Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Najpiękniejsze włoskie miasta – które z nich warto zobaczyć?

Najpiękniejsze włoskie miasta – które z nich warto zobaczyć?

Uczta dla oka i wyobraźni.

Wenecja / fot. materiały prasowe

Włochy to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów. Dzieje się tak, dlatego że praktycznie przez cały rok można cieszyć się tutaj przepiękną pogodą, a także podziwiać zabytki najstarszych europejskich kultur. Praktycznie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Które z regionów Włoch są szczególnie warte zobaczenia i jak podróżować do Włoch?

W jaki sposób dostać się do Włoch?

Obecnie równie często wybierane są oferty biur podróży, które oferują kompleksową obsługę wyjazdu, jak i wycieczki organizowane samodzielnie przez turystów. W pierwszym przypadku płacimy za organizację pracownikom biura podróży i o nic nie musimy się martwić. Często jednak o wiele bardziej opłaca się samodzielnie przygotować taki wyjazd, szczególnie, jeśli nie lubimy trzymać się sztywnych ram czasowych, jakie narzuca organizator wycieczki. Dopiero na miejscu możemy skorzystać z miejscowej oferty wycieczek fakultatywnych. Jednak zanim zdecydujemy się na to, co zobaczyć na miejscu, musimy wybrać środek transportu, który dowiezie nas bezpiecznie na miejsce.

Osoby, którym przede wszystkim zależy na czasie, najczęściej wybierają podróż samolotem. Korzystając z promocji tanich linii lotniczych można czasem kupić bilety w korzystnej cenie. Inną ciekawą propozycją jest skorzystanie z oferty przewoźników autokarowych. Bilety na autokary są niezwykle korzystne w porównaniu z cenami samolotów czy kosztami dojazdu własnym samochodem. Dodatkowo w czasie jazdy autobusem można podziwiać piękne widoki okolic, które mijamy. Do podstawowych i najchętniej wybieranych kierunków należą największe miasta typowo turystycznych regionów. Z Warszawy można wybrać następujące trasy:

autobus Warszawa – Wenecja

autobus Warszawa – Florencja

autobus Warszawa – Mediolan

autobus Warszawa – Rzym

Co zobaczyć w największych miastach Włoch?

Atrakcji turystycznych w samych tylko czterech wyżej wymienionych miastach jest tyle, że nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym artykule. Warto plan swojej wycieczki dostosować do swoich upodobań i uwzględnić też najbliższe okolice miasta, które chcemy zobaczyć. Jeżeli planujemy wycieczkę objazdową, warto na jedno miasto poświęcić chociaż 2 dni, by móc zapoznać się z prawdziwym „must see” każdego z nich. Planując termin wycieczki, warto też uwzględnić dni, w których włoskie muzea i galerie sztuki można zwiedzać za darmo, co pozwoli nieco zaoszczędzić na inne przyjemności.

Co zatem warto zobaczyć w wyżej wymienionych miastach? Oto kilka najważniejszych zabytków każdego z nich:

Wenecja – miasto w całości wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, często wybierane przez zakochanych. Słynie z niesamowitej atmosfery, unikalnego karnawału, a także z tego, że właśnie tutaj urodził się Casanova. Wenecja często nazywana jest operową stolicą Europy. Do największych zabytków miasta należą: Bazylika św. Marka, Plac św. Marka, Pałac Dożów i Canal Grande;

Wenecja / fot. materiały prasowe

Wenecja / fot. materiały prasowe

Florencja – chociaż historia miasta sięga czasów starożytnych, to największy rozwój tego miasta przypada na okres renesansu. To właśnie w tym czasie rodzina Medyceuszy rozwinęła skrzydła nad miastem. We Florencji możemy podziwiać między innymi najsłynniejsze dzieła Michała Anioła czy Leonarda da Vinci. Do największych zabytków wartych zobaczenia zaliczyć należy: Galerię Uffizi, Pałac Medyceuszy, Pałac Vecchio, Piazza del Duomo czy Katedrę Sanda Maria del Fiore;

Florencja / fot. materiały prasowe

Florencja / fot. materiały prasowe

Mediolan – jedna ze światowych stolic mody, rozsławione również przez piłkę nożną. Do największych atrakcji tego miasta zaliczyć należy przede wszystkim: klasztor Santa Maria delle Graze ze słynną Ostatnią wieczerzą Leonarda da Vinci, a także Katedrę Duomo czy Zamek rodu Sforzów.

Mediolan / fot. materiały prasowe

Mediolan / fot. materiały prasowe

Rzym – stolica Włoch, to także stolica dawnego Imperium Rzymskiego, które w czasach swojej świetności obejmowało niemal cały, znany ówcześnie świat. Do największych atrakcji tego miasta zaliczyć należy: Koloseum, Panteon, Forum Romanum, Plac Navona, Piazza del Popolo. Trzeba też pamiętać o tym, że w Rzymie znajduje się Watykan, najmniejsze państwo świata, który sam w sobie jest bardzo ciekawym miejscem.

Rzym / fot. materiały prasowe

Rzym / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ