Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Najlepszy fotelik ISOfix dla dziecka do 36 kg

Najlepszy fotelik ISOfix dla dziecka do 36 kg

Co powinni mieć dla ciebie znaczenie, kiedy szukasz modelu dla swojej rodziny?

fotelik samochodowy

Co powinni mieć dla ciebie znaczenie, kiedy szukasz modelu dla swojej rodziny? / fot. materiały prasowe

Rodzice dziecka w wieku od 4. do 12. lat powinni z dużą uwagą wybierać foteliki samochodowe do 36 kg. To bardzo ważne, by wyboru nie dokonywać pochopnie i wyłącznie w oparciu o swój gust czy cenę wybranego modelu. Pamiętajmy, że maluchy w tym przedziale wiekowym wciąż są za małe, by podróżować wyłącznie w pasach bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na foteliki z bazą ISOfix – cechuje je wyjątkowa skuteczność podczas przeprowadzanych testów, co przekłada się na bezpieczeństwo w czasie trasy. Co powinni mieć dla ciebie znaczenie, kiedy szukasz modelu dla swojej rodziny?

 

Fotelik samochodowy do 36 kg to 3. model, który dziecko zaczyna używać ok. 4. roku życia i najczęściej podróżuje w nim do ukończenia 12. lat. Warto dużo o nich mówić, ponieważ wciąż niewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że pasy bezpieczeństwa w samochodach są zaprojektowane z myślą o osobach o wzroście powyżej 150 cm. Jeśli więc dojdzie do wypadku, podróżujące bez specjalnych zabezpieczeń dzieciaki są narażone na liczne uszkodzenia ciała. To bardzo ważne, by wybrać odpowiedni model – dopasowany zarówno do samego dziecka, jak i samochodu, którym się poruszacie. Przedstawiamy rewelacyjny fotelik ISOfix z oferty skandynawskiej marki BeSafe, który bardzo sprawnie łączy w sobie ochronę dziecka i wygodę użytkowania.

Nowoczesny fotelik samochodowy ISOfix marki BeSafe

foteliki samochodowe do 36 kg

Foteliki samochodowe do 36 kg / fot. materiały prasowe

Najważniejszym zadaniem każdego fotelika dostępnego na rynku jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa podróżującemu dziecku. Również modele do 36 kg służą przede wszystkim temu. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy wybrane rozwiązanie przewiduje w swoim projekcie prawidłowy sposób przeprowadzenia pasa – tak, by nie był dodatkowym zagrożeniem w czasie kolizji i nie stał się przyczyną dużych obrażeń w obrębie jamy brzusznej. Foteliki z bazą ISOfix od marki BeSafe nie tylko zostały pozbawione podłokietników, ale przede wszystkim posiadają zaawansowaną prowadnicą pasa biodrowego (inspirowaną adapterem dla kobiet w ciąży). Dodatkiem są prowadnice ramienne, dzięki którym pozycjonowanie pasa może być naprawdę dokładne. Rodzice doceniają również magnes fidlock, który ułatwia zapinanie.

W projekcie skandynawskiego producenta najważniejsze są jednak zabezpieczenia. Oferowany przez niego fotelik ISOfix został wyposażony w ochronę boczną SIP+, która znajduje się na zewnętrznej obudowie. W chwili zderzenia efektywnie pochłania część sił, chroniąc tym samym podróżujące dziecko.

Fotelik samochodowy ISOfix – komfortowa podróż

Foteliki z bazą ISOfix

Foteliki z bazą ISOfix / fot. materiały prasowe

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci zawsze powinny być dopasowane do wagi i wzrostu malucha. Biorąc pod uwagę fakt, że model do 36 kg ma służyć przez aż 8 lat, bardzo ważne jest wybranie rozwiązania, które daje możliwość płynnej regulacji wysokości oparcia. Optymalny zakres to od 100 do 150 cm. Fotelik ISOfix marki BeSafe skradł serca rodziców, ponieważ pokrętła do zmiany zostały umieszczone po zewnętrznej stronie, co znacząco ułatwia dokonanie precyzyjnych ustawień. Tym samym zyskujemy jeszcze większą wygodę i bezpieczeństwo w czasie podróży.

Rodzice nie powinni zapominać o tym, że dziecko w wieku od 4 do 12 lat również bardzo często zapada w drzemki w czasie jazdy. Fotelik samochodowy ISOfix marki BeSafe uwzględnia to w swoim projekcie, zapewniając regulację oparcia i zagłówka. Ten ostatni wyróżnia kształt litery V, dzięki czemu może efektywnie wspierać główkę malucha, ale nie będzie stanowił przeszkody dla widoczności w czasie jazdy.

Nowoczesne foteliki z bazą ISOfix – rozwiązanie dla większych rodzin

Fotelik samochodowy ISOfix

Fotelik samochodowy ISOfix / fot. materiały prasowe

Obowiązujące w Polsce prawo wciąż umożliwia podróżowanie z trójką dzieci na jednej kanapie, podczas gdy zaledwie dwoje z nich jedzie w foteliku. Nie warto jednak sugerować się przestarzałymi i nieuzasadnionymi przepisami, jeśli powstały już modele, które umożliwiają bezpieczne wycieczki samochodem. Warto bowiem zauważyć, że nowoczesny fotelik ISOfix marki BeSafe daje możliwość zdjęcia bocznych paneli, co pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń i zamontować jednocześnie 3 foteliki. To odpowiedź na potrzeby większych rodzin, które również chcą eksplorować świat ze swoimi dziećmi.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ