Sunday, April 14, 2024
Home / Moda  / Naszyjniki męskie niezastąpionym dodatkiem na jesień

Naszyjniki męskie niezastąpionym dodatkiem na jesień

Czy Twój lubi błyskotki?

naszyjnik męski

Naszyjnik męski da się lubić / fot. materiały partnera

Naszyjniki męskie cieszą się uznaniem coraz większej liczby panów. Są stylowe, szalenie efektowne i znakomicie podkreślają każdą męską stylizację. Jakie naszyjniki oferują nam producenci biżuterii na jesień? Jak wybrać idealny naszyjnik męski dla siebie?

 

Naszyjniki męskie, które podkreślą każdą Twoją stylizację

Wykorzystanie naszyjników męskich sprawia, że każda, nawet ta bardzo prosta stylizacja, staje się unikalna. Biżuteria ta zdaniem projektantów jest przysłowiową wisienką na torcie. Wybór naszyjników męskich jest obecnie tak duży, że nawet mężczyźni sceptycznie podchodzący do biżuterii znajdują dodatki idealne dla siebie. W tym sezonie w ofercie są różnego rodzaju nieśmiertelniki (zarówno te bardzo proste, jak i bogato zdobione). Z mody nie wychodzą naszyjniki z łańcucha (które można nosić samodzielnie, z zawieszkami, czy dodatkami typu beadsy). Niesamowicie atrakcyjnie prezentują się modele wykonane z rzemienia, kamieni naturalnych i lawy wulkanicznej.

W tym sezonie najczęściej wybierane są naszyjniki z takimi ozdobami jak medaliony, starożytne monety, czaszki, beadsy z ornamentami, różne kompasowe, krzyże i medaliki (przypominamy, że motywy religijne są tu jedynie ozdobami i mogą sięgać po nie nawet osoby, które nie chcą manifestować swoich poglądów religijnych), kotwice, symbole chińskie.

naszyjnik z krzyżem i kotwicą

fot. materiały Partnera

Jak łączyć je z poszczególnymi stylizacjami?

Mężczyźni, którzy myślą o zakupie naszyjników męskich, często mają problemy z łączeniem tego typu biżuterii z konkretnymi stylizacjami. Zazwyczaj nie jest to trudne. Przed największym wyzwaniem stoją panowie, którzy na co dzień ubierają się bardzo elegancko (bo na przykład są ograniczeni biznesowym dress code’em). W ich przypadku bardzo ozdobne i masywne, a także krótkie naszyjniki nie wchodzą w grę. Mogą wybierać jedynie taką biżuterię, którą w godzinach pracy można ukryć pod koszulą (zazwyczaj są to naszyjniki ze stali szlachetnej).

W dużo bardziej komfortowej sytuacji znajdują się wszyscy pozostali. Jeżeli ubieramy się raczej nieformalnie, z powodzeniem możemy uzupełniać nasze stylizacje o wyszukane naszyjniki.

Jak wybrać naszyjnik męski dla siebie?

Naszyjnik męski podkreśla nasz styl, dlatego jego zakup powinien być dobrze przemyślany. Na początku zastanówmy się, czy dana ozdoba się nam podoba, czy jest nam w jakiś sposób bliska. Następnie pomyślmy, do których z naszych stylizacji będzie pasowała. Jest to bardzo ważne, gdyż naszyjnik – nawet ten, który bardzo nam się podoba i doskonale prezentuje się na modelu, jeśli nie będzie pasował do naszych codziennych strojów – prawdopodobne nie będzie noszony.
W sytuacji, gdy kupujemy tego typu biżuterię po raz pierwszy, postawmy na model prostszy, mniej rzucający się w oczy. Mężczyzna, który nigdy wcześniej nie nosił żadnych dodatków, prawdopodobnie nie będzie się dobrze czuł w naszyjniku z grubego łańcucha w kolorze złotym, który zwraca uwagę wszystkich przechodniów na ulicy.

Naszyjnik męski

fot. materiały Partnera

Jak wybrać naszyjnik męski na prezent?

Kiedy kupujemy naszyjnik męski na prezent musimy się zastanowić, kim jest i co lubi mężczyzna, którego chcemy obdarować. Jeżeli jest to prezent dla kogoś, kto na co dzień nosi duże ilości biżuterii, możemy pozwolić sobie na bardziej efektowny, wyszukany model. W innych wypadkach lepiej jest postawić na biżuterię bardziej stonowaną (na przykład prosty nieśmiertelnik). Jako upominki świetnie sprawdzą się naszyjniki męskie z powierzchnią do grawerowania. Oprócz efektownego designu ich największą wartością jest personalizacja. Mężczyźni lubią biżuterię personalizowaną, gdyż jest ona unikalna, jedyna w swoim rodzaju.

Nie możemy zapominać o tak ważnej sprawie jak rozmiar. O ile kupując naszyjnik dla siebie nie mamy problemów z określeniem rozmiaru, o tyle w sytuacji gdy jest to prezent, mogą się one pojawić. Pamiętajmy, że naszyjnik nie powinien być ani zbyt krótki, ani za długi. Gdy w sklepie nie możemy znaleźć odpowiedniego rozmiaru, warto zamówić naszyjnik na wymiar. Niezmiernie istotne jest wybranie biżuterii wykonanej z doskonałych gatunkowo materiałów – na przykład z  hipoalergicznej stali szlachetnej.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ