Sunday, May 19, 2024
Home / Uroda  / Pielęgnacja włosów  / Najmodniejsze fryzury na jesień 2021

Najmodniejsze fryzury na jesień 2021

A może ostre cięcie na nadchodzący sezon?

Modelka pozująca do jesiennego zdjęcia

Jakie fryzury będą modne tej jesieni? / fot. RondellMelling / Pixabay

Nowy sezon, nowe fryzury. Jaka długość włosów, uczesania i upięcia będą najmodniejsze tej jesieni? Pięć fryzjerskich hitów prosto z pokazów mody, które warto rozważyć w tym sezonie, zdradza stylista fryzur i właściciel salonów fryzjerskich LUISSE Łukasz Szymczak

1. Z grzywką proszę!

Projektanci mody są w tej kwestii jednomyślni. Grzywka to najmodniejszy element fryzury w tym sezonie. To dobra wiadomość, bo takie cięcie odejmuje lat, pomaga ukryć zbyt wysokie czoło i maskuje niedoskonałości. Grzywkę możesz nosić zarówno do krótkich, jak i długich włosów. Hitem jesieni będzie ta długa, sięgająca brwi lub nawet dłuższa, którą dzielimy na dwie części i zaczesujemy na boki. Dla odważnych styliści fryzur przygotowali wariant „micro bangs”, czyli grzywkę przyciętą na jednej trzeciej długości czoła, która wysmukla twarz.

Grzywka to najmodniejszy element fryzury w tym sezonie / fot. Allef Vinicius / Unsplash

2. Gładko przyszło

Stylista fryzur twierdzi, że chociaż loki nie wyszły z mody, to uprzywilejowaną pozycję w tym sezonie mają gładkie fryzury. Dodają elegancji i szyku, ale wymagają perfekcyjnego cięcia. Jeśli masz z natury proste włosy, które nie mają tendencji do puszenia się, to wystarczy, że wymodelujesz je prostą szczotką. W przypadku kręconych trzeba wspomóc się prostownicą.

Fryzjer obsługujący klientkę

Gładkie fryzury dodają elegancji i szyku / fot. materiały prasowe

Proste włosy

fot. materiały prasowe

3. Bobcut, czyli dzikość boba

To nawiązanie do modnej fryzury „wolf cut”, którą wylansowały Koreanki, a następnie podchwyciły tiktokerki na całym świecie. W luźnym tłumaczeniu oznacza to „dzikie cięcie”, które jest rodzajem boba z nieregularnymi falami, pocieniowanymi końcówkami i napuszoną grzywką. Wersja na jesień 2021 różni się tym, że jest nieco krótsza od klasycznego „wolf cut”.

Fryzura na krótkich włosach

fot. Oladimeji Odunsi / Unsplash

4. Przedziałek pośrodku głowy

Łukasz Szymczak dodaje, że projektanci mody opowiedzieli się w tym sezonie za symetrią i wyznaczyli linię przedziałka równo na środku głowy. Takie uczesanie wysmukla okrągłą twarz i kryje mankamenty zbyt pociągłej. Rozdzielone na równe części pasma doskonale dyscyplinują fryzurę i nadają charakteru luźno rozpuszczonym włosom.

Kobiety po wizycie u fryzjera

W tym sezonie króluje przedziałek na środku / fot. materiały prasowe

5. Kok wzwyż

Tej jesieni kok pnie się w górę. Proponowane przez projektantów wysokie upięcia, są wbrew pozorom dość łatwe do samodzielnego wykonania. Włosy dokładnie rozczesz grzebieniem lub szczotką, a następnie zwiąż na czubku głowy w koński ogon. Potem zwiń je w rulon, okręć wokół palca i przypij wsuwkami, chowając je od razu pod spód. Jeśli chcesz, by fryzura sprawiała wrażenie lekkiego nieładu możesz wcześniej lekko podkręcić włosy i upinać je luźniej. Na koniec zawsze lakieruj włosy.

Włosy upięte w kok

Włosy upięte w kok pasują do każdej stylizacji / fot. _Alicja_ / Pixabay

Zobacz też: 
Jasny, ciemny i średni blond – komu pasują te kolory włosów?

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ