Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Przeźroczyste nakładki ortodontyczne Clear Aligner

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne Clear Aligner

Twój sposób na piękny uśmiech!

Uśmiechnij się! / fot. Unsplash

Clear Aligner to innowacyjna i precyzyjna metoda korygowania wad zgryzu poprzez noszenie na zębach przeźroczystych nakładek, które nie powodują niedogodności i dyskomfortu związanych z ich codziennym użytkowaniem. Coraz więcej pacjentów decyduje się właśnie na tę formę leczenia ortodontycznego, głównie z uwagi na zauważalne pozytywne efekty korekty wad zgryzu oraz komfort noszenia nakładek. Nowoczesne technologie ich wykonania sprawiają, że jest to bardzo precyzyjna i bezpieczna forma  korekcji. Dzięki miękkiemu materiałowi, z którego wykonane są nakładki, bez elementów metalowych, pacjent nie odczuwa bólu ani gniecenia w jamie ustnej. Wygoda użytkowania wynika również z łatwości ich zdejmowania, np. gdy się chce spożyć posiłek. Kolejnym pozytywnym aspektem stosowania nakładek jest łatwość utrzymania higieny – bardzo prosto się je czyści. Idealne dopasowanie do zębów pacjenta sprawia, że możemy się śmiać i rozmawiać bez przeszkód.

Uśmiechnij się! / fot. Unsplash

Czas leczenia tą specjalistyczną metodą jest skrócony do minimum. Sam proces leczenia natomiast zaczyna się od konsultacji z lekarzem prowadzącym, który precyzyjnie ocenia układ i wadę naszego zgryzu, stawia odpowiednią diagnozę, a także szacuje koszt i czas leczenia. Następnie ustalany jest indywidualny plan leczenia, tzn. określamy, jakie efekty leczenia chcemy uzyskać, a lekarz pobiera wycisk i następnie zleca wykonanie nakładek w specjalistycznym laboratorium. Po odebraniu wykonanych nakładek pacjent, aby osiągnąć jak najlepsze efekty leczenia, powinien je nosić możliwie jak najdłużej w ciągu dnia, ale również w nocy. Co kilka tygodni powinien się też zgłaszać do lekarza prowadzącego po nowy zestaw nakładek, aby precyzyjnie korygować postęp leczenia. Kolejne ich komplety wykonuje się po to, by na bieżąco poprawiać skuteczność leczenia oraz, co ważniejsze, przyśpieszyć je w celu uwidocznienia efektów noszenia nakładek. Ostatni etap to faza retencji, podczas której stabilizuje się efekty terapii, aby zapobiec nawrotowi wady.

Przed i po /fot. Dentamax

Z innowacyjnej metody korekcji wad zgryzu niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi Clear Aligner mogą Państwo skorzystać w naszym gabinecie – oferujemy również atrakcyjny system ratalny. Serdecznie zapraszamy na wizyty konsultacyjne!

Dentamax: www.dentamax.com.pl
ul. Nowosądecka 46, Kraków
Recepcja: tel: 883 699 007, (12) 307 05 97
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku: 9-22, sobota: 9- 15

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ