Thursday, April 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Największe trendy wnętrzarskie na 2019 rok

Największe trendy wnętrzarskie na 2019 rok

Czemu noworoczne postanowienia nie miałyby dotyczyć mieszkania?

Największe trendy wnętrzarskie na 2019 rok

Zmiany w domu z Nowym Rokiem? Tak!

Trendy, czyli określone kierunki rozwoju są właściwe dla wielu dziedzin twórczości, produkcji, a także codziennego życia. Obok modowych, żywieniowych czy kulturowych popularne są też trendy w meblarstwie. To one mają wpływ na decyzje o charakterze wystroju urządzanych wnętrz, wyborze sof, krzeseł i stołów, a także kolorystyki i dekoracji. Poznaj trendy wnętrzarskie na 2019 rok

 

Style retro w nowej odsłonie

Pod koniec 2018 roku amerykańska korporacja Pantone Inc., która jest autorem unikatowej, wzorcowej skali kolorów nazwanej Skalą Pantone, wybrała kolor 2019 roku. Jest nim koral o złotym odcieniu. Ta naturalna barwa ma być przykładem afirmacji życia i jednocześnie przeciwwagą dla wszechobecnej technologii. Odpowiedzią na taki wybór są trendy wnętrzarskie na 2019 rok, które również stanowią odzwierciedlenie zamiłowania do prostoty i kolorów natury.

 

Do najmodniejszych w nadchodzącym roku będą się zaliczać style: skandynawski, rustykalny z akcentem morskim oraz monochromatyczny. Każda z tych aranżacji miała już swoje przysłowiowe pięć minut w przeszłości. Obecnie powracają jako sprawdzone modele wystroju, jednocześnie odświeżone drobnymi zmianami. W stylu skandynawskim zagościły odważniejsze kolory. Monochromatyzm wzbogacono o odważne akcenty kolorystyczne i nowoczesne meble. Na uwagę zasługuje też połączenie stylu marynistycznego z rustykalnym, które zaowocowało równowagą i bliskością naturze.

 

Sofy

Sofa stanowi ważny element wyposażenia salonu. Miękki, tapicerowany mebel nie tylko atrakcyjnie wkomponowuje się w przestrzeń dużego wnętrza, ale też jest idealny do odpoczynku podczas spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Wybór odpowiedniego modelu decyduje o komforcie, funkcjonalności, a także o estetyce wystroju. Decydują o nim również aktualne trendy. Sofy, które oferuje Altavola Design to bogata kolekcja zróżnicowana pod względem wzorniczym. Znajdują się w niej nowoczesne meble o prostej formie, które doskonale sprawdzą się w modnych aranżacjach skandynawskich. Na uwagę zasługują sofy z kolekcji Mellow i narożniki Manor, które na zamówienie klienta są obijane wybraną tkaniną.

 

W zestawie tkanin Granada, Soro czy Jasmine znalazły się odcienie, które doskonale podkreślą zarówno klimat morsko-rustykalny jak i skandynawski. Nie brakuje tu turkusów, szarości i beżu, ale też znajdą się wyraziste czerwienie czy oranże do wnętrz monochromatycznych. Altavola Design proponuje również nowoczesne meble o prostej konstrukcji, wykonane na metalowym stelażu, które świetnie wpasują się w skandynawski minimalizm. Nowoczesne trendy w meblarstwie odzwierciedla również kolekcja sof Marvel, z wyjątkowo bogatą ofertą tkanin obiciowych w intensywnych kolorach.

 

Stoły i krzesła

Stoły i krzesła są nieco mniej popularnymi meblami od sof i foteli tapicerowanych. Wykorzystanie typowego zestawu wymaga specjalnego pomieszczenia z funkcją jadalni. Znacznie częściej meble tego typu trafiają do dużych kuchni, w których pełnią rolę aneksu jadalnego. W pozostałych wnętrzach, a szczególnie w salonach stół zastępuje się znacznie mniejszą ławą lub stolikiem kawowym. Trendy wnętrzarskie na 2019 rok zaznaczają się również w tej kategorii produktów. Altavola Design proponuje bogata kolekcję stołów Paros, która – dzięki szerokiej gamie kolorów stelaży i drewnianych blatów – może być zaaranżowana na potrzeby każdego z trzech stylów modnych w 2019 roku.

 

Stoły Paris wyróżnia prostota formy, którą tworzą metalowa podstawa i czworokątny blat. To nowoczesne wyposażenie wnętrz uzupełnią również krzesła Paris o dopasowanej kolorystyce oraz wysokie stoły barowe o identycznym designie. Dla zwolenników bardziej tradycyjnych rozwiązań, jakie dominują w stylu morsko-rustykalnym czy skandynawskim w asortymencie znalazły się krzesła drewniane Codo, Wicker i kilka innych modeli w asortymencie, a także stoły i stoliki Bergen. Na uwagę zasługuje też bardzo bogata kolekcja krzeseł P016W PP. To nowoczesne meble o ciekawej linii dostępne w wielu intensywnych kolorach. Ich odpowiednikiem będą futurystyczne stoliki ZZ, których intensywne kolory doskonale podkreślą monochromatyczność wnętrza.

 

Kinkiety 

Nowoczesne wyposażenie wnętrz, które składa się na całkowitą aranżację domu lub mieszkania to nie tylko meble, ale również oświetlenie. Jest ono niezwykle ważne ze względów funkcjonalnych, ale pełni też istotną rolę dekoracyjną. W ostatnich latach popularnością cieszą się nowoczesne kinkiety, które zastępują lub uzupełniają górne oświetlenie. Zaletą kinkietów jest rozjaśnianie tylko określonej strefy przeznaczonej np. do czytania czy wspólnych gier.

 

Punktowe oświetlenie sprawdza się też w ciągach komunikacyjnych, w których nie jest rozświetlenie całego wnętrza, a jedynie wyraźne oświetlenie podłoża. W ofercie Altavola Design znalazły się nowoczesne kinkiety, które doskonale sprawdzą się w najmodniejszych stylizacjach. W asortymencie nie brakuje lamp w stylu industrialnym, które doskonale dopasują się też do minimalizmu skandynawskiego. Charakterystyczne metalowe konstrukcje i proste szklane klosze odzwierciedlają klimat modnego i nowoczesnego stylu methodical monochrome.

 

Dekoracje do domu

Trendy w meblarstwie w znacznym stopniu decydują o wyborach osób, które planują remont lub zmianę wystroju domu. Nowoczesne meble jednak nie stanowią jedynego asortymentu, który trzeba zmienić. Trudno przecież wyobrazić sobie wnętrze bez odpowiednich dodatków. To one decydują o osobistym charakterze pomieszczenia i sprawiają, że pokój przestaje być bezosobowy. Designerskie dekoracje do domu mogą całkowicie zmienić klimat wnętrz. Ożywią, je podkreśla wybrany styl, wypełnią puste przestrzenie na półkach i szafkach oraz sprawia, że kompozycja będzie dopełniona. Altavola Design oferuje designerskie dekoracje do domu w wielu wzorach i wariantach. To proste i zdobione zegary, świeczniki, wazony, lustra, organizery i wiele innych przedmiotów. Wszystkie one są przykładem nowoczesnych trendów w meblarskie i dopasowują się do stylu skandynawskiego czy rustykalnego z morskim akcentem. Są tu również intensywnie czerwone osłonki na donice czy dozowniki mydła, doskonałe do wnętrz monochromatycznych.  

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ