od 4 do 6 maja.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ