Sunday, June 16, 2024
Home / Miasto Podróży  / Najlepsza tropikalna rozrywka tylko w Energylandii

Najlepsza tropikalna rozrywka tylko w Energylandii

Odważysz się na odrobinę szaleństwa?

Znajdą się odważni? / fot. materiały prasowe

Lato, lato, lato czeka. Razem z latem czeka…Energylandia! Współcześnie mamy wiele wcześniej nieznanych możliwości spędzenia wolnego czasu z rodziną podczas wakacji. Rzeka, wieś, morze czy góry są wspaniałe i warto zabierać tam dzieci jak najczęściej. Jednak w świecie cywilizacji istnieją takie miejsca, które przenoszą do zaczarowanego świata i bawią przez cały dzień. W miejscach tych nie trzeba się zastanawiać, jak urozmaicić przebywającym czas, bo jest go nigdy dość! Takim pomysłem na zwariowany, pełen przygód wakacyjny relaks w towarzystwie różnorodnych emocji, jest zdecydowanie Park Rozrywki Energylandia

 

Energylandia to przestrzeń radości i zabawy, wypełniona 70 różnorodnymi atrakcjami w 4 strefach dopasowanych do każdej grupy wiekowej. Zapewnia rozrywkę dla całych rodzin. Czego pragniemy latem najbardziej, o czym marzymy? Czy nie są to tropikalne plaże i egzotyczne wyspy jak z pocztówek? Nie każdy jednak tam się uda, z rożnych powodów. Na szczęście w Polsce, w Zatorze pod Krakowem, znajdziemy godną namiastkę raju z przejrzystą wodą i wakacyjnymi atrakcjami.

wakacje

Wakacyjny raj / fot. materiały prasowe

Sny o lazurowych plażach można ziścić w Energylandii, której dwie wodne strefy do złudzenia przypominają zagraniczne kurorty z fascynującą rozrywką. Wspaniałe jest to, że kupując jeden bilet do Energylandii, można korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji, w tym z Water Parku i Tropical Fun.

Tropikalne plaże i egzotyczny klimat w Polsce

Water Park to olbrzymia strefa z 3 basenami z podgrzewaną wodą, o łącznej powierzchni 1800 m2. To tu znajduje się ogromny statek, z którego wyłaniają się wodne zjeżdżalnie. Można odpocząć w cieniu parasoli podczas gdy dzieci mogą szaleć od woli w wodzie. Zabawa odbywa pod czujnym okiem ekipy ratowników. Do dyspozycji gości są bezpłatne leżanki, przebieralnie i suszarki.

zjeżdżalnia wodna

Odrobina egzotyki w Polsce / fot. materiały prasowe

Zupełnie nową częścią Water Parku jest strefa Tropical Fun, będąca największym otwartym parkiem wodnym w Polsce. Goście mogą korzystać tu z 300 pontonów, jak też z wielkiej plaży z leżakami. Zjeżdżać prosto do wody można na jednej z 10 zjeżdżalni, zróżnicowanych pod kątem trudności i wysokości. Nigdzie indziej nie ma takiej zjeżdżalni jak Exotic Fun, na której ślizganie odbywa się w prawo i w lewo, w górę i w dół. Z kolei Kamikadze zaskoczyć może zapadnia – piskom radości nie ma wtedy końca! Na Tropical Splash zabawa rozpoczyna się na 9 metrach. Jadąc w dół na specjalnych matach, można osiągnąć naprawdę niesamowitą prędkość. Chyba nikt nie będzie narzekał na 111 metrów trasy, jakie oferuje zjeżdżalnia Aloha Slide? Na końcu radosny plus do wody, by po chwili powtórzyć pełen radości zjazd.

Strefy parku, strefy emocji

Nie samą plażą wakacjusze żyją. Trudno sobie wyobrazić, by ktoś chciał zrezygnować z doświadczenia jazdy w dół Hyperionem w Strefie Ekstremalnej. Jest po prostu najlepszy! To najwyższy (77 metrów ) i najszybszy (142 km/h) Mega Coaster w całej Europie. Osiąga zawrotną prędkość przy wjazdach na wzniesienia czy podczas przejazdu przez tunel. Można liczyć na efekt nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne czy panoramiczną falę z malowniczym widokiem. Liczne zwroty nie pozwolą na spokojną chwilę oddechu! Współdzielenie silnych emocji z innymi współuczestnikami potęguje tylko doznania.

ENERGYLANDIA

Zabawa dla każdego! / fot. materiały prasowe

Inną najczęściej wybieraną atrakcją w Strefie Ekstremalnej jest Speed Water Coaster. Pobił wszystkie światowe rekordy wysokości i prędkości w swojej kategorii. Jest połączeniem rollercoastera i przejażdżki wodnej. Wznosi się na 60 m przy prędkości 110 km/h. Kiedy uczestnicy doświadczają najwyższej kumulacji wrażeń, wtedy zostają ochłodzeni hektolitrami wody. Wychodzą z tego cało, rozbawieni i niedowierzający w to, co się przed chwilą wydarzyło. Największe parki rozrywki na świecie zazdroszczą Polsce Speed Water Coastera!

Roller coastery znajdują się nie tylko w strefie ekstremalnej. W Bajkolandii dzieci piszczą z radości na kosmicznym Marsie, śmigają na gąsienicy Frutti Loop Coaster w owocowym ogrodzie, czy kręcą się na Happy Loops. Najpopularniejszy jest tu Roller Coaster Energuś Śmiejżelki, który osiąga prędkość do 50 km/h. W strefie Familijnej zawrót głowy gwarantuje nie tylko Roller Coaster, ale także wodne spływy, kolejka widokowa czy wyścigowy tor Formuła Autodrom.

Nocleg na Dzikim Zachodzie

Western Camp Resort to jedyny w swoim rodzaju hotel stylizowany na wioskę z Dzikiego Zachodu położony w pobliżu EnergyLandii. Goście mogą tam liczyć na moc atrakcji oraz komfortowe noclegi w domkach, tipi, czy też kowbojskich wozach. Można tam w niebanalny sposób spędzić czas korzystając z jazdy konnej czy łowiska wraz z wynajętym sprzętem. Ponadto Western Camp organizuje kino plenerowe w cenie noclegu, a po całym dniu aktywnego wypoczynku można skorzystać z pola ogniskowego, czy też leżakowej strefy relaksu.

Dojazd

Park Rozrywki Energylandia we współpracy z POLREGIO uruchomił bezpośrednie pociągi z Krakowa i Katowic do Zatora, których godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do godzin otwarcia Parku. Nowe połączenia superREGIO kursują od 9 czerwca na trasie Kraków – Zator oraz Katowice – Zator. Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejną turystyczną Pociąg kursuje do 31 sierpnia codziennie. Bilety na pociągi można zakupić przez stronę www.polregio.pl lub przez darmową aplikację POLREGIO ( aplikacja dostępna na system: IOS i Android).

Mieszańcy stolicy małopolski oraz śląska, którzy od pociągów preferują autobusy, mają do dyspozycji, codziennie aż do 27 października, komfortowe i bezpośrednie połączenia z Dworca MDA w Krakowie oraz Dworca Autobusowego w Katowicach. Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy oraz sposobów zakupu biletów Park Rozrywki zaprezentował na dedykowanej stronie internetowej http://bus.energylandia.pl/.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Krawatek 4 lipca, 2019

    Nie, dość tego, ja się tam muszę kiedyś wybrać. Bezwarunkowo. Marzyłam przez całe dzieciństwo o parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ