Wednesday, April 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Nominacje do Węży – najgorszych polskich filmów 2011 roku

Nominacje do Węży – najgorszych polskich filmów 2011 roku

Grupa krytyków postanowiła powołać do życia rodzimy odpowiednik Złotych Malin, trofeów dla najgorszych filmów danego roku

1920 Bitwa Warszawska - faworyt plebiscytu

1920 Bitwa Warszawska - faworyt plebiscytu

Na przekór dobremu samopoczuciu polskich filmowców, wzajemnemu klepaniu się po plecach i przyznawaniu niewiele znaczących nagród, grupa krytyków postanowiła powołać do życia rodzimy odpowiednik Złotych Malin, trofeów dla najgorszych filmów danego roku.

1920 Bitwa Warszawska - faworyt plebiscytu

1920 Bitwa Warszawska - faworyt plebiscytu

Nazywają się one Węże – jest to nawiązanie do Klątwy doliny węży Marka Piestraka, legendarnej szmiry z czasu schyłkowego PRL-u. W komisji przyznającej nagrody znajduje się kilkadziesiąt osób, które w różnych mediach – od telewizji przez prasę po blogi – zajmują się
krytyką filmową. „Zwycięzców” plebiscytu poznamy 1 kwietnia. Faworytem jest 1920 Bitwa Warszawska Jerzego Hoffmana, z aż jedenastoma nominacjami.

Powiedzmy sobie od razu – to wcale nie jest tak, że w naszych nominacjach są wszystkie najgorsze filmy. Z pewnością niejedna mała produkcja, która przemknęła tylko przez kina mogłaby konkurować na żenadę z filmami, które tu wymieniamy. Ale my wymieniliśmy i nominowaliśmy właśnie te, dlatego, że je oglądaliśmy! Że ich wielkie kampanie reklamowe krzyczały wręcz: NIE MOŻECIE TEGO PRZEGAPIĆ! No to nie przegapiliśmy – komentują organizatorzy.

Niżej podajemy  listę filmów nominowanych:
WIELKI WĄŻ czyli NAJGORSZY FILM
1920 Bitwa Warszawska , Jak się pozbyć cellulitu, Och Karol 2, Weekend, Wyjazd integracyjny

NAJGORSZY FILM 3D
1920 Bitwa Warszawska

Wśród aktorów pretendujących do tytuły znalazły się takie gwiazdy jak: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Borys Szyc czy Lesław Żurek. Panie też nie pozostały w tyle – płeć piękną zaszczytnie reprezentują: Katarzyna Figura, Małgorzata Foremniak, Małgorzata Socha i Natasza Urbańska.

Warto podkreślić, że nagroda w przypadku aktorów i aktorek nie dotyczy całej działalności twórczej, ale „występu” w nominowanym filmie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ