Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Najskuteczniejsze zabiegi odmładzające na zmarszczki

Najskuteczniejsze zabiegi odmładzające na zmarszczki

Zmarszczki – nie musisz ich lubić

kosmetyczka trzymająca urządzenie do niwelowania zmarszczek

Zmarszczki – nie musisz ich lubić / fot. materiały prasowe

Zmarszczka towarzyszy człowiekowi właściwie od urodzenia. Jest podłużnym zagłębieniem w skórze, początkowo delikatnym, które z czasem się utrwala. W starożytności Kleopatra dla zachowania młodej skóry kąpała się w kozim mleku i miodzie oraz peelingowała ciało sproszkowanym alabastrem, Greczynki natomiast dodawały odchody krokodyli do kąpieli oraz robiły maseczki z chleba. Od zarania dziejów każdy orze jak może, ponieważ nikt nie chce wyglądać staro. Bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki palacza – wyliczankom nie ma końca. Czy znane są jakieś magiczne sposoby na odmłodzenie poprzez eliminację zmarszczek?

 

Mezoterapia igłowa lekiem na niechciane zmarszczki

Pierwsze oznaki starzenia się skóry książkowo powinny pojawić się ok 25 r.ż., jednak wpływ na to czy, gdzie i jakie zmarszczki uwidaczniają się, zależy właściwie od kilku czynników. Po pierwsze, szybszemu starzeniu się ulega skóra sucha, odwodniona, szara oraz pergaminowa, zatem głównym, najskuteczniejszym zabiegiem odmładzającym na zmarszczki jest mezoterapia igłowa urządzeniem Vital Injector 2™. Jest to procedura umożliwiająca przedostanie się cennym składnikom anti-aging, takim jak kwas hialuronowy czy kolagen do głębszych warstw skóry za pomocą cienkich igieł przymocowanych do specjalistycznej głowicy. W zależności od zastosowanego preparatu stymulacja może zachodzić wieloetapowo, od redukcji przebarwień po niwelowanie zmarszczek, a nawet poprawę napięcia skóry. Dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego, który ma za zadanie pobudzać komórki budulcowe skóry do produkcji włókien kolagenu oraz elastyny odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry. Skóra staje się odżywiona, nawodniona, zrewitalizowana, a zmarszczki widocznie wygładzone. Dodatkowo poprawie ulega także koloryt, ponieważ wzmocnieniu poddane są również płytko położone naczynka krwionośne oraz struktura skóry, dzięki czemu blizny czy zmarszczki zostają wypłycone.

kobieta poddająca się zabiegowi mezoterapia igłowa urządzeniem Vital Injector 2™

Zabiegiem odmładzającym na zmarszczki jest mezoterapia igłowa urządzeniem Vital Injector 2™ / fot. materiały prasowe

Kriolipoliza złotym standardem na zmarszczki i poprawę owalu twarzy

Ilu klientów, tyle zmarszczek, jednak najskuteczniejszych metod do niwelowania tych niedoskonałości skórnych jest naprawdę niewiele, szczególnie tych nieinwazyjnych. W zakresie eliminacji oznak starzenia się w kategorii zabiegów nieiniekcyjnych nie ma sobie równych – CRYO T-Shock®, czyli spektakularna terapia zimnem. Procedura Face lift powala na łopatki wszystkie zabiegi kosmetyki białej. Polega na kontrolowanym schładzaniu przy jednoczesnym masażu liftingującym okolicy twarzy, szyi czy dekoltu. Terapia zimnem powoduje obkurczenie się włókien podporowych skóry, dając natychmiastowe napięcie i lifting, a także poprawę mikrokrążenia oraz kolorytu skóry, dzięki treningowi naczyniowemu, jaki zachodzi w trakcie zabiegu. Zmarszczki wyraźnie wygładzają się, mięśnie odpowiedzialne za ich tworzenie zostają rozluźnione, skóra staje się sprężysta, a przy okazji można pokusić się o zniwelowanie podwójnego podbródka, ponieważ zabiegi kriogeniczne ustawione odpowiednio do problemu mogą pomóc uporać się także z niechcianym tłuszczykiem tej okolicy. Face lift jest zabiegiem całorocznym, odpowiednim zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, który w sposób nieinwazyjny i fizjologiczny doprowadza do liftingu zimnem.

CRYO T-Shock®, czyli spektakularna terapia zimnem

CRYO T-Shock®, czyli spektakularna terapia zimnem / fot. materiały prasowe

Radiofrekwencja mikroigłowa odpowiedzią na głębokie zmarszczki i wiotką skórę

W przypadku, w którym skórze brakuje sprężystości oraz elastyczności, a jej wiotkość jest istotnie widoczna, procedura wymaga sięgnięcia po bardziej inwazyjne zabiegi, np. radiofrekwencję mikroigłową. Jest to synergia dwóch technologii oparta na wieloletnim doświadczeniu, w której łączymy nakłuwanie cienkimi igłami umieszczonymi w specjalnym, jednorazowym kartridżu z podgrzewaniem ich prądami o wysokiej częstotliwości. Dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego, który rozpoczyna kaskadę naprawczych zjawisk skórnych, zaczynając od ściągnięcia i zagęszczenia włókien podporowych skóry, co daje efekt napięcia i jędrności skóry. Termolifting poprawia także mikrokrążenie w obrębie obszaru zabiegowego, powodując ożywienie kolorytu skóry, ale również uruchomienie usprawnienia procesu metabolizmu komórkowego, który odpowiada za pozbycie się toksyn oraz zalegających rozciągniętych włókien skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa skraca poprzez napięcie struktury kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej gęsta. Poprawie ulega owal twarzy poprzez widoczne ściągnięcie nadmiernie wiszącej skóry. Następuje widoczna rewitalizacja struktury skóry, czyli zniwelowanie widoczności zmarszczek, blizn oraz wszelkich nierówności. Dochodzi do przebudowy na całej głębokości skóry, rozpoczynając od warstw zawierających naczynia i nerwy, po włókna podporowe, a na naskórku kończąc. Zostaje zainicjowany wieloetapowy proces, który odmładza natychmiast i spektakularnie.

Już od setek tysięcy lat walczymy ze zmarszczkami. Są one oznaką wieku, zmęczenia, ale również bardzo często potrafią spędzać sen z powiek, ponieważ wpływają na zmianę wyrazu twarzy, np. na groźny przez co inni postrzegają nas inaczej. Zmarszczki są passe bez względu na epokę, w której żyjemy. Ważne, aby zacząć równą walkę z nimi i wytoczyć najefektywniejsze działa tak, aby w jak najkrótszym czasie pozostawić po nich jedynie przykre wspomnienie. Pamiętajmy, że jest to proces, o który warto zadbać dla samego siebie, nawet w dobie pandemii.

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ