Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Design  / Najlepsze meble dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Najlepsze meble dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Stwórzcie małe królestwo

Pokoje dziecięce to prawdziwe domowe królestwa. To na nich skupia się uwaga wszystkich domowników, to tutaj koncentruje się czas wolny pociech. Żeby przestrzeń spełniała swoje zadania – była jednocześnie piękna i funkcjonalna – warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jak stworzyć idealny pokój dla dziewczynki?

meble, pokój dziecka, dziewczynka

Nie wszystkie dziewczynki ucieszą się z różowych mebli, ale trzeba przyznać, że są słodkie / fot. materiały prasowe

Postaw na uniwersalność

Wybór odpowiednich mebli dla dzieci stanowi często punkt sporny między rodzicami, a samymi zainteresowanymi. Najmłodsi często marzą o wystroju, który będzie się odnosić bezpośrednio do ich aktualnych pasji i zainteresowań. Dorośli z kolei wolą skupić się na funkcjonalności rozwiązań i uniwersalnym wyglądzie. Ale te dwa stanowiska można połączyć!

Najlepiej zdecydować się na meble, które będą „rosły” wraz z pociechą. Prosta forma sprawi, że najmłodsi będą mogli puścić wodze wyobraźni przy wykończeniu kolorystycznym. Tutaj najlepiej sprawdzą się takie opcje, jak możliwość przemalowania frontów tak, by służyły dziewczynce od wieku przedszkolnego, aż do nastoletniości.

Stonowane kolory są bardziej uniwersalne i ponadczasowe. Można je też łatwiej dostosować do ewoluującego gustu dziecka. Wystarczy zmiana dodatków i pokój małej dziewczynki staje się już królestwem zbuntowanej nastolatki. Biele, delikatne róże, błękity – to w te barwy należy celować (taką kolorystkę znajdziemy np. w sklepie Elies). Bo to one będą stanowić najlepszą kanwę dla dalszych przygód projektowych.

fot. materiały prasowe

Komfort użytkowania

Najlepsze meble dla dziewczynki mają spełniać tak jej potrzeby i marzenia, jak i potrzeby rodziców. Każdemu maluchowi przydadzą się nowoczesne zawiasy z samodomykiem, które wyhamowują drzwi i domykają je cicho i delikatnie. Dorośli powinni pamiętać też o takich szczegółach jak ciche prowadnice kulkowe. Zabezpieczą one szuflady przed trzaskaniem, a palce dziewczynek przez bolesnymi urazami. Bezpieczeństwo przede wszystkim – bezwzględnie należy zainwestować w bezzapachowe farby i oleje, solidne materiały i zaokrąglone krawędzie, które uchronią najmłodszych przed niebezpiecznymi urazami.

Meble dla dziewczynki – dziecięce królestwo

Meble stanowią chyba najważniejszy element dekoracyjny pomieszczenia. Dlatego tak ważne jest skonsultowanie wzorów i form z dzieckiem – pierwszym zainteresowanym tym zakupem. To nie rodzice, a właśnie najmłodsi będą spędzać tam większość swojego wolnego czasu. To im przede wszystkim mają odpowiadać kolory i wzory użyte przy wykańczaniu przestrzeni. Dorośli niech skupią się na tym, by pokój był maksymalnie bezpieczny. Bo trzeba pamiętać, że pomieszczenie ma spełniać przede wszystkim marzenia jego małej mieszkanki.

 

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Ringa 13 lipca, 2018

  Równiez podobaja mi sie jasne meble:
  optycznie powiekszaja pomieszczenie
  łatwiej się je czyści
  oaz mozńa dopasować do nich dodatki w dowolnym kolorze 🙂 Odradzam na pewno kupowanie mebli z postaciami z bajek. Takie kolorowe mebelki mogą wygladac ciekawie, jednak dziecko szybko rosnie i meble mogą mu się już potem nie podobać jak pójdzie do szkoły.

  jeśli nie macie odpowiednich funduszy aby kupic meble za gotówke to nic bo są sklepy, które sprzedają meble na raty.Zerknijcie sobie tutaj:
  http://meblearkadius.pl/meble-na-raty/
  W sklepie mają dobre ceny.

 • 안전카지노 14 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/najlepsze-meble-dla-dziewczynki-na-co-zwrocic-uwage/ […]

 • Meble 14 stycznia, 2021

  Ostatnio w modzie są zdecydowanie jasne meble, w szczególności białe. Jak widomo dzieci szybko rosną, a w białym kolorze sprawdzą się również u nastolatki.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ