Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Motylem (już prawie) jestem!

Motylem (już prawie) jestem!

Każdy, kto kiedykolwiek próbował się wbić w kreację, która „tak niedawno” była dobra, wie, że przejście na dietę to praca u podstaw.

Motylem (już prawie) jestem

Motylem (już prawie) jestem!

Każdy, kto kiedykolwiek próbował się wbić w kreację, która „tak niedawno” była dobra, wie, że przejście na dietę to praca u podstaw.

Motylem (już prawie) jestem

Motylem (już prawie) jestem!

Zmiany wymaga sposób myślenia o sobie i swoim żywieniu, i trzeba się pozbyć złudzeń, że cokolwiek zrobi się samo. W tym wszystkim naprawdę pomocne są cotygodniowe spotkania z dietetykiem z Natur House. Pani Iza mierzy proporcje wody i tłuszczu w organizmie, dzięki czemu dieta i suplementy, które stosuję w kolejnym tygodniu, są zawsze dopasowane do bieżących potrzeb. Niestety, mój oporny jak zwykle organizm zastępuje każdy zrzucony kilogram wodą – znacie to, prawda? Na szczęście tabletki z kawą, skutecznie (choć powoli) walczą z tkanką tłuszczową, a błonnik w postaci kisielu sprawia, że nic nie zalega w organizmie. Mój jadłospis nie zmienił się diametralnie, lecz został nieco zmodyfikowany. Najbardziej lubię rybę w sosie pomidorowym (kiedy chcę zjeść coś smacznego i szybkiego w przygotowaniu), szpinak i kurczaka w mandarynkach (bo dieta musi być przyjemnością, inaczej długo nie potrwa). Wciąż największy kłopot mam z wypiciem odpowiedniej ilości wody (a jest to konieczne, jeśli chce się tracić na wadze) oraz z pohamowaniem głębokiego uczucia, jakie żywię do czekolady.

Dotychczasowe efekty odchudzania z NaturHouse są zaskakujące – najbardziej chyba ubyło mi … lat. To, zdaje się, efekt zaniku opuchlizny, będącej skutkiem zatrzymywania wody w organizmie. Nie do końca rozumiem jego funkcjonowanie, ale pilnie odnotowuję reakcje znajomych. Choć na wadze różnica jest niewielka, miałam przyjemność wysłuchać chóralnych zachwytów koleżanek nad tym jak schudłam, ładnie wyglądam i że to zapewne zasługa ubrań. Choć waga nie pozwala jeszcze na ogłoszenie ostatecznego zwycięstwa, to pomiar obwodów (talia-brzuch-uda) nie pozostawia wątpliwości – utrata kilku centymetrów w talii naprawdę robi różnicę.

Co będzie teraz? Aby spotęgować i przyspieszyć działanie diety postanowiłam uprawiać jakiś sport. Trzymajcie kciuki!

Danka

Natur HouseCentrum Dietetyczne Naturhouse, ul. T. Kościuszki 68, tel.: 12 427 15 24, ul. Kazimierza Wielkiego 32, tel.: 12 294 53 19, Kraków, www.natur-house.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna 21 sierpnia, 2015

    Ja mam bardzo dobre doświadczenia z punktem przy ul. Kościuszki.
    Nie da się ukryć – doświadczenie dietetyka i jego nastawienie do pacjenta ma spore znaczenie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ