Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / 5 najlepszych seriali na Netflixie, które obejrzysz w jeden dzień

5 najlepszych seriali na Netflixie, które obejrzysz w jeden dzień

Najlepsze miniseriale na Netflixie. Dodaj swoje propozycje w komentarzach

najlepsze miniseriale na Netflix, Gambit Królowej,

Gambit Królowej, fot. mat. prasowe Netflix

Planujesz maraton z Netflixem, a może po prostu nie masz czasu na oglądanie tysięcy odcinków? W obu przypadkach z pomocą przychodzą miniseriale, które obejrzysz w zaledwie kilka godzin. Sprawdź nasz ranking najlepszych miniseriali na Netflixie!

1. Gambit królowej

Rewelacyjna adaptacja powieści Waltera Tevisa, opowiadająca historię genialnej szachistki, która pnie się na szczyt kariery, równocześnie niosąc na barkach ciężar trudnego dzieciństwa i wyniszczającego nałogu. ,,Gambit królowej’’ został okrzyknięty najpopularniejszym mini serialem Netflixa po tym, jak w ciągu 4 tygodni od daty premiery, został obejrzany w 62 milionach domów na świecie.

2. Unorthodox

Opowieść o młodej dziewczynie, która mimo strachu przed wykluczeniem ucieka od ortodoksyjnej żydowskiej rodziny, aby zacząć nowe życie w Europie. Fenomenem tego miniserialu jest sposób przedstawienia kontrastu dwóch zupełnie obcych sobie kultur. Scenariusz został oparty na autobiografii Deborah Feldman.

3. Russian doll

Zblazowana programistka wpada w pętlę czasu, której epizod za każdym razem kończy się jej śmiercią. Warstwa czarnego humoru z nutą fantastyki naukowej układa się w opowieść o istotności drobnych wydarzeń, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. W rolę głównej bohaterki wciela się Natasha Lyonne, znana z ,,Orange is the new black”

4. Maniac

Dwójka nieznajomych bierze udział w badaniach nowego leku, który ma rozwikłać zagadkę ludzkiego umysłu. ,,Maniac’’ skradł serca widzów bogactwem wizualizacji i efektów specjalnych, a także wizją retro-futurystycznej technologii. W role główne wciela się śmietanka Hollywood – Emma Stone i Jonah Hill.

5. Freud

Wiedeń, lata 80, młody lekarz, niezrozumiały przez swoje środowisko, wplątuje się w okultystyczną sprawę kryminalną. Serial jest przeplatanką fantastyki z wyobrażeniem ojca ,,psychoanalizy’. Jest to pierwsza austriacka produkcja Netflixa, która zachwyca pięknem strojów z epoki, scenografią i światłem.

Zobacz też: Kobiety na pierwszym planie. Najlepsze seriale 2020

Na co dzień pasjonatka krakowskiego środowiska muzycznego, wokalistka i producentka. Dziennikarstwo ma we krwi, a jak zwykła mawiać, z genami nie wygrasz.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Barbie 10 marca, 2021

    ooj TAK!!!! skończyło się na maratonie przy co poniektórych serialach – a rano do pracy trzeba wstać

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ