Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Nauka angielskiego – na jaką metodę postawić?

Nauka angielskiego – na jaką metodę postawić?

Dlaczego nauka angielskiego w szkole nie przynosi pożądanych rezultatów?

laptop, karteczki i notatki

Jeśli chcemy poznać język naprawdę dogłębnie, to warto wybrać się na kurs angielskiego z native speakerem / fot. materiały prasowe

Angielski jest językiem, z którym praktycznie każdy miał do czynienia w mniejszym lub większym stopniu. Nie zmienia to niestety faktu, że sama jego obecność w szeroko pojętej popkulturze i otaczającej nas rzeczywistości nie wystarcza, aby się nim sprawnie posługiwać. Na szczęście mnogość metod nauki angielskiego oraz kursów językowych pozwala na stosunkowo łatwą naukę – zarówno dla tych, którzy dopiero poznają podstawy angielskiego, jak i dla tych już bardziej zaawansowanych

 

Angielski nauka, czyli metody i kursy

Paradoksem jest to, że pomimo nauki języka angielskiego niemalże od przedszkola, większość uczących się go osób nadal ma problem ze sprawną komunikacją w tym języku. Winna tego stanu rzeczy jest oczywiście nieefektywna metoda edukacji, która sprawia, że nawet długoletnia nauka angielskiego w szkole, nie przynosi pożądanych rezultatów. Plusem jest to, że poznajemy podstawy angielskiego, dzięki czemu późniejsza nauka na kursach czy z wykorzystaniem różnych metod jest już o wiele prostsza.

Nauka angielskiego: https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/

Do najpopularniejszych metod nauki języka angielskiego zaliczyć można metodę Callana, która pozwala uczyć się języka obcego w sposób naturalny, tak jak uczą się tego dzieci – czyli przede wszystkim ze słuchu. Ciekawym sposobem nauki języka jest również metoda SITA, a także całkowite zanurzenie w języku czy metoda Berlitza. Przy czym warto zaznaczyć, że samodzielna nauka angielskiego wymaga o wiele więcej samozaparcia niż korepetycje z języka angielskiego, dlatego też, jeśli mamy problem z motywacją, lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się jednak na jakiś kurs lub indywidualne lekcje.

Dlaczego nauka angielskiego w szkole, nie przynosi pożądanych rezultatów? / fot. materiały prasowe

Korepetycje z języka angielskiego – native speaker

Jeśli chcemy poznać język naprawdę dogłębnie, to warto wybrać się na kurs angielskiego z native speakerem. Jest to bowiem najlepszy sposób na zapoznanie się z mową potoczną, charakterystyczną dla danego regionu czy kraju. Warto o tym pamiętać, bo jeśli chcemy uczyć się angielskiego z myślą o wyjeździe np. do Australii, to powinniśmy poszukać native speakera z Australii, podobnie jest w przypadku np. wyjazdu do USA, Szkocji, UK czy Irlandii, gdzie różnice w akcencie oraz w mowie potocznej mogą dla niektórych być naprawdę zaskakujące.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ