Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Najlepsze samochody do miasta – zakochasz się w tych autach!

Najlepsze samochody do miasta – zakochasz się w tych autach!

Mały, zwrotny, ekonomiczny. Benzyna czy hybryda?

samochody do miasta

fot. materiał Partnera

Segment tzw. aut miejskich jest jednym z najpopularniejszych w corocznych rankingach sprzedaży. Kompaktowe i zwinne pojazdy są praktyczne w zatłoczonych uliczkach. Sprawdź, jaki może być twój wymarzony samochód do miasta

 

Najlepsze samochody do miasta wyróżniają się niskim spalaniem, niewielkim rozmiarem, a także funkcjonalnym wyposażeniem. Które modele łączą wszystkie te cechy i warto je polecić jako sprawdzone samochody do miasta?

Małe i zwrotne, czyli jaki samochód do miasta wybrać?

Jazda po betonowej dżungli często wymaga od nas sprytu. Niekiedy w ostatniej chwili trzeba wybrać inną drogę, skręcić w wąską uliczkę czy wcisnąć się w ostatnie miejsce parkingowe. Do wszystkich tych zadań najlepsze będą niewielkie pojazdy, których rozmiar w miejskim zgiełku bywa ogromnym atutem. Dlatego wciąż bardzo dużą popularnością wśród osób mieszkających w miastach są Toyoty Yaris. Swego czasu ten model wykorzystywany był przez WORD-y podczas egzaminów na prawo jazdy, wobec czego lwia część młodych kierowców uczyła się jeździć w kompaktowych toyotach. Od tego czasu ich popularność nie spada, a ciekawe wyposażenie połączone ze zgrabnym nadwoziem idealnie komponują się w miejskim ruchu.

toyota yaris

Toyota Yaris | Źródło: materiały producenta (toyota.pl)

Odrobinę większy, ale wciąż zwrotny i zwinny jest Volkswagen Polo. To sprawdzony od lat model, który bardzo często możemy spotkać na drogach. Obecnie w sprzedaży jest już szósta generacja Polo wyróżniająca się nowoczesnym wyglądem i przemyślanymi rozwiązaniami wewnątrz. Pod maską z kolei znajdziemy ekonomiczny silnik benzynowy, który nawet w cyklu miejskim jest niezwykle oszczędny.

Samochód w teren i do miasta

Wybierając najlepsze samochody do miasta , nie można zapomnieć o crossoverach. Ten segment aut łączy w sobie kompaktowy rozmiar samochodów miejskich z wygodą i bezpieczeństwem, jakie oferują auta typu SUV. W tej grupie niezwykle ciekawym wyborem może być Alfa Romeo Stelvio. Auto łączy w sobie niezwykle ciekawą, charakterystyczną dla tej włoskiej marki linię nadwozia z nieco wyższym zawieszeniem i pozycją za kierownicą. Stelvio oferuje również całkiem przestronny bagażnik.

samochody do miasta Alfa Romeo

Alfa Romeo Stelvio | Źródło: materiały producenta (alfaromeo.pl)

Ciekawym wyborem samochodu w teren i do miasta może być KIA Niro. To stosunkowo nowy model, któremu bliżej do tradycyjnego SUV-a. Jest jednak dość zwrotny, dzięki czemu nie trzeba obawiać się parkowania na ciasnym parkingu. Zresztą w zajęciu optymalnego miejsca pomogą zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Dużym plusem Niro w mieście jest również hybrydowy napęd, który w korkach będzie dużo bardziej oszczędny, niż tradycyjny silnik benzynowy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ