Saturday, March 2, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Najmodniejsze osłony okienne

Najmodniejsze osłony okienne

Światło pod kontrolą

Rolety

fot. Pexels / Pixabay

Co masz na oknach? Rolety, plisy, a może żaluzje? Czy jednak jesteś wierny/-a tradycyjnym firanom i zasłonom? Tak naprawdę wszystkie odpowiedzi są prawidłowe, bo osłony okienne powinny być spójne z Twoją estetyką oraz wystrojem wnętrza. Dlatego każdy wybór jest w porządku, jeśli właśnie z nim najlepiej współgra styl pomieszczenia

 

W poniższym artykule opowiemy Ci trochę o tym, jakie są najpopularniejsze osłony okienne w tym sezonie. Jeśli masz ochotę na eksperymenty, spróbujemy Cię zainspirować.

Moda na klasykę – zasłony na karniszach

Zasłony w połączeniu z firanami na podwójnym karniszu na kilka lat zniknęły z trendów. Teraz jednak wróciły ze zdwojoną mocą. Najmodniejsze są kryjące zasłony o mocnym stopniu zaciemnienia.

Skąd ta popularność?

• Są eleganckie – świetnie sprawdzają się w salonie oraz przestronnej sypialni.
• Świetnie wyglądają z firanami, ale równie dobrze prezentują się solo, jako jedyna dekoracja okienna.
• Są funkcjonalne, gdy tylko chcesz doskonale zaciemnią pomieszczenie.

 

Kluczem do sukcesu przy ciężkich zaciemniających zasłonach jest karnisz. Zamów odpowiedni model z oferty sklepu DlaOkna.pl.

Modne rolety dzień noc do nowoczesnego wnętrza

Od lat w czołówce najpopularniejszych osłon okiennych znajdują się rolety dzień noc. Funkcjonalne i stylowe. Najlepiej komponują się z wnętrzami nowoczesnymi, ale tak naprawdę poradzą sobie również w klasycznym wnętrzu jako kontrastujący akcent. Rolety dzień noc składają się z pasów tkaniny zaciemniającej oraz siatki. Są świetną alternatywą dla firan i zasłon w niewielkim mieszkaniu. Zajmują mało miejsca, a spełniają praktycznie tę samą funkcję. Dzięki swojej budowie, rolety dzień-noc umożliwiają łatwe regulowanie ilości światła w zależności od aktualnych potrzeb.

 

Transparentne pasy pozwalają na wpuszczanie delikatnego światła dziennego, jednocześnie zachowując prywatność, podczas gdy zaciemniające warstwy gwarantują pełne zaciemnienie pomieszczenia w nocy. Ich moda nie przemija, bo są estetyczne i wygodne.

Soczyste kolory materiałów, czyli doceń oryginalność plis

Plisy stanowią niezwykle atrakcyjne rozwiązanie w aranżacji okien, łącząc w sobie elegancję i praktyczność. Przejdź się na spacer i zobacz, że pojawiły się w tym roku w wielu oknach! Plisy to nie tylko praktyczne osłony okienne, ale również element dekoracyjny wnętrza. Dostępność różnorodnych kolorów sprawia, że plisy doskonale wpisują się w różne style aranżacyjne, dodając lekkości i elegancji pomieszczeniu. Jedną z głównych zalet plis jest ich zdolność do precyzyjnej regulacji ilości światła wpadającego do wnętrza. Możesz wygodnie ustawiać ułożenie plisy na oknie tak, by zasłaniała tylko jej konkretny fragment.

 

Plisy cechuje również oszczędność miejsca, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych zasłon. To szczególnie cenne w przypadku aranżacji w niewielkich pomieszczeniach. Co więcej, plisy zamówisz też na okno o niestandardowym kształcie. To najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji i na dodatek obecne w aktualnych trendach!

Które modne osłony okienne pojawią się na Twoim oknie?

Która z wymienionych osłon okiennych znajdzie się na Twoim oknie? Roleta dzień noc, zasłona na karniszu czy plisa? Wszystkie świetnie się prezentują i są funkcjonalne. Czyli przyjemne z pożytecznym, a to lubimy najbardziej.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ