Monday, May 20, 2024
Home / Kultura  / Nasi ludzie książki piszą!

Nasi ludzie książki piszą!

„Miasto Kobiet” ma kolejny powód do dumy – nasi bliscy współpracownicy właśnie wydali swoje kolejne książki.

„Miasto Kobiet” ma kolejny powód do dumy – nasze felietonistki Monika Jurczyk Osa oraz Hanna Bakuła, a także dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński, mogą się pochwalić swoimi kolejnymi książkami. Chwalimy się nimi i my. Polecamy, pod choinkę i nie tylko!

Hanna Bakuła – IDIOTKA. MIŁOŚĆ W NOWYM JORKU

bakula idiotka
Bohaterka książki Idiotka nie jest do końca mną, ale cały szkielet powieści to moje perypetie na Manhattanie w pierwszej połowie lat 80. – mówi o swojej książce Bakuła. Młoda malarka Molly leci do USA z pięcioma tysiącami dolarów w staniku i z nadzieją na lepszą przyszłość. W podróży spotyka… siebie za 20 lat. Idiotka to historia o miłości w niesprzyjających uczuciu warunkach emigracji. W wyjątkowy sposób oddaje ducha artystycznej bohemy Nowego Jorku lat 80. minionego wieku. Jak zawsze u Bakuły pełno jest tu celnych i nieco ironicznych uwag, zarówno pod adresem mężczyzn, jak i kobiet.

Monika Jurczyk – SZEFOWA SWOJEJ SZAFY

Szefowa_OSA okladka
Służbowy dress-code, gdyby dobrze go oswoić, zacznie ci pomagać, a nie ograniczać. „Przejęcie kontroli nad garderobą to przede wszystkim przyjęcie kontroli nad swoim życiem”, przekonuje Monika Jurczyk, pierwsza polska personal shopper. W swojej drugiej już książce zdradza, co jest niezbędne w szafie businesswoman, w jakie ubrania i dodatki warto zainwestować i jakich błędów należy się wystrzegać. Odpowiada na najbardziej powszechne pytanie, które zadajemy sobie co rano: „Jak wyglądać bosko i elegancko w pracy?”. Po lekturze tej książki paradoksalne dylematy w stylu „Nie mam się w co ubrać!”, ale i „Nie mam miejsca w szafie” przestaną być twoim problemem. (Wydawnictwo Burda Książki)

Leszek Gnoiński – ZWIERZENIA KONTESTATORA

marek_piekarczyk
Bezkompromisowy. Męski. Uczciwy. I totalnie szczery. Taki jest Marek Piekarczyk i jego życie. Dziennikarz Leszek Gnoiński zaprasza nas w podróż w czasie z jednym z najważniejszych polskich artystów ostatnich 35 lat. Wokalista TSA wspomina swoich idoli i przyjaciół, wyprowadzkę z domu, szykanowanie przez milicję i spełniające się przepowiednie. Opisuje również tajniki swojej pracy z uczestnikami show „The Voice of Poland”. Zwierzenia kontestatora to zaskakująca, wzruszająca i pełna humoru życiowa historia Marka Piekarczyka. To także głośne wyznanie, jak ważna jest rodzina, dom, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. (Wydawnictwo Sine Qua Non)

okladka-gaba-kulka-200materiał pochodzi z nr 6/2014

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ