Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Naturalny kolagen ma czas pod kontrolą

Naturalny kolagen ma czas pod kontrolą

Nie możemy zatrzymać czasu, jednak możemy zachować piękno znacznie dłużej. Jak?

Kolagenowe serum nawilzajaco-liftingujace pod oczy Colway / fot. materiały prasowe

Starzenie się organizmu jest naturalnym procesem, z którego zdajemy sobie sprawę i w większości przypadków go akceptujemy. Podobnie jest z naszą skórą, która również podlega pewnym zmianom, mającym wpływ na jej wygląd. Zawsze jednak pojawia się pytanie: Dlaczego tak wcześnie?

Starzenie się skóry można powstrzymać / fot. materiały prasowe

Starzenie się skóry można powstrzymać / fot. materiały prasowe

Oznaki starzenia widoczne gołym okiem
Młodość nie trwa wiecznie. Z każdym rokiem jesteśmy starsze, co zaczynamy nie tylko coraz wyraźniej odczuwać, ale również zauważać. Pierwsze oznaki starzenia się skóry wiele kobiet obserwuje u siebie ok. 25. roku życia. Nie jest to jednak reguła, zdarza się bowiem, że natura pozwala nam dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem.
Upływający czas zostawia na naszej skórze ślady. Należą do nich m.in. zmarszczki, pojawiające się w różnych obszarach naszej twarzy. Początkowo są to drobne linie, które z wiekiem pogłębiają się i są coraz bardziej widoczne. Pierwsze możemy zaobserwować w okolicach oczu i ust, później na czole i policzkach, a także na szyi. Problemem staje się wiotczenie skóry, a ściślej mówiąc, utrata objętości. Efektem tego jest ogólna zmiana wyglądu twarzy – gdy skóra traci objętość, kontury twarzy rozluźniają się. Po menopauzie kobiety zmagają się również z utratą gęstości skóry, która staje się cieńsza i ma słabszą strukturę.

Bądź czujna po skończeniu 25 lat / fot. materiały prasowe

Bądź czujna po skończeniu 25 lat / fot. materiały prasowe

Zmiany, których (nie) jesteś świadoma
Proces starzenia się skóry zachodzi w obrębie wszystkich jej warstw. W naskórku następuje zwolnienie wymiany komórek i obniżenie produkcji lipidów. To wywołuje nadmierne przesuszanie się skóry i tym samym zmniejsza jej odporność na światło ultrafioletowe. Zaburzona praca gruczołów łojowych powoduje zmniejszenie wydzielania łoju, a osłabiona synteza naturalnego czynnika nawilżającego nmf może doprowadzić do nadmiernego odwodnienia skóry. Jednak najważniejsze zmiany zachodzą na poziomie skóry właściwej. W niej bowiem obecne są włókna kolagenowe, które odpowiadają za podtrzymywanie skóry, tworząc jej rusztowanie. Mniej więcej od 25. roku życia każdego roku tracimy ok. 1% kolagenu. Białko to nie bez powodu nazywane jest „białkiem młodości”; jego rosnący deficyt powoduje, że następuje dezorganizacja struktury skóry, która traci swój najważniejszy budulec. Spadek elastyczności, jędrności oraz pojawiające się coraz głębsze zmarszczki to też następstwo mniejszej ilości kolagenu w skórze. Staje się ona wówczas bardziej podatna na uszkodzenia i pękanie naczyń krwionośnych, a to utrudnia doprowadzanie do jej komórek potrzebnej ilości tlenu. Skóra nie jest zatem wystarczająco odżywiona i dotleniona, a tylko taka może być pełna młodzieńczego blasku.
Czas nie oszczędza również tkanki podskórnej, w której zmienia się ilość i wielkość komórek odpowiedzialnych za magazynowanie lipidów. To przekłada się na utratę objętości skóry oraz pogłębianie się zmarszczek.

Kolagenowe serum nawilzajaco-liftingujace pod oczy Colway / fot. materiały prasowe

Kolagenowe serum nawilzajaco-liftingujace pod oczy Colway / fot. materiały prasowe

Ryba i człowiek – kolagenowa synergia
Kolagen jest białkiem, o którym bardzo dużo się mówi w kontekście starzenia się skóry. Stał się jednym z ważniejszych składników kosmetyków anti-age. Okazuje się jednak, że w większości z nich stosowany był kolagen bydlęcy, który nie wykazuje zdolności do przenikania przez warstwę naskórka. Należało zatem znaleźć takie organizmy i takie metody, jakie wykazałyby się większą skutecznością. I udało się – polscy biotechnolodzy wyekstrahowali kolagen w postaci potrójnej helisy z wyselekcjonowanych rybich skór. Jednym z ich największych osiągnięć było uzyskanie atelokolagenu, czyli połączenia trzech rodzajów kolagenu, który ma jeszcze intensywniej wspierać piękno kobiecej skóry. Kolagenowe kosmetyki z linii anti-age oprócz rybiego kolagenu zawierają m.in. kwas hialuronowy, wyciągi roślinne i witaminy. Nie możemy zatrzymać czasu, jednak możemy zachować piękno znacznie dłużej.
Mając świadomość procesów zachodzących w naszej skórze, możemy przejąć nad nimi kontrolę za pomocą tego, co jest przyjazne, potrzebne i niezbędne dla naszej skóry.

Kolagenowy krem odmładzający Colway / fot. materiały prasowe,

Kolagenowy krem odmładzający Colway / fot. materiały prasowe,

www.lagenko.pl

Kolagen naturalny

Linia anti-age

Atelokolagen

Kosmetyki anti-age

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ