Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Naturalne gryzaki dla psa – dlaczego zaoferować je pupilowi?

Naturalne gryzaki dla psa – dlaczego zaoferować je pupilowi?

To trzy w jednym ‒ zabawka, przekąska i szczoteczka do zębów

Naturalne gryzaki dla psa

Naturalne gryzaki dla psa nie mają sobie równych / fot. Unsplash

Jeśli decydujesz się na powiększenie rodziny o czworonożnego domownika, to spoczywa na tobie odpowiedzialność za jego dobrostan. Obecność psa w domu przynosi wiele radości, pod warunkiem, że odpowiednio o niego dbasz i zapewniasz mu prawidłowy rozwój. Legowisko, najwyższej jakości karma, obroża, szelki, smycz – to wszystko oczywiste elementy psiej wyprawki. Czy poświęcasz jednak odpowiednio wiele uwagi na wybór na przykład gryzaków? Sprawdź w poniższym artykule

 

Dlaczego gryzaki dla psa są ważnym akcesorium?

Gryzaki są niezwykle istotne z perspektywy dobrostanu zwierzęcia. Po pierwsze – pomagają rozładować stres, napięcie, dają ujście emocjom, redukują tęsknotę, gdy nie ma w pobliżu właściciela. Wszystko to bez ponoszenia szkód. W przypadku braku gryzaków pies zwykle zabiera się za gryzienie butów czy mebli, a tego przecież nie chcemy. Po drugie – gryzaki pomagają zadbać o higienę jamy ustnej, ponieważ pies pozbywa się w ten sposób szkodliwej płytki nazębnej i wszelkich zanieczyszczeń czy resztek pokarmowych.

Naturalne gryzaki dla psa – co to takiego?

Gryzaki można podzielić na sztuczne i naturalne. Sztuczny gryzak – jak sama nazwa wskazuje – wykonany jest ze sztucznego surowca. Może się zniszczyć, a jego elementy po połknięciu mogą stanowić zagrożenie dla zwierzęcia. Trzeba zatem wybierać z rozwagą tego typu gryzaki. My jednak rekomendujemy naturalne gryzaki dla psa. Smakowity gryzak ze skóry wieprzowej ma tę przewagę nad sztucznym, że posiada walory smakowe, a więc pies chętniej po niego sięga, a gryzienie przynosi mu jeszcze większą satysfakcję.

 

Jak dbać o higienę jamy ustnej pupila?

Przede wszystkim należy dbać o to, by pies oczyszczał zęby z płytki nazębnej. Właśnie temu służą gryzaki do czyszczenia zębów. Takie naturalne gryzaki dla psa to swego rodzaju przekąska w codziennej diecie, a jednocześnie akcesorium, które czyści zęby, wzmacnia dziąsła, wspomaga florę bakteryjną. Wszystko to przekłada się na utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej.

 

Jaki naturalny gryzak wybrać?

Gryzaki dla psa powinny pochodzić od sprawdzonych dostawców, którzy oferują najwyższej jakości produkty bez sztucznych barwników i konserwantów. Dla szczeniąt warto oczywiście wybierać nieco mniejsze rozmiary gryzaków. Analogicznie – w przypadku dorosłych psów mogą one być większe, a nawet powinny, by dobrze spełniać swoje zadanie i aby pies nie połknął gryzaka w całości. Producenci mają w swojej ofercie także gryzaki dla dużego psa. Ze smakami można eksperymentować, by zauważyć z czasem, jakie gryzaki pies chętniej wybiera.

 

Gdzie kupić gryzaki naturalne?

Gryzaki naturalne można kupić właściwie w każdym sklepie zoologicznym, także przez internet np. w sklepie Hubun – https://hubun.pl/156-gryzaki-dla-psa

 

Źródło: materiał Partnera  MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ