Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Najpopularniejsze rodzaje umywalek

Najpopularniejsze rodzaje umywalek

Awangarda w łazience

Umywalka w łazience

fot. Michale / Adobe Stock

Umywalka to ten element armatury, który jest niezbędny praktycznie w każdym domu czy przedsiębiorstwie. Pozwala na umycie rąk, zębów, twarzy czy też na oczyszczenie drobnych przedmiotów. Jest też bardzo pomocna podczas sprzątania. Zobaczmy zatem jakie rodzaje umywalek mogą być atrakcyjną propozycją do różnych łazienek

 

Umywalka wpuszczana w blat

Klasyczne, wpuszczane w blat umywalki, to wciąż jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Są wygodne, mogą mieć różne rozmiary i można je umieścić w wielu rodzajach szafek i blatów. Umywalki wpuszczane w blat mogą mieć przy tym kształt bardziej zaokrąglony lub prawie prostokątny, co sprawia, że dobrze pasują do różnych typów łazienek. Rant pozwala na ochronę części blatu, znajdującej się tuż obok umywalki.

Warto zwrócić uwagę na ciekawe, nowoczesne umywalki wpuszczane w blat o nietypowych kolorach. Można je z łatwością połączyć w jeden ciąg z szafką, tworząc nawet jednolite kolorystycznie wykończenie łazienki.

Umywalki podblatowe

Jednym z ciekawych i bardzo nowoczesnych rozwiązań są umywalki podblatowe. Posiadają specjalną konstrukcję, w której nie występuje charakterystyczny rant umywalki. W całości są ukrywane pod blatem szafki, który w tym przypadku stanowi gładki, nieprzerwany ciąg.

Umywalki podblatowe doskonale prezentują się w bardzo nowoczesnych, wręcz futurystycznych wystrojach. Są eleganckie i minimalistyczne, a brak rantu pozwala zachować idealną prostotę blatu. Co więcej, za sprawą tej konstrukcji sprzątanie łazienki jest niezwykle łatwe.

Umywalki nablatowe

Kolejnym przykładem nowoczesnej umywalki jest umywalka nablatowa, która stoi na wierzchu szafki. Jest ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym wyeksponować całą miskę i narzucającym specyficzny charakter łazienki. Może być bardzo fantazyjna, o nietypowym nawet kształcie.

Umywalka nablatowa to również więcej miejsca w szafce, która znajduje się pod nią. Pomaga w uzyskaniu tam większej przestrzeni, którą można przeznaczyć na podręczne akcesoria, chemię do sprzątania czy zapasowy papier lub dodatkowe ręczniki.

Umywalka stojąca

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, stosowanym zazwyczaj w miejscach publicznych, gdzie nie ma konieczności chowania przedmiotów pod umywalką i blatem, są umywalki wolnostojące. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że nie potrzebują blatu ani szafki pod spodem. Ustawione są na eleganckim postumencie, który osłania odpływ i wszystkie elementy konstrukcyjne, których nie chcemy pokazywać innym.

Umywalki podwieszane

Są wygodnym rozwiązaniem, jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca na ich instalację i nie musimy wykorzystywać miejsca pod nimi do przechowywania rzeczy. Umywalka wisząca świetnie sprawdzi się na przykład w minimalistycznym wystroju, w którym staramy się zredukować ilość mebli czy ozdób.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ