Saturday, March 2, 2024
Home / Inne  / Nowe Miejsca  / Najlepsze miejsca w Czechach na narty z całą rodziną

Najlepsze miejsca w Czechach na narty z całą rodziną

Poznaj trzy powody, dla których warto urlop z rodziną spędzić właśnie tam

Wybierz aktywny wypoczynek z rodziną / fot. materiały prasowe

Czechy, nasz południowy sąsiad, coraz lepiej rywalizują z innymi kierunkami narciarskimi, a zadowolonych z pobytu w tym kraju Polaków jest coraz więcej. Czesi, dla których aktywność na świeżym powietrzu jest czymś naturalnym, szczególnie cenią sobie spędzanie czasu wolnego w rodzinnym gronie. Dlatego w wielu miejscach znajdziemy tutaj ideale warunki na zimowy urlop z całą rodziną.

Wybierz aktywny wypoczynek z rodziną / fot. materiały prasowe

Są co najmniej trzy powody, dla których warto wybrać się na narty do Czech. Po pierwsze – Czechy to według badań Europejskiego Centrum Konsumenckiego jeden z najtańszych, a przy tym oferujących usługi na wysokim poziomie, krajów w Europie (badania wykonano kilka lat temu, ale nadal pozostały aktualne). Drugim powodem są dobre warunki śniegowe, coraz nowocześniejsza infrastruktura ośrodków, a także ich świetna organizacja. A po trzecie, nie mniej ważne – Czesi naprawdę lubią Polaków!

Najnowszy przewodnik, który został przygotowany na zlecenie CzechTourism Polska i jest dostępny tutaj, odpowiada na pytania, które interesują rodziców, a które zadają na najpopularniejszych portalach specjalistycznych i turystycznych. Ma on na celu ułatwić im wybór i wyjaśnić jakie warunki musi spełniać stacja narciarska, żeby mogła być dobrym miejscem, w którym nasze pociechy będą stawiać swoje pierwsze kroki na deskach. Odpowiada na pytania o ceny i atrakcje poza narciarskie. Wyjawia gdzie najlepiej spędzić czas i słowami podróżnika oraz przewodnika Pawła Klimka charakteryzuje kilka najciekawszych miejsc, wartych odwiedzenia u naszych południowych sąsiadów.

To też idealne miejsce dla najmłodszych / fot. materiały prasowe

Góry czeskie są idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach. Na dzieci czekają profesjonalni instruktorzy a nauka odbywa się w wydzielonych, świetnie wyposażonych parkach narciarskich, w których najmłodsi mogą w komfortowych warunkach stawiać pierwsze kroki na nartach – zapewnia Ivana Bílková, dyrektor przedstawicielstwa zagranicznego w Polsce, z działalnością na Litwie i Łotwie, Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism.

Przedstawionych zostało zatem kilka ośrodków w Czechach, które oferują wszystko to, co w czeskich górach jest najlepszego dka całej rodziny – ciekawe, dobrze przygotowane trasy, dobrą gastronomię i niedrogie karnety. A wszystko to całkiem blisko naszej granicy.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Martyna 8 listopada, 2020

    Uwielbiamy jeździć z rodziną na narty, zawsze staramy się wybierać takie stoki, aby każdy mógł fajnie spędzić tam czas. Ferie to idealny okres, aby zaplanować taki wyjazd, a jest naprawdę sporo miejsc w Polsce lub za granicą, gdzie można pojeździć na nartach, snowboardzie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ