Wednesday, April 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Najlepsze drzwi wejściowe do Twojego domu

Najlepsze drzwi wejściowe do Twojego domu

Pokaż mi swoje drzwi, a powiem ci, kim jesteś

drzwi wejściowe do domu

Takie drzwi wejściowe to wizytówka domu / fot. Adobe Stock

Drzwi wejściowe pełnią w każdym domu kilka ważnych funkcji. Po pierwsze, zabezpieczają nas i nasz majątek przed kradzieżą. Po drugie, chronią wnętrze przed nadmiernym wychłodzeniem. Po trzecie, stanowią formę dekoracyjną i wizerunkową. Warto zatem poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się, który model drzwi będzie najlepszy dla naszej nieruchomości. W opcji są między innymi: drzwi pełne lub z szybą, drzwi z klamką lub antabą oraz drzwi powiększone o dostawkę albo drzwi dwuskrzydłowe

 

Drzwi wejściowe pełne lub z szybą

Podczas zakupu drzwi wejściowych duże znaczenie ma wybór rodzaju skrzydła. Drzwi pełne są zazwyczaj tańsze od drzwi przeszklonych. Nie ma co się dziwić. Proces produkcyjny drzwi z szybą jest po prostu bardziej skomplikowany. Drzwi pełne wybierane są zazwyczaj do pomieszczeń, które wyposażone są w okno. Z kolei drzwi przeszklone pozwalają na to, aby do zabudowanego przedpokoju wpadało chociaż trochę naturalnego światła. Szyba dodaje drzwiom elegancji. W opcji są różne wielkości i kształty przeszklenia oraz rodzaje szyb (np. lustro weneckie).

 

Warto mieć jednak świadomość, że drzwi pełne również nie muszą być nudne. Do wyboru są bowiem nie tylko gładkie skrzydła drzwiowe, ale również drzwi o strukturze drewna oraz skrzydła ze żłobieniami (np. w poziomie). Duży wybór bardzo dobrej jakości drzwi wejściowych, znaleźć można pod adresem internetowym: https://inspiro.online/drzwi-zewnetrzne-wejsciowe.

Drzwi wejściowe z antabą

Jeśli zależy nam na tym, aby drzwi były nie tylko funkcjonalne, ale również prezentowały się niezwykle efektownie, warto zdecydować się na egzemplarz wyposażony w antabę. Co to takiego? Antaba jest to uchwyt drzwiowy, który jest na stałe przymocowany do skrzydła. W sprzedaży znaleźć można różne wielkości i rodzaje takich nowoczesnych klamek.

Pochwyty drzwiowe to gwarancja wysokiej jakości, bezpieczeństwa, znakomitej szczelności termicznej i oczywiście niesztampowego designu. Na drzwi z antabą decydują się najczęściej osoby, którym zależy na wysokiej efektywności cieplnej drzwi zewnętrznych. Warto mieć świadomość, że drzwi z antabą mogą zatrzaskiwać się samodzielnie po każdorazowym wyjściu z domu. Takie rozwiązanie bardzo dobrze zabezpiecza dom przed złodziejami.

Drzwi wejściowe z dostawką

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są drzwi wejściowe z dostawką. Tego typu poszerzenie drzwi pozwala uzyskać efekt wow, czyli znacząco odmienić wygląd głównego wejścia do domu. Dostawka może znajdować się zarówno po prawej, jak i po lewej stronie skrzydła. Jednak najczęściej umieszcza się ją po stronie klamki lub antaby. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić drzwi z dostawką umieszczoną po stronie zawiasów.

Podczas konfiguracji drzwi można zamówić dostawkę w tym samym kolorze co skrzydło. W opcji są różne grubości (np. dostawki dwuszybowe, dostawki trzyszybowe) i typy szyby (np. lustro weneckie, przeźroczyste, szkło mleczne).

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe różnią się od drzwi z dostawką tym, że oba skrzydła można swobodnie otwierać. Drzwi dwuskrzydłowe to idealne rozwiązanie podczas wnoszenia lub wynoszenia z domu rzeczy o znacznych gabarytach. Sprawdzają się także w budynkach zamieszkiwanych przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Szerokość drzwi i szerokość obu skrzydeł warto dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W sklepie Inspiro.online można zamówić zarówno drzwi dwuskrzydłowe pełne, jak i drzwi dwuskrzydłowe z przeszkleniami.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ