Wednesday, July 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Najlepsze szafki na buty do przedpokoju

Najlepsze szafki na buty do przedpokoju

Czyli czysto i schludnie tam, gdzie najbardziej widać

Szafki na buty

Szafki na buty pomagają uporządkować przestrzeń w przedpokoju / fot. Pixabay

Przedpokój to dosyć trudne miejsce do urządzenia. Najczęściej jest to stosunkowo niewielka przestrzeń, o ograniczonym dostępie światła dziennego. To tam zostawiamy odzienie wierzchnie i buty, wchodząc do mieszkania. Warto pamiętać, że przedpokój to pierwsze pomieszczenie, jakie widzą nasi goście

 

Walające się w przedpokoju obuwie na pewno nie zrobi na nikim dobrego wrażenia. Dlatego kluczowy jest wybór odpowiedniej szafki na buty do przedpokoju. Na rynku dostępny jest cała gama produktów, tak więc z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Funkcjonalnie urządzony przedpokój

Zdarza się, że ze względu na niedostatek miejsca niektórzy rezygnują z kupna szafki na buty. Łatwo wtedy o bałagan. Wiele par butów zalegających w przedpokoju nie tylko nie prezentuje się dobrze, ale i może stanowić zagrożenie. Z całą pewnością to nic miłego potknąć się o obuwie, pozostawione w przejściu. Co więcej, tak przechowywane obuwie prędzej się niszczy. Na szczęście szafki na buty do przedpokoju wcale nie muszą być duże, aby były pojemne. Obecnie producenci mebli stawiają na funkcjonalność, dlatego nawet stosunkowo niewielkie meble mogą zaskoczyć tym ile są w stanie w sobie pomieścić, dzięki nowatorskim rozwiązaniom.

 

Co więcej, stylowe szafki na buty mogą być ciekawym elementem aranżacji, podkreślającym charakter całości. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, warto postawić na jasne barwy. Doskonale sprawdzą się odcienie bieli, beżu i szarości. Można je urozmaicić motywami z dużym, ale koniecznie pionowym wzorem. Jasna kolorystyka powinna dotyczyć również mebli. Wskazane jest, aby zrezygnować z cokołów przypodłogowych, co sprawi, że ściany będą wydawać się wyższe.

szafka na buty z siedziskiem

fot. Pixabay

W urządzaniu przedpokoju warto zachować spójność. Wybrane meble nie muszą pochodzić z jednej kolekcji, ale dobrze, aby łączył je styl i kolor. Szczególnie białe szafki na buty do przedpokoju prezentują się uniwersalnie, jak i ponadczasowo. Tego typu meble posłużą długo i będą pasować nawet, gdy postanowimy nieco zmienić kolorystykę ścian, czy postawić na inny styl. Na szafce można umieścić pojemnik na korespondencję lub koszyczek, w którym będzie się trzymać klucze. Niektóre komody na buty wyposażone są w siedzisko, dzięki czemu można zdjąć lub założyć buty w wygodnej pozycji. Można również zdecydować się na wariant szafki z dodatkową nadstawką do przechowywania odzieży wierzchniej, lub model z dodatkową skrzynią do przechowywania drobnych akcesoriów.

Drewniane szafki na buty

Ostatnio do łask znów powracają meble drewniane. Ludzie mają dość wszechobecnego plastiku. Co więcej, drewniane meble wizualnie, jak również jakościowo znacząco przewyższają swoje odpowiedniki wykonane z tworzyw sztucznych. Drewno z wiekiem szlachetnieje i wygląda jeszcze bardziej stylowo. Ważne jest, aby takie meble ustawić z dala od grzejnika i chronić przed wilgocią, dzięki czemu posłużą lata, stanowiąc nie tylko praktyczny element wyposażenia domu, ale i jego niekwestionowaną ozdobę. Raz na jakiś czas należy je przetrzeć miękką, delikatnie zwilżoną ściereczką.

Źródło: materiał partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ