Sunday, May 26, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Najlepsze marki okularów przeciwsłonecznych – sprawdź!

Najlepsze marki okularów przeciwsłonecznych – sprawdź!

Dobrze dobrane wyglądają zabójczo

Okulary przeciwsłoneczne

fot. Kiuikson / fot. Adobe Stock

Modne okulary przeciwsłoneczne to nie tylko ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale także wyjątkowy gadżet, uzupełniający codzienne stylizacje. Największe marki prześcigają się w tworzeniu nowych modeli na kolejne sezony. Wiele z nich to bardzo udane propozycje, które z czasem mają szansę stać się kultowe. Podbijają serca zarówno hollywoodzkich gwiazd, jak i zwyczajnych użytkowników. Ray-Ban, Giorgio Armani, Emporio Armani czy Versace – które z produktów znanych marek wybierzesz?

 

Ray-Ban – modne okulary przeciwsłoneczne w hollywoodzkim stylu

To jedna z najbardziej pożądanych i kultowych marek okularów przeciwsłonecznych na światowym rynku. Początki marki sięgają roku 1929, kiedy to generał sił powietrznych USA zlecił firmie Bausch&Lomb (znaną dziś jako Ray-Ban) wykonanie okularów, które sprostałyby trudnym warunkom atmosferycznym, w których pracują piloci. Wtedy też narodziły się kultowe dziś Aviatory. W 1936 roku klienci indywidualni mogli nabyć je w sklepach firmowych. Z biegiem lat, firma dodawała kolejne modele, które z czasem stawały się rozpoznawalnym gadżetem w wielu hollywoodzkich produkcjach (takich jak „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Blues Brothers”, „Top Gun”), by ostatecznie na stałe wejść do nurtu popkultury. W ostatnich kilkudziesięciu latach okulary marki Ray-Ban zostały rozsławione przez gwiazdy świata filmu i muzyki, m.in. Marilyn Monroe, Boba Dylana, Brada Pitta, Madonnę czy Andy’ego Warhola.

Giorgio Armani – markowe okulary przeciwsłoneczne w najlepszym włoskim stylu

Giorgio Armani, znany projektant mody, producent perfum, a nawet projektant architektury, swój talent przekuł również w sukces w dziedzinie modnych akcesoriów. Pod szyldem tej światowej, ekskluzywnej marki powstały też okulary przeciwsłoneczne, które do dziś cieszą się wielkim powodzeniem. Tym, co inspirowało Armaniego w tworzeniu, była chęć opracowania nieśmiertelnego stylu, w nieustannie zmieniającym się świecie. Świadectwem tego są kultowe oprawki, których kunszt doceniły światowe gwiazdy, takie jak Bono z U2 czy Lewis Hamilton, znany rajdowiec Formuły 1. Zarówno serie skierowane do kobiet, jak i do mężczyzn zachwycają klasą, szykiem i elegancją. Ponadczasowa stylistyka znakomicie opiera się upływowi czasu i kaprysom świata mody.

Emporio Armani – propozycja dla młodszych odbiorców

Markę tę również stworzył włoski projektant, sygnując ją, podobnie jak pierwszą, własnym nazwiskiem. Powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb młodych osób, które chcą połączyć poczucie bycia eleganckim z noszeniem komfortowych akcesoriów. Na uwagę zasługują przede wszystkim oprawki, które łączą w sobie subtelność i doskonały design. Niebanalne kształty, różne rodzaje wykończenia oraz kolorystyki oprawek tworzą jedyne w swoim rodzaju propozycje dla fanów światowej mody. Okulary przeciwsłoneczne Emporio Armani nawiązują do skrupulatnie przygotowanych kolekcji modowych tego słynnego wizjonera.

Versace – wyroby najwyższej jakości

Versace stawia na jakość wykonania i wykorzystanie wyłącznie najlepszej klasy komponentów. Pod tym względem firma nie idzie na żadne kompromisy. Marka, pomimo okrzyknięcia jej kultową, idzie z duchem czasu, wciąż proponując swoim odbiorcom świeże i zaskakujące rozwiązania. Markowe okulary przeciwsłoneczne wyróżniają się nieszablonowym designem, w którym główną rolę odgrywają szerokie i wyraziste zauszniki. Nierzadko są one zdobione elementami wypukłymi, na przykład nawiązującymi do pasmanteryjnych nitów czy antycznych rzeźb. W asortymencie marki są interesujące propozycje, skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ