Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Najpiękniejsze piosenki o miłości – czego warto posłuchać w Walentynki?

Najpiękniejsze piosenki o miłości – czego warto posłuchać w Walentynki?

Gotowa wycisnąć łzy?

muzyka na Walentynki

Muzyka ma niesamowitą moc / fot. materiały prasowe

Święto zakochanych nie może się obejść bez romantycznych piosenek. Kolacje we dwoje i miłosne wyznania potrzebują odpowiedniej, muzycznej oprawy. Które utwory warto umieścić na walentynkowej playliście? Na czym je odtworzyć, żeby ich słuchanie było prawdziwą przyjemnością? Podpowiadamy!

 

Piosenki na Walentynki – nieśmiertelne hity

Romantyczne piosenki są przez niektórych uważane za banalne i nijakie. Choć bardzo łatwo znaleźć miłosne ballady stworzone jedynie z myślą o prostym, komercyjnym zysku, nie brakuje też oryginalnych i ponadczasowych piosenek o miłości, uwielbianych przez różne pokolenia. Które utwory sprawdzą się w roli muzycznej oprawy święta zakochanych? Poniżej kilka niebanalnych propozycji.

 

1. Depeche Mode – „The Meaning Of Love”
„The Meaning Of Love” nie jest typową piosenką o miłości. To skoczny i wesoły utwór, w którym radośnie brzmiące, rozpędzone syntezatory i harmonie, w mig porwą każdego do tańca. Uroczy, nieco naiwny tekst, to luźne rozważania młodzieńca, na temat tytułowego znaczenia miłości. Propozycja od mistrzów synth-popu, przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom klasycznej elektroniki.

 

2. Pet Shop Boys – „Heart”
„Heart” to kolejna po „The Meaning Of Love” piosenka na Walentynki, która doskonale sprawdzi się na parkiecie. Elektroniczne, delikatnie pulsujące dźwięki z hipnotyzującym, co i rusz wybrzmiewającym tekstem „H-H-Heartbeats”, to propozycja piosenki o miłości na wesoło, której nie da się nie lubić.

 

3. Blondie – „Heart Of Glass”
„Heart Of Glass” to utwór, w którym euforia z rodzącego się uczucia, zderza się z bólem rozstania. Muzycznie, to piosenka o miłości, w której rockowy band nieśmiało eksperymentuje z disco, tworząc fenomenalny i nowatorski utwór. Piosenkę Blondie uwielbiają miliony – na zawsze wpisała się w historię popkultury.

 

4. Frank & Nancy Sinatra – „Something Stupid”
„Something Stupid” to romantyczna piosenka, w oryginalne zaśpiewana przez Franka Sinatrę i jego córkę Nancy. To subtelna propozycja piosenki na Walentynki, która uwodzi delikatnym wokalem i koi melodyjnym dźwiękiem.

 

5. David Bowie & Tina Turner – „Tonight”
„Tonight” to doskonale zaaranżowana kompozycja, w której rockowa stylistyka, momentami ociera się o reggae, a od czasu do czasu, na plan pierwszy wysuwa się partia saksofonu. To romantyczna piosenka, którą David Bowie zaśpiewał w duecie z Tiną Turner. Połączenie dwóch, niebanalnych wokali, dało piorunujący efekt.

 

Piosenki o miłości – na czym je odtworzyć?

Piosenki, (nie tylko o miłości), wymagają odpowiedniej oprawy. Odtwarzanie utworów na trzeszczących głośnikach może popsuć każdą, romantyczną chwilę. Warto zatem rozejrzeć się za sprzętem dobrej jakości, który bez trudu podoła temu zadaniu, a słuchanie za jego pośrednictwem muzyki, stanie się czystą przyjemnością.

 

W wersji analogowej
Płyty winylowe wracają do łask. Niepowtarzalny klimat trzasków z czarnych płyt, można z łatwością stworzyć w domowym zaciszu. Nowoczesne gramofony: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=adaptery_analogowe, umożliwiają odtwarzanie dźwięku w najwyższej rozdzielczości. Z takim sprzętem, dźwiękowe doznania podczas romantycznego wieczoru na pewno będą niezapomniane.

 

Nowoczesne stereo
Domowe zestawy muzyczne to gwarancja doskonałego brzmienia. Najczęściej są wyposażone w technologię bluetooth, dlatego przy ich użyciu można odtwarzać muzykę z laptopów, smartfonów oraz innego rodzaju urządzeń. Zestawy audio bez trudu sprawią, że piosenki o miłości zyskają dodatkową głębię.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ