Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Naturalne kosmetyki dla naturalnego piękna

Naturalne kosmetyki dla naturalnego piękna

Naturalnie, że naturalne!

naturalne kosmetyki

fot. Bartosz / Adobe Stock

Natura w swojej szczodrości dała nam narzędzia, aby można było za ich pomocą zadbać o każdy aspekt życia, począwszy od pożywienia, przez zdrowie do urody. Dzisiaj na nowo odkrywane jest dobrodziejstwo płynące z naturalnych preparatów. Jakie są zalety kosmetyków naturalnych? Jaka jest ich przewaga nad preparatami zawierającymi sztuczne dodatki? Gdzie można kupić naturalne kosmetyki?

 

Różnica między sztucznym i naturalnym

Kosmetyki naturalne zawierają wiele składników odżywczych takich jak witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe, flawonoidy i przeciwutleniacze. Żadne syntetyczne zamienniki nie są w stanie zapewnić skórze i włosom tak silnego odżywienia. Znakomicie sprawdzają się preparaty, które zostały poddane w jak najmniejszym stopniu przetworzeniu, takie jak masła, olejki i preparaty zawierające ekstrakty z ziół, owoców i warzyw. Dodatkowo substancje pochodzenia naturalnego są bezpieczne dla skóry i nie podrażniają jej. Rzadziej także wywołują uczulenia, a prosty skład pozwala na szybką weryfikację, czy produkt zawiera ekstrakt z roślin, na które ma się uczulenie.

 

Chemiczne substancje zawarte w kosmetykach syntetycznych podrażniają skórę, mogą powodować jej mechaniczne uszkodzenia oraz wywoływać reakcje alergiczne. Długie i częste stosowanie syntetycznych preparatów może przyczynić się do starzenia się cery, czy pojawiania się na niej przebarwień. Silikony zawarte w syntetycznych kosmetykach blokują pory i tworzą na skórze powłokę utrudniające oddychanie. W przeciwieństwie do nich naturalne oleje są skuteczną barierą ochronną, zapobiegająca szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych. Kwasy tłuszczowe zawarte naturalnych kosmetykach są tą samą substancją, która znajduje się w warstwie lipidowej naskórka, tym samym nie zatykają porów, delikatnie pielęgnują i uzupełniają braki substancji odżywczych.

Kosmetyki naturalne ‒ naturalna jakość

Na kosmetyki naturalne skóra odpowie wdzięcznością i pięknym zdrowym wyglądem. Doskonałej jakości preparaty można znaleźć w sklepie https://naturequeen.co/sklep/k/balsamy/. Naturequeen jest firmą produkującą kosmetyki o naturalnym składzie. Preparaty są przebadane i bezpieczne, dzięki czemu kupując kosmetyki Naturqueen, dostaje się gwarancję doskonałej jakości i najlepszej pielęgnacji skóry. Olejki, masła i balsamy znakomicie pielęgnują nawet bardzo wrażliwą skórę. Substancje zawarte w kosmetykach wnikają w głąb skóry, sprawiając, że staje się świetlista i zyskuje zdrowy, naturalny blask. Preparaty do pielęgnacji włosów w naturalny sposób odbudowują ich strukturę, wzmacniają i dbają o zachowanie optymalnego poziomu nawilżenia.

 

Efekty stosowania kosmetyków naturalnych pojawiają się nieco później niż w przypadku ich syntetycznych odpowiedników, jednak rezultaty te nie są obarczone skutkami niepożądanymi i utrzymują się przez długi czas. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość, gdyż naturalna terapia dla skóry i włosów pozwoli na utrzymanie ich pięknego i zdrowego wyglądu na lata.

Powrót do natury możliwy dzięki kosmetykom naturalnym jest znakomitym sposobem na zachowanie na dłużej młodości i znakomitej kondycji cery i włosów. Dla każdego, komu zależy na trwałych efektach stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych, polecamy sięgnąć po preparaty o prostym i naturalnym składzie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ